Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Rewolucja w służbie zdrowia. Pracę straci ćwierć tysiąca osób?
Autorem rewolucyjnej koncepcji połączenia najważniejszych placówek medycznych w mieście jest dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Piotr Ciompa. – To jest tylko teoria. Pan dyrektor zrobił jakąś analizę, wziął za to pieniądze, ale to wszystko jest wirtualne. A może... a gdyby... W Przemyślu zlikwidowane zostało do tej pory wszystko, co dało się zlikwidować. Nie ma pracy – ripostuje przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek w przychodni kolejowej w Przemyślu Zofia Dmuchała.
fot. zbiory własne
Podczas spotkania (23 września br.) w przemyskim magistracie związki zawodowe stanowiły bardzo mocną grupę.
Zakłada ona dwa etapy. W pierwszym Obwód Lecznictwa Kolejowego, czyli przychodnia kolejowa, połączyłaby się ze Szpitalem Miejskim, tworząc Szpital Wojewódzki nr 2 w Przemyślu. Drugi etap, za dwa lata, polega na połączeniu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 z Wojewódzkim Szpitalem im. św. Ojca Pio, którego finalnym elementem byłby Szpital Wojewódzki w Przemyślu.

Marszałek Ortyl chce racjonalizacji

– Sytuacja przemyskiej służby zdrowia jest zła. Chcemy ją zracjonalizować. Pierwotnie planowaliśmy połączyć szpital wojewódzki ze szpitalem miejskim. Nowa koncepcja zakłada jednak dołączenie do tego zabiegu przychodni kolejowej. W Przemyślu nie ma szans na funkcjonowanie dwóch rywalizujących szpitali. Nie ukrywamy, że mogą nastąpić przerosty zatrudnienia i (...)

Sonda
Czy pomysł połączenie przemyskich placówek służby zdrowia jest dobry?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Mokka 31.128.8.212 29.09.2015

Nie można napisać 250 osób?  Co to za robienie sztucznego wrażenia operując na tysiącach?

user
nick 31.183.228.149 19:00:07 29-09-2015

250 osób do zwolnienia to dla Ciebie mało? Dodaj sobie ich rodziny i wyjdzie tysiąc osób zmagających się z problemami finansowymi.

user
Mokka 31.128.8.212 19:03:25 29-09-2015
Pewnie, że dużo, nawet bardzo.  Nie widzę natomiast sensu w pisaniu "ćwierć tysiąca".  Pół tysiąca jeszcze brzmi po ludzki ale ćwierć? Nie długo zamiast napisać 200 napiszą jedna piąta tysiąca!
user
Zdegustowana 81.161.204.53 29.09.2015

Dlaczego akurat przyczepiliście się przychodni kolejowej a  nie na przykład tej drugiej na tej samej ulicy?????? To jest po prostu chore!!!!! Niszczyć cos co dobrze działa jakie to typowe dla naszego miasta!!!!

user
MaGo 193.242.143.50 30.09.2015

Nie wiem co to za analizy, ale logicznie myślący człowiek "dziurawy worek " ceruje, a nie dosypuje do niego. Zabierając pieniądze  szpitala miejskiego i przychodni kolejowej nie spłaci się długu szpitala wojewódzkiego, ponadto będą jeszcze dłuższe kolejki do lekarzy.

Już się czeka na zabiegi pół roku i dłużej, może od razu wprowadzić eutanazję.

user
Malyksiazd 31.183.227.186 30.09.2015

Co to za racjonalizacja lecznictwa?? Przylaczanie w miare dobrze funkcjonujacych placowek do tonacego w dlugach bankruta? Miszcz ekonomii. gratulacje

user
KUku 185.38.224.2 06.10.2015

A jak zwykle chodzi w tym wszystkim o politykę i zaoszczędzenie pieniędzy w budżecie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.  A Przemyśl ? A co tam taki mały  Przemyśl !

By  mógł inwestować  więcej  w Rzeszowie.  Przecież chyba nowa siedziba Urzędu  Marszałkowskiego ma sporo kosztować? !

Potem  jak ten  pomysł nie wypali  to budynek po Przychodni przejmie jakaś spółka prywatna medyczna. I to nie z terenu  Przemyśla!

W świetle głoszonych tez przez partię Prawo i Sprawiedliwość (a do członków tej partii należy  zaliczyć władze Urzędu Marszałkowskiego) o sprzeciwie co do prywatyzacji placówek  medycznych  w kraju oraz ostatnio głośnych zapowiedzi ze strony Prezydenta Dudy oraz kandydatki na premiera  Pani Beaty  Szydło o ochronie pracowników przed zwolnieniami  ta sytuacja może dobitnie  wskazywać na wręcz coś przeciwnego i nie ma to nic  wspólnego z obroną pracowników przed zwolnieniami.

A takie hasła były głoszone podczas kampanii prezydenckiej oraz są obecne na sztandarach PiS  w  trakcie trwającej już jakby nie było kampanii przed wyborami parlamentarnymi !


Wobec takiej  sytuacji gdzie  tu  na Podkarpaciu i w Przemyślu PiS ma sporo zwolenników i  glosujących  na tą partię, pracownicy odczuli duży dyskomfort i zniesmaczenie tym co jest  im przygotowywane ze strony przedstawicieli władz wywodzących  się z PiS i czy  jest  sensowne głosowanie na kandydatów tej  partii w wyborach!!

Poczekamy  na wybory.  Kartki wyborcze w dłoń !

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium