Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Odkryj dziecku technologię!
Świat nowych technologii stanowi dla najmłodszych frapujące wyzwanie. Aby przybliżać małym odkrywcom ich pozytywne zastosowania w życiu codziennym, wraz z nowym rokiem szkolnym Media Markt zaprasza do siebie przemyskie przedszkolaki i uczniów. Wyszkoleni pracownicy Media Markt i fachowcy konkretnych dziedzin odpowiedzą na pytania ciekawskich – jak to jest zrobione, do czego służy? Można wybrać spośród 3 niebanalnych scenariuszy lekcji. Zgłoś się już teraz!

Co jeść, by mieć zdrowe ząbki, jak uchwycić magię wspólnych chwil z rodzicami, gdzie szukać pomocy w razie nieprzewidzianych zdarzeń – odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać maluchy pod czujnym okiem profesjonalistów w ramach cyklu spotkań w Media Markt „Odkryj dziecku technologię!”. Projekt, który rusza pod koniec września, dedykowany jest bowiem najmłodszym – przedszkolakom i uczniom klas początkowych I – III szkół podstawowych z Przemyśla.

Na tropie wiedzy

Specjalnie na potrzeby dzieci market zmieni się w labirynt pełen niespodzianek i tajemnic. Maluchy podążające tropem ukrytych w poszczególnych działach marketu wskazówek będą miały niepowtarzalną okazję zapoznania się z funkcjonowaniem dużego sklepu od zaplecza, a rozwiązania poszczególnych zagadek wyznaczać będą kolejne ciekawe punkty programu. O tym, czego dotyczyć będzie wizyta, mogą zdecydować wcześniej same maluszki bądź ich opiekunowie, a scenariusze zabawy są aż trzy.

Trzy ścieżki

„Zdrowie” – dzieci zdobywać będą informacje na temat zdrowego trybu życia, poprzez zabawę nauczą się rozróżniać zachowania służące i zagrażające zdrowiu, a także rolę współczesnych technologii w dbałości o siebie i otoczenie. Specjalnie zaproszona na tę okazję pielęgniarka wytłumaczy co jeść, by mieć zdrowe ząbki, wspólnie z maluchami poszukiwać będzie w kolorowych książeczkach przepisów na witaminowe bomby i pyszne soki ze świeżych owoców, a w kolejnych działach sprzętów niezbędnych do dbałości o higienę i dobre samopoczucie każdego dnia. Aby nowo zdobyta wiedza szybko nie wyparowała z główek, ta niecodzienna lekcja zwieńczona będzie grą edukacyjną i wesołym quizem zdrowotnym. „Bezpieczeństwo” – scenariusz tej lekcji przewiduje oswojenie najmłodszych z wizerunkami funkcjonariuszy służb dbających o ich zdrowie i życie. Dzieciaczki nie tylko obejrzą bajeczki i nagrania z wizerunkami strażaka czy policjanta, ale też ratownik medyczny z krwi i kości opowie im o swojej pracy. Uczniowie poznają sposoby udzielania pierwszej pomocy z użyciem specjalistycznego sprzętu. Dowiedzą się, jak prawidłowo wzywać pomoc w nagłych wypadkach i jak właściwie przekazać informacje dyspozytorowi. Podczas wesołej gry przyswoją ważne numery telefonów i rozwiążą wspólnie quiz medyczny. „Świat w obiektywie” to trzecia propozycja wspólnej zabawy. Mali artyści przy wsparciu zawodowego fotografa odkryją, jak działa aparat fotograficzny i wypróbują możliwości różnych jego modeli. Wszystkiego będzie można dotknąć, przetestować i szukać odpowiedzi, jak to działa, a pamiątkę z tej niecodziennej lekcji wykonać samodzielnie – ponieważ maluchy wiedzę swoją spożytkują podczas kreatywnego konkursu fotografii, mając do dyspozycji kolorowe kostiumy, peruki i inne gadżety.

Zgłoś się do zabawy!

Dzięki projektowi najmłodsi poprzez zabawę i interakcję z różnymi produktami oswoją się z obszarami nowej technologii, nie tylko tej rozrywkowej, wykorzystywanej przez nich na co dzień, ale też użytkowej, niezbędnej dla ich zdrowia i bezpieczeństwa. Poznają też udogodnienia niezbędne dla rozwijania pasji i talentów. Maluchy prowadzone przez specjalistów będą odkrywać, ile frajdy może sprawić własna praca i zdobywanie wiedzy. Scenariusze spotkań mają nie tylko charakter edukacyjny, pobudzają też wyobraźnię, rozwijają umiejętności manualne, poszerzają wiedzę o świecie i samym sobie, a przede wszystkim mają umilić maluchom szkolny czas i integrować je ze sobą. Każda wizyta małych odkrywców okraszona będzie zdrowym, smacznym poczęstunkiem i drobnymi upominkami. Zainteresowane grupy i klasy mogą się zgłaszać już teraz (tel. 166728120, e-mail:bazarko@mediamarkt.pl) lub ustalić szczegóły wizyty bezpośrednio w Media Markt. Jesień zapowiada się bajecznie ciepła, będzie to więc wymarzony czas na wspólne wycieczki. Ale bez obaw, lista terminów nie jest ograniczona, na niecodzienną lekcję można się umówić nawet jeszcze podczas zimowej szarugi. Warto, zwłaszcza że uczestnictwo w projekcie jest dla maluchów całkowicie bezpłatne.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium