Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl, Krasiczyn
Rekord Guinnessa? Największy hopak na świecie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Na dziedzińcu zamku w Krasiczynie 5 bm. podjęto próbę ustanowienia światowego rekordu Guinnessa. Ponad 250 osób zatańczyło tradycyjny ukraiński taniec ludowy, którego korzenie sięgają czasów Siczy Zaporoskiej.
fot. zbiory własne
Na dziedzińcu zatańczyło ponad 250 tancerzy z Polski i z Ukrainy. Ich popisy trwały prawie 11 minut.

Widowiskowy taniec wykonała młodzież z Polski i Ukrainy, która bierze udział w projekcie „Polsko-ukraińskie rekordowe warsztaty choreograficzno-wokalne” w ramach programu Ministra Edukacji Narodowej „Polsko-Ukraińska Współpraca Młodzieży”.

Próba ustanowienia rekordu poprzedzona została wieloma próbami. Ostatecznie całość przedsięwzięcia zakończyła się sukcesem. Jego organizatorzy – Związek Ukraińców w Polsce – poczynią teraz starania, aby wyczyn został uwieczniony w Księdze Rekordów Guinnessa.

fot. zbiory własne
Wydarzenie ma wpływ na kształtowanie pozytywnych relacji polsko-ukraińskich.
27 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Piter 31.183.225.247 05.09.2015

Widzę, że Ukraińcy czują się tutaj (czyt. w Przemyślu) jak u siebie. To straszne...

user
Przemyślanka 89.68.83.148 22:28:28 05-09-2015

Bo są u SIEBIE!!!

user
olunia 83.21.32.158 23:10:18 05-09-2015

STRAAAAAAAASZNEEEEEEE! O Polsko! Cóż się z TOBĄ dzieje! Ukraińcy, Ukraińcy, zewsząd Ukraińcy! AAAAAAAAAAAAAAAAA!!

user
a 94.40.44.230 09:34:33 06-09-2015
mogą się czuć i nic poza tym , taki naród, na Krymie też czuli...
user
ar2r 82.24.229.118 06.09.2015

Ukraińcy to jeszcze bajka w porównaniu z tą hołotą która lgnie do Polski.

user
wtf 31.183.199.129 06.09.2015

A to wszystko w ramach programu MEN. Ja pi.....e, na papier toaletowy w publicznych szkołach  Przemyśla nie ma pieniędzy, na ciepłą wodę w kranach tychże szkół też nie ma, ale na promocję kultury potomków bandery kasa jest.

user
nowak 164.126.222.37 11:24:03 06-09-2015
Na ten projekt pieniądze zostały pozyskane z UNII EUROPEJSKIEJ!! Powinniście się cieszyć, że promują region, pokazują, że warto przyjeżdżac do Polski. Polaczki! Zamist zebrać swoją szanowną i zatańczyć zacnego poloneza jeśli tak wam zależy na promowaniu polskiej kultury. Potraficie tylko narzekać i pałać nienawiścią, bezmyślną zresztą! Powodzenia w kontaktach z ludźmi i dalszym rozwijaniu swojego ego :)
user
kjhgfd 83.31.120.199 14:13:24 06-09-2015
 Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno wg ciebie zajmowac sie kupowaniem PAPIERU TOALETOWEGO do szkół? może niech każdy uczeń dostanie jeszcze po rolce do domu. beda intelektualna, że aż przykro patrzec.
user
JAN 188.146.86.111 06.09.2015

BYLI SĄ I BĘDĄ.

user
q 94.40.44.230 17:35:27 06-09-2015
ha ha ha
user
Warszawka39 185.18.135.39 06.09.2015

Dobrze że przynajmniej Ukraińcy promują piękny Przemyśl i jego okolice. Polacy swoją tradycję zaniedbują a jeśli chodzi o historię mogą się jedynie wypowiedzieć na temat zbrodni wołyńskiej i to tylko ogólnikowo (mowa tu o ludziach z Podkarpacia ). Powinniśmy szukać w tych czasach sojuszy, wybaczać a i nam będzie wybaczone. 

user
log 31.183.228.149 06.09.2015

Super!

user
przemyśl 83.31.120.199 06.09.2015
Dobrze, że to właśnie Krasiczyn stał się miejscem, które zapisze się w Księdze Rekordów Guinnesa. Bardzo fajna inicjatywa- promocja ukraińskiej kultury, ale również  całego regionu,  Przemyśla i samego zamku. Piękne widowisko, uczy tolerancji i wzajemnego szacunku  Polaków i Ukraińców. Jak widac współpracą wielkie rzeczy można osiągac:) 
user
Татьяна 93.79.143.163 06.09.2015

Спасибо, братья! Просто завораживает!


user
Oleska 89.228.244.238 06.09.2015

Ukraińcy to piękny naród i nie wiem jak można tak na nich narzekać!!!

user
Kapi 89.228.244.238 06.09.2015
Oni dają przykład polakom!! A są tak gnębieni. Ja to przynajmniej nie jestem ślepa jak reszta i wiem że Ukraińcom trzeba pomóc!!!!!
user
Lola 89.228.244.238 06.09.2015
Zgadzam się z wami Oleska i Kapi !!! Ja tez tak uważam!! Sława Ukrainie!!!
user
wwwwwwwwwwwwwwwww 94.40.44.230 17:38:54 06-09-2015
chyba rozbitej na pół  sława śmieszne
user
dainesk 62.87.254.251 07.09.2015

Fantastyczne widowisko! Nie zapominajcie, kto założył Przemyśl! Od Początku Przemyśl był ukraiński  i taki dalej będzie. Historii nie zmienisz.  A że leżał kiedyś w granicach Polski  i leży obecnie to nie zmienia faktu że był , jest i będzie ukraiński :)

user
awert 94.40.44.230 16:58:34 07-09-2015

chyba w snach...tak jak Krym

user
ask 178.37.6.130 23:02:21 07-09-2015

ciekawe rzeczy piszecie ,,dainesk". ale jaki ukrainiec założył Przemyśl? przecież ukraina jest na mapach od 1991 roku, a jak długo będzie i czy będzie to sam Poroszenko wie. Decentralizacje wam przegłosował. Siedźcie cicho bo niedługo zniknie z map i waszym krajem znowu stanie się Polska

dainesk


user
Biuro Rekordów 79.187.121.218 07.09.2015

Mamy nadzieję, iż rekord zostanie ustanowiony :) http://biurorekordow.pl/

user
Jarek05 89.228.246.74 07.09.2015

Głupi i popierdoleni są ci którzy myślą że ukraińcom nie należy się szacunek. To są tacy ludzie jak my!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Olka 81.190.38.26 15:47:05 08-09-2015

zgdzadzam się !!!

user
q 94.40.44.230 11.09.2015

jak dobrze, że jestem Polakiem czuję się dumny, na pochybel wszystkim niezadowolonym z przynależności do swojego kraju...

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium