Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl, Stegna
Pozdrowienia ze Stegny! Nasi podopieczni na koloni
„Serdeczne pozdrowienia od uczestników turnusu rehabilitacyjnego z pięknej, nadmorskiej Stegny! Jest wspaniale, pogoda nam dopisuje, każdego dnia kąpiemy się w morzu, spacerujemy po plaży, zwiedzamy ciekawe miejsca, podziwiamy zachody słońca”.

Turnus rehabilitacyjny zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. Wśród 160 uczestników jest 30 osób, których wyjazd sponsoruje Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”. Współpracę pomiędzy TWK a Fundacją ŻP zainicjował przemyski przedsiębiorca Krzysztof Kuncelman. To właśnie dzięki niemu wiele osób, po raz pierwszy w życiu, miało możliwość wyjazdu na wakacje, w dodatku nad polskie morze.

„ Do Stegny wyjechaliśmy w niedzielę, 23 sierpnia. Dziesięć godzin jazdy autokarami szybko nam zleciało, ponieważ jechaliśmy nocą i podróż przespaliśmy. W Ośrodku „Krakus II” w Stegnie przywitał nas prezes TWK Andrzej Berestecki oraz kierownik wycieczki Aneta Błońska. Nasz ośrodek położony jest w lesie, niedaleko morza. Pokoje mamy dwu-, trzy- lub czteroosobowe. Pogoda nam dopisuje, słoneczko przygrzewa, dlatego codziennie  chodzimy na plażę i kąpiemy się w morzu. Nad naszym bezpieczeństwem podczas wodnych kąpieli zawsze czuwa trzech ratowników.

Każdy dzień obfituje w wiele atrakcji, które wymyśla dla nas kierownik programowa turnusu Elżbieta Kopańska. Byliśmy na wycieczce w zamku w Malborku, w porcie morskim w Gdyni, gdzie obejrzeliśmy statek Dar Pomorza. Ponadto w Akwarium Gdyńskim mieliśmy okazje zobaczyć rekiny, anakondę oraz inne gatunki ryb, płazów i ssaków, zamieszkujących morza i głębie oceanu. Miłośnicy zabytkowych samochodów podziwiali odrestaurowane modele w Muzeum Motoryzacji. Odbyła się też wycieczka do Muzeum Bursztynu i na Westerplatte w Gdańsku. Na trasie naszej eskapady nie mogło zabraknąć rejsu statkiem z Krynicy Morskiej do Flomborka i z powrotem. We Flombokru mieliśmy okazję podziwiać piękne gwiazdy w Planetarium. Oprócz tego organizatorzy turnusu przygotowują różne niespodzianki w ośrodku, w którym mieszkamy. Wieczorami bawimy się na dyskotekach, wspólnie grillujemy, gramy w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę plażową i inne gry sportowe, a dla najmłodszych uczestników przygotowano teatrzyk. Próbujemy też sił w konkursach plastycznych oraz rywalizujemy w konkursie czystości w pokojach. Przed nami jeszcze konkurs rzeźby z piasku, zwiedzanie obozów koncentracyjnych w Sztutowie oraz jeden z ważniejszych punktów dla każdego, kto na turnusie jest po raz pierwszy, czyli chrzest.

Czas w Stegnie mija nam szybko, bardzo nam się tutaj podoba, jest miła i serdeczna atmosfera. Szkoda nam będzie wracać”.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium