Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Obchody 17 września w Przemyślu – patriotycznie, lirycznie [ZDJĘCIA]
Przywilejem obecnych czasów jest to, że możemy głośno mówić o 17 września 1939 r., uczestniczyć w oficjalnych obchodach napaści ZSRR na Polskę, cytować Kaczmarskiego. Niech jednak historia czegoś nas uczy. Słusznie zauważył Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma – w rocznicę zdradzieckiej napaści 17 września szczególnie wnikliwie zastanawiamy się nad trwałością sojuszy. Także tych współczesnych.
fot. Aleksandra Białoń
Uroczystości na Cmentarzu Wojskowym.

Polski plan obronny z 1939 roku przewidywał w razie ataku Hitlera m.in. czekanie na ofensywę brytyjsko-francuską. Anglia oraz Francja wypowiedziały 3 września wojnę Niemcom, co nie zmienia faktu, iż musieliśmy walczyć samotnie. O losach kampanii wrześniowej przesądziło wkroczenie do Polski 480 tys. czerwonoarmistów. Rosjanie, realizując postanowienia tajnego protokołu Paktu Ribbentrop-Mołotow, wbili nam przysłowiowy „nóż w plecy”.

Robert Choma: – Należy pamiętać o aktach ludobójstwa – oddawać cześć poległym, modlić się za duszę pomordowanych, błagać (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
EeeeTam;) 95.116.254.167 24.09.2015

Bardziej dramatycznie niż lirycznie a czy patriotycznie? Za Wałęsy Polska ruszyła z kopyta i nawet za postkomuny jako tako ale się rozwijała. Jak się PIS dorwał do władzy to STOP!!! Albo jak to mówią w wojsku WRÓĆ do czasów Piłsudskiego poprzez wojny i mordęgi. Unia daje mannę z nieba i dopłaca do wszystkiego wszędzie. Dopłaca do każdego Hektara "Wolnej Polski" i do Polskiego Kościoła dodatkowo dając na remonty zabytków sztuki sakralnej. Polska nie tyle się zatrzymała ale cofnęła wstecz żeby ruszyć znowu z kopyta by się wydawało. Nie. Polska tkwi nadal w "Okresie Międzywojennym" a czasami się cofa do Średniowiecza.  Organizuje się parady, przemarsze. Ludzie słyszą dokładnie to co by chcieli i widzą też dokładnie to co się im zapodaje na okrągło. Na tym polega pranie mózgów że się odwraca uwagę od rzeczy ważnych i istotnych i żeby odbiorca dostał to czego niby "sam chce". W tym wypadku odbiór jest niszowy i zainteresowanie marne. Swoją drogą to ciekawy rajd rowerowy coś jak szumnie nie wpuszczony pseudo "Rajd Bandery" tylko w drugą Mańkę. Przez nogi do głowy jak to również w wojsku mówili. Jak ksiądz pokropi to na pewno się uda


nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium