Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl, Krasiczyn
W Krasiczynie spróbują pobić rekord Guinnessa
5 września 2015 r. o godz. 13.00 na dziedzińcu zamku w Krasiczynie koło Przemyśla zostanie podjęta bezprecedensowa próba ustanowienia światowego rekordu Guinnessa: „Największy hopak na świecie”.

Hopak jest tradycyjnym ukraińskim tańcem ludowym, którego korzenie sięgają czasów Siczy Zaporoskiej. Jest tańcem bardzo widowiskowym i popisowym, ale jednocześnie trudnym technicznie, wymagającym wielu godzin prób. Jednak efekt jest godzien wysiłku.

Na zamkowym dziedzińcu renesansowej perły Podkarpacia zostanie wykonany przez ponad 250 uczestników – młodzieży z Polski i Ukrainy, która bierze udział w projekcie „Polsko-ukraińskie REKORDOWE warsztaty choreograficzno-wokalne” w ramach programu Ministra Edukacji Narodowej „Polsko-Ukraińska Współpraca Młodzieży”.

– Wydarzenie ma duży wpływ na kształtowanie pozytywnych stosunków polsko-ukraińskich, szczególnie dzisiaj, gdy Ukraina aspiruje do Zjednoczonej Europy. Młodzież z obu krajów od wielu miesięcy pracuje nad tym projektem i jej zaangażowanie i determinacja zasługują na naszą uwagę i docenienie. Cieszymy się, że to właśnie w Polsce, która szczyci się mianem Przyjaciela Ukrainy, będzie miało miejsce to wydarzenie. Jest to okazja do przedstawienia nowego podejścia do współpracy polsko-ukraińskiej. Uważamy, że jest to przedsięwzięcie godne zaprezentowaniu szerokiemu gronu widzów – mówi Igor Horków ze Związku Ukraińców w Polsce.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hop 31.183.245.113 04.09.2015

A potem z flagą banderowców do podziemnego parkingu  w galerii Sanowej..

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium