Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl
Ruch jednokierunkowy na Wybrzeżu Jana Pawła II?
W miejscu, gdzie obecnie budowana jest ścieżka rowerowa przy ulicy Wybrzeże Jana Pawła II w Przemyślu, prowadząca do kładki pieszo-rowerowej przez rzekę San, były do tej pory miejsca parkingowe. Teren został zabrany, ale problem parkowania samochodów, niestety, nie został rozwiązany.
fot. Mariusz Godos
W miejscu, gdzie obecnie budowana jest ścieżka rowerowa przy ulicy Wybrzeże Jana Pawła II w Przemyślu, prowadząca do kładki pieszo-rowerowej przez San, były do tej pory miejsca parkingowe.
Być może ktoś zarzuci nam brak bezstronności, bo w owym miejscu swoje samochody pozostawialiśmy my sami. Nie zaprzeczamy, bo tak było w istocie, ale problem braku miejsc nie dotknie tylko pracowników naszej redakcji. Między mostem im. Orląt Przemyskich a siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury codziennie swoje samochody pozostawiało kilkadziesiąt osób, m.in. z pobliskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, firm i instytucji, mających swoje siedziby w budynku przy ulicy Barskiej 15, a także rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do MDK. Więcej: czasami parkowały tutaj osoby pracujące w przemyskim magistracie...
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
przemyslak 31.183.193.30 07.09.2015

Taka sama sytuacja dotyczy działkowiczów dzierżawiących działki od Urzędu Miejskiego przy ul.  Buszkowickiej na długości do nowego mostu obwodnicy. Rozkopane jest wszystko zarówno przy drodze głównej jak i ścieżki nad Sanem od basenu do w/w mostu. Dowiezienie choćby głupiej kosiarki lub wywiezienie zebranych plonów jest zupełnie nierealne.  Utrudnione jest wejście na większość działek. Z uwagi na trwający remont ul. Rogozińskiego pozostawienie tam samochodu również graniczy z cudem. Ciekawe czy w planie modernizacji ul. Buszkowickiej i budowie ścieżki rowerowej na tej ulicy od strony Sanu przewidziano jakieś miejsca parkingowe wskazanych wyżej działkowiczów. Może ktoś z UM dzieliłby jakiejś informacji na ten temat, gdyż problem ten nurtuje tych ludzi. Chyba nie odbędzie się to na zasadzie "jak się komuś nie podoba to.....itd".

user
Ron Oczywistek 94.40.75.10 07.09.2015


Przez wybrzeże JPII przejeżdżałem parę dni temu na rowerku i muszę przyznać, że gnoju narobili tam konkretnego !!! Czegoś takiego nie widziałem nawet chyba w filmach Bareji. No i wiadomo nie obyło się, jak zwykle w większości podobnych przypadków, bez eksterminacji zieleni !!! Czy to było potrzebne ?!? Pytanie zdaje się zgoła retoryczne, jak sądze.

user
Ron Oczywistek 94.40.75.10 07.09.2015

Jeśli chodzi o tą tzw. ścieżkę rowerową nad Sanem, to jest to porażka maksymalna ?!? Była tam (od mostu Siwca do prawie samych Buszkowic) twarda, w miarę szeroka i równa ścieżka, więc po co ulepszać Naturę, marnując przy tym tyle ludzkiej energii i zdrowia, nie mówiąc o wyrzuceniu w błoto nieszczupłego pieniądza. Tak samo zresztą, jak zabetonowanie Zniesienia z Kopcem tatarskim włącznie. No i po co to wszystko ?!?

user
rowerzysta 31.183.199.129 23:29:37 07-09-2015

Jak to po co? By znajomy królika mógł wygrać przetarg i zarobić na przykład na nową furę i dom dla wchodzącego w dorosłe życie potomka. A zatrudnieni przy budowie fizole, by mogli na przysłowiową miskę ryżu zapracować i zgrzewkę harnasi.

user
Piter 31.183.225.247 08.09.2015

Bo trzeba kuźwa mać myśleć. Jak się robi urząd to w takim miejscu żeby było dużo miejsca na parking lub przy budowie budynku od razu w podziemiach robić parking.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania