Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl, Region, Korczowa, Budomierz, Krasne
5 osób poszukiwanych listami gończymi zatrzymano w 3 dni
Zatrzymań dokonali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Pierwsze 3, ostatnie 6 września.
fot. archiwum policji

Pierwsze zatrzymanie – piątek, 4 września. Funkcjonariusze Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce podczas kontroli drogowej w Krasnem zatrzymali 35-letniego Ukraińca od ponad roku poszukiwanego w związku z popełnionymi wykroczeniami akcyzowymi. Mężczyzna uiścił kilkutysięczną karę grzywny. Gdyby tego nie zrobił, trafiłby do najbliższego zakładu karnego.

Drugie – piątek, 4 września. Pogranicznicy z Budomierza namierzyli 24-letniego Ukraińca, który za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego miał zapłacić karę grzywny. Jako że tego nie zrobił, groziła mu kara więzienia. Po zatrzymaniu uregulował zobowiązanie.

Trzecie – sobota,  5 września. Funkcjonariusze SG z Medyki skontrolowali 36-letnią Ukrainkę. Okazało się, że od 3 dni jest ona poszukiwana  w związku z popełnionym przestępstwami karno-skarbowymi. Czynności w tej sprawie trwają.

Czwarte – weekend, strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy również zalegającego z opłaceniem grzywny.  Po uiszczeniu opłaty zezwolono mu na kontynuowanie podróży.

Piąte – niedziela, 6 września. Funkcjonariusze z Korczowej zatrzymali 30-letniego obywatela Niemiec urodzonego w Kazachstanie. Mężczyzna w związku z podejrzeniem o handel narkotykami poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Niemcy. Czeka go prawdopodobnie ekstradycja. Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium