Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Jarosław, Wola Węgierska
Spłonął dom, w którym było 9 osób
– Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o 2.35 w czwartek, 22 stycznia. Po 10 minutach na miejscu był pierwszy zastęp straży pożarnej. Płomienie obejmowały już cały budynek. Na szczęście dziewięć młodych osób nocujących w nim wyszło z pożaru bez obrażeń – relacjonuje st. kpt. Krzysztof Kowal z jarosławskiej komendy straży pożarnej.
fot. Roman Kijanka
Strażacy pojawili się niedługo po alarmie. Dom został zniszczony. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
To już drugi w ostatnich dniach szczególnie niebezpieczny pożar, tydzień wcześniej spłonął dom w Szówsku. Ogień zauważono nad ranem. Do pożaru domu w Woli Węgierskiej przyjechali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz jednostki ochotnicze. 

W sumie 9 zastępów z około 40 ratownikami. Płomienie ognia, ze względu na porę, zostały zauważone dość późno i mimo trwającej blisko 5 godzin akcji budynek spłonął. Pozostała tylko zwęglona konstrukcja, ale całość nie nadaje się do użytku. Strażacy nie wskazali przyczyn pożaru. Gdy przyjechali, palił się już cały dom i ustalenie miejsca zarzewia było niemożliwe. Wyjaśnianiem przyczyn zajęła się policja. Budynek nie był na stałe zamieszkany. Służył jako miejsce wypoczynkowe. W czasie pożaru byli w nim młodzi ludzie, którzy spędzali tam ferie zimowe.  

– Drewniany budynek i późna pora. Te czynniki sprawiają, że pożar jest wyjątkowo groźny. Dom pali się szybko, a mieszkańcy najczęściej wtedy śpią. Przy takich zdarzeniach podstawowym zadaniem jest ratowanie ludzi – wyjaśnia strażak, apelując jednocześnie o szczególną ostrożność do zajmujących budynki drewniane.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania