Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
"Z Andrusem po Galicji" i Przemyślu [WIDEO]
24 bm. o godz. 21 na antenie TVP Rzeszów i 26 bm. o godz. 8.55 na antenie TVP Regionalna zostanie wyemitowany przemyski odcinek zapowiadanego już filmu „Z Andrusem po Galicji”.
fot. Grzegorz Karnas
Artur Andrus podczas kręcenia przemyskiego odcinka w tutejszej odlewni dzwonów przy ulicy Słowackiego.

Program został zrealizowany przez TVP oddział w Rzeszowie. „Z Andrusem po Galicji” to cykl pięciu filmów prezentujących miasta Podkarpacia. Ich autorem jest Tomasz Paulukiewicz, a gospodarzem Artur Andrus. Znany widzom w całej Polsce dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, ale również Mistrz Mowy Polskiej, w sobie tylko charakterystyczny sposób zaprezentuje podkarpackie miasta, ich specyficzny klimat, a także ludzi, którzy go tworzą. Spotka go wiele niecodziennych, często zabawnych sytuacji, które zainspirują go do napisania piosenki. To właśnie utwór autorstwa Artura Andrusa, przez niego zresztą wykonany zakończy każdy z odcinków.

Cykl "Z Andrusem po Galicji" rozpocznie prezentacja Tarnobrzega (17.09. w TVP Rzeszów i 19.09 w TVP Regionalna). W Przemyślu i okolicach zdjęcia do filmu realizowane były 29 i 30 lipca W filmie zobaczymy więc m.in. w Wytwórnię Dzwonów Jana Felczyńskiego, Muzeum Dzwonów i Fajek, kościół i klasztor oo. Franciszkanów, Restaurację CK Monarchia, a gośćmi programu są przemyscy historycy, rekonstruktorzy, przedsiębiorcy, przedstawiciele służb mundurowych, a także przemyscy rowerzyści. Film pokaże niezwykła historię miasta i przemiany jakie się w nim dokonały w ostatnich latach oraz jego atrakcje turystyczne.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium