Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Jedź autobusem za darmo już dziś
Na zaproszenie ministra środowiska Przemyśl już po raz kolejny przystąpił do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dzięki wspólnej akcji Miejskiego Zakładu Komunikacji, Urzędu Miejskiego w Przemyślu i tygodnika Życie Podkarpackie w związku z Europejskim Dniem bez Samochodu 23 i 24 września korzystanie z autobusów będzie bezpłatne.

Europejski Dzień bez Samochodu świętowany jest w Polsce od 2002 roku, Przemyśl włącza się do akcji po raz kolejny i podobnie jak inne europejskie miasta szuka sposobów na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i nakłonienie mieszkańców do odstawienia czterech kółek choćby na kilka dni. – Chciałbym, żeby ta coroczna akcja zaszczepiła w nas świadomość, że poruszanie się samochodem nie zawsze jest niezbędne, o wiele przyjemniej skorzystać z roweru lub autobusu. Zachęcam wszystkich przemyślan do skorzystania ze wspólnej propozycji magistratu, Życia Podkarpackiego i Miejskiego Zakładu Komunikacji. 23 i 24 września zostawmy samochody w domach i przesiądźmy się do autobusów! – zachęca zastępca prezydenta miasta Przemyśla Grzegorz Hayder.

Jedź z Życiem za darmo

Dzięki wspólnej akcji przez dwa dni podróżowanie miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować. 23 września do pracy czy szkoły ruszmy z bieżącym wydaniem ŻP w ręku. Wsiadając do autobusu, pokaż najbliższy numer ŻP, który ukaże się tego dnia, i jedziesz za darmo. Samochód warto pozostawić w garażu również 24 września – pamiętaj jednak, aby zabrać sobą dowód rejestracyjnym wraz z prawem jazdy, upoważnią Cię one do całodziennych, bezpłatnych przejazdów autobusami.

Ważny jest ekologiczny aspekt akcji – Przemyśl położony jest w kotlinie i zanieczyszczenia zatrzymywane są w centrum miasta. Problem zapylenia jest dość duży, więc jeśli będziemy mniej jeździć indywidualnymi środkami transportu, a więcej publicznymi, wszyscy poczujemy się lepiej. – Chcemy propagować wśród przemyślan postawy i działania proekologiczne i promować wykorzystanie różnych środków transportu do poruszania się po mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasażerów do skorzystania nieodpłatnie z komunikacji miejskiej – zachęca Alicja Chuchra, prezes MZK sp. z o.o. w Przemyślu.

Bezpłatne przejazdy autobusami MZK:

23 WRZEŚNIA – za okazaniem bieżącego numeru Życia Podkarpackiego (z dnia 23 września 2015 r.)

24 WRZEŚNIA – za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i prawa jazy

 

Sonda
Z jakiego środka transportu korzystasz najczęściej?
  • samochodu
  • komunikacji publicznej
  • roweru
  • najczęściej przemieszczam się na piechotę
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
zlosnik 46.45.78.160 21.09.2015

Zostaw furę - kup makulaturę ;)


user
Bogusław 217.99.254.157 22.09.2015
Może i szczytny cel akcji ale w przemyskim wydaniu jest ona przeprowadzona kretyńsko. Jeżdżę samochodem z żoną i dzieckiem ale żebyśmy mogli pojechać komunikacją miejską każde z nas musi posiadać aktualne wydanie ŻP, natomiast z dowodem rejestracyjnym mogę jechać sam. Takie wydanie akcji całkowicie mija się z jej celem ponieważ każdy, kto jeździ samochodem w kilka osób nie zdecyduje się na jazdę autobusem, bo najzwyczajniej się to nie opłaca. W innych miastach z właścicielem samochodu może jechać tyle osób na ile jest zarejestrowany samochód i to ma sens a nasze MZK tradycyjnie jak nie ludzie. O ile jestem w stanie zrozumieć tą zagrywkę z ŻP (może gazeta cienko przędzie i masowy wykup najnowszego numeru ma poprawić jej finanse), o tyle tego numeru z dowodem rejestracyjnym nawet w MZK nie potrafili mi wyjaśnić.
user
cv 31.183.243.0 22.09.2015

 do organizatorów     ""wiedzieli ,że gdzieś dzwonią tylko nie wiedzieli w którym kościele..""     organizacja poniżej krytyki śmiechu warte ,tato pojedzie autobusem za friko a mama i dzieci zapłacą za bilet lub walą z buta na piechtę

user
kingkong 31.183.215.251 22.09.2015

Kur..a!!! Was już całkowicie popierd....o? Żeby dupe miodem smarował to nie dogodzi. To nie, tamto nie, sramto nie! Ta weź gościu w takim razie żonę i dziecko pod pachę, wstań jutro wcześniej i zapierd... na piechotę. Ekologicznie to zrobisz! Spędzisz dzień bez samochodu, nie mając ze sobą ani gazety, ani dowodu rejestracyjnego.

user
cv 31.183.243.0 10:22:34 23-09-2015

człowieku nie złość się tak! tylko pomyśl trzeźwo ilu Przemyślan z tej szumnie zapowiadanej akcji skorzysta -  garstka ,to ma być prawdziwa zachęta dla wszystkich a nie  tylko reklama dla radnych i władz Przemyśla  , że taką uchwałę podjęli tylko  obwarowaną jak mur chiński by skorzystał co setny mieszkaniec albo i nie   -  radnym szkoda kasy bo muszą dbać o swoje kieszenie.

user
amstaff 217.99.254.157 14:41:54 24-09-2015

Kingkong w d... mam ekologię, natomiast cenię sobie wygodę, z której mogę ewentualnie zrezygnować jeśli byłoby to dla mnie korzystne. Ponieważ jednak sposób przeprowadzenia tej akcji nie jest korzystny dla nikogo, z wyjątkiem może wydawcy ŻP, to dziękuję bardzo ale nie skorzystam i nadal będę z rozkoszą truł środowisko.

user
a 94.40.44.230 23.09.2015

LLLLLLLEEEEEWWWWWAAAAAANNNNNDDDDDDOOOOOOWWWWWWSSSSSSKKKKKIIIIIIIII>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium