Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region, Stalowa Wola
5 lat więzienia za uszkodzenie samochodu
21-latek ze Stalowej Woli odpowie za uszkodzenie samochodu. Został on przyłapany na gorącym uczynku przez świadków zdarzenia. W czasie zdarzenia mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 20 w Stalowej Woli na ul. Metalowców. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna rzucił kamieniem w seata powodując wgniecenia w karoserii i zarysowania lakieru.

Po wylegitymowaniu okazało się, że mieszkaniec Stalowej Woli miał 1,24 promila alkoholu w organizmie. 21-latek trafił do aresztu, natomiast właściciel uszkodzonego samochodu oszacował straty na 1600 zł.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia samochodu i przyznał się do winy. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
P.K 83.6.163.9 31.08.2015

Bzdura. Za taką szkodliwość społeczną powinien odpracować na koszt miasta przez dwa miesiące po godzinach swojej pracy.

Ale w RP, jeśli ktoś był złapany pod wpływem to się nada do ZK, bo tam administracja zarobi kierując skazanego na odwyk. Zakłady karne otrzymują ponad 6 tyś zł za osobę , która jest na odwyku. Wiadomo że to  Nic nie daje, ale kasę nabija i ZK się utrzymuję , a raczej administracja.

Zapomina się tylko ze za to płaci podatnik. Liczy się tylko administracja , a nie podatnik. Czego dowodem sa takie praktyki, zamiast winny pracować dla podatnika w pracach społecznych, to jest zamykany , aby urzędnicy , prawnicy mieli kasę .


Polscy urzędnicy, komornicy, prawnicy, rzucają się na kasę jak pies na sukę podczas cieczki  .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium