Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Jarosław
W Skołoszowie wszyscy walczą o lewoskręty
Mieszkańcy gminy o tym marzą, radni gminy Radymno podjęli w tej sprawie dwie uchwały, pozytywną opinię wydało także Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Ostateczna decyzja leży teraz w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o utworzenie lewoskrętów z dróg gminnych i wewnętrznych w Skołoszowie na drogę krajową nr 77 Lipnik – Przemyśl.
fot. Mariusz Godos
Na kilkunastokilometrowym odcinku Radymno – Orły, jadąc od strony Radymna, nie ma ani jednego lewoskrętu. Obowiązuje podwójna linia ciągła na czteropasmówce. Ci, którzy nie chcą nadrabiać kilometrów, łamią przepisy.

– Jeszcze podczas budowy autostrady GDDKiA obiecała, że rolnicy z terenu gminy Radymno będą mogli korzystać z tak zwanych dróg serwisowych, aby dojechać na swoje pola. Pozostało na obietnicach. Teraz rolnicy chcąc dostać się do swoich pól muszą jechać na drogę krajową numer 4 i tam szukać rozwiązania. Tyle tylko, że jadąc od strony Jarosławia mogą zawrócić dopiero w Orłach. Albo łamać przepisy i przekraczać podwójną linię ciągłą na drodze numer 77, ale to wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu. Radni gminni są za utworzeniem lewoskrętów, radni powiatowi także, podobnie jak pan starosta jarosławski. Skoro we wspomnianych Orłach można było – co prawda po wielkich bojach – wywalczyć stworzenie lewoskrętów, to wydaje mi się, że w Skołoszowie także można – uważa radny powiatu jarosławskiego Marek Kisielewicz. (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Radny Gminy 195.47.201.80 22.09.2015

Co ma wieśniak Kisielewicz do dróg krajowych ?.

user
Amadeusz 31.128.8.212 22.09.2015

Znowu zamalują połowę powierzchni dobrej krajowej drogi... Nikt nie kazał się budować przy głównej drodze. Cały kraj ma cierpieć przez kilku mieszkańców... Zbudujcie sobie małą alternatywną drogę (dojazdówkę do domów) z drugiej strony podwórka... 

user
tak 94.40.76.5 08:13:45 23-09-2015

Tylko człowieki wiekszosc  domów przy tej droge było wybudowane jak jeszcze o niej nic nie mówili  !!! Pomysl co piszesz ,wiekszosc pamiętają woję ! nie znasz tematu nie wypowiadaj sie !

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium