Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Jarosław, Radymno
Wypożyczał sprzęt i odsprzedawał w lombardzie
Na początku sierpnia mieszkaniec Radymna wypożyczył z jednej z firm w gminie Laszki traktorek ogrodowy. Zaraz po tym go w lombardzie na terenie województwa za dużą mniejszą kwotę.
fot. KPP Jarosław
Traktorek ogrodowy został ujawniony w podrzeszowskiej miejscowości.

Na ślad oszustwa policjanci wpadli realizując czynności do innej sprawy, w której ten sam 27-latek już usłyszał zarzuty. Mężczyzna wypożyczał sprzęt ogrodniczy i maszyny budowlane, a następnie odsprzedawał je w lombardzie. Kilka dni temu policjanci odzyskali traktorek ogrodowy, który sprawca wypożyczył w jednej z firm w gminie Laszki początkiem sierpnia i jeszcze tego samego dnia sprzedał. Mężczyzna podpisał umowę na wynajem sprzętu oraz dokonał wymaganych opłat. Po upływie czasu obowiązywania umowy sprzęt nie został jednak zwrócony.

Pokrzywdzona firma wyceniła straty na 17640 złotych. Policjanci ujawnili traktorek w jednej z podrzeszowskich miejscowości. Odzyskany sprzęt trafił już do właściciela. Za doprowadzenie pokrzywdzonej firmy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez wprowadzenie w błąd, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium