Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Przemyśl
Pierwsze pół godziny 1 zł, potem 2 zł za parkowanie
Podczas dzisiejszej (24 września br.) sesji Rady Miasta Przemyśla radni zdecydowali o zmianie wysokości stawek opłaty za parkowanie w strefach płatnego parkingu na terenie miasta.
fot. ze zbiorów własnych
Podczas głosowania nad zmianą stawek opłat za parkowanie pojazdów w płatnych strefach przemyscy radni byli jednomyślni.

Do tej pory za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania pojazdem kierujący musiał uiścić 2 zł. Przemyska Kongregacja Kupiecka podjęła inicjatywę o zmianie stawek. Ich propozycja zakładała, że za pierwsza godzina postoju kosztowałaby 1 zł, każda następna 2 zł. Ten pomysł nie spodobał się jednak ani prezydentowi miasta Robertowi Chomie, ani Wydziałowi Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu, którzy wyrazili negatywną opinię. Oczywiście wszystko przez spadek dochodów do budżetu miasta.
Podczas sesji doszło jednak do swoistego kompromisu. Poprawkę do projektu uchwały wniósł radny Dariusz Iwaneczko (PiS), która proponowała opłatę w wysokości 1 zł za pierwsze pół godziny parkingu, 2 zł – za drugą i każdą następną. Choć ta propozycja nie zadowalała szefa Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszarda Miłoszewskiego, radni podczas głosowania byli jednomyślni. W soboty stawki za parkowanie pozostają bez zmian, czyli 2 zł za pierwszą i kolejne godziny. Nowe stawki obowiązywać będą od 1 stycznia 2016 r.
Szersza relacja z sesji w papierowym wydaniu naszego tygodnika.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 24.09.2015

I znów   , nawet     w  takim Przemyślu  , kolejne  dokuczliwe opłaty . Opłaty śmieciowe   podatek   za psa ,  / bardzo głupie /, a teraz   jak  w wielkich miastach - strefy płatnego parkowania. I nie rzecz   w   wielkości tych nieszczęsnych opłat , ale    w zasadzie , że istnieją lub będą istnieć.  To może tak podatek   od szlifowania chodników ; szczególnie    dokuczliwy / sprawiedliwy  / obowiązujący  w centrum . Wiele  debilnych pomysłów  da się 'uzasadnić'  na korzyść rządzących.

user
www 178.42.226.35 24.09.2015

Właśnie wróciłem z Krakowa. Zapomnij o darmowym parkowaniu pod którymkolwiek  urzędem. Placówka przy al. Powstania Warszawskiego 10 - sprawdź koniecznie - parking płatny 5 złotych za godzinę.  Przekroczony czas o 4 minuty - kolejne 5 złotych.  64 minuty - 10 złotych.  Tym się różni wielkie miasto od grajdoła....

user
Piter 31.183.225.247 25.09.2015

Powiem krótko. Za dużo ukraińców w urzędach. Pyski im spuchły z dobrobytu w MOIM Kraju. Trzeba ich jakoś wypędzić z tego miasta. Tylko jak?

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania