Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Na tych igrzyskach nie było przegranych [ZDJĘCIA]
– Przed wszystkim chodziło nam o uśmiech zawodników i ich satysfakcję z udziału w zmaganiach – zapewnia Artur Cieliński, założyciel i prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu.
fot. zbiory własne
Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in. biegach.

W piątek, 11 bm. kompleks lekkoatletyczny „Juvenia” przy ulicy Dworskiego w Przemyślu stał się miejscem Igrzysk Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej – „jerzyk 2015”. Do udziału w zawodach przystąpili wychowankowie tutejszego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orlą Lwowskich oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Ich zmaganiom patronował prezydent Robert Choma. Zawodnicy rywalizowały w kilku konkurencjach wśród których nie mogło zabraknąć biegów. Mnóstwa frajdy dostarczy również skoki w dal.

– Przed wszystkim chodziło nam o uśmiech zawodników i ich satysfakcję z udziału w zmaganiach – zapewnia Artur Cieliński, założyciel, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu, który wspólnie z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orlą Lwowskich przygotował imprezę. – Bez znaczenia są osiągnięte czasy, wyniki, chociaż uczestnicy bardzo ambitnie podchodzili do zawodów i włożyli w nie mnóstwo wysiłku. Udowodnili, że niepełnosprawność bez względu na jej rodzaj nie jest barierą w dążeniu do wyznaczonych celów – dodaje.

Sponsorami igrzysk byli: Lider, Aljan, Speedcon, Szarek, Stowarzyszenie "Szkolne Marzenia", Piotruś Pan. Wśród partnerów znaleźli: Bazyl.art, Przemyśl Bears, DJ Wojtek oraz 1. Batalion Czołgów w Żurawicy.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nick 31.183.202.0 14.09.2015

Bardzo fajna impreza i potrzebna takim dzieciom, co widać choćby na zdjęciach po ich uśmiechach. 

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium