Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl
Kładka Anioła Stróża Polski? Przemyślanie zbierają podpisy
Ponoć każdy ma swojego anioła stróża. Być może swojego będzie miała także... kładka pieszo-rowerowa łącząca Wybrzeże Jana Pawła II i Marszałka Józefa Piłsudskiego. Grupa parafian z kościoła św. Trójcy rozpoczęła zbieranie podpisów pod inicjatywą nazwania obiektu imieniem Anioła Stróża Polski.
fot. zbiory własne
Oficjalne otwarcie kładki pieszo-rowerowej planowane jest na przełom października i listopada. Grupa przemyślan już ma dla niej gotową nazwę.

Informacja o rozpoczęciu akcji pojawiła się w ogłoszeniach parafialnych podczas niedzielnej mszy św., 2 sierpnia br. Tydzień później, 9 sierpnia br., po każdej mszy św. parafianie zbierali podpisy pod tą obywatelską inicjatywą. Każdy, kto mieszka w Przemyślu i chciał poprzeć pomysł, proszony był o podpis na liście i podanie numeru PESEL. Chcieliśmy się skontaktować z jego inicjatorami, aby zapytać m.in., co ich skłoniło do zainicjowania przedsięwzięcia i zaproponowania takiego imienia, ale uznali, że (...)

Sonda
Czy uważasz, że nowo powstała kładka pieszo-rowerowa na Sanie powinna nosić nazwę Anioła Stróża Polski?
  • Tak, to dobry pomysł
  • Nie, nazwa powinna być związana z regionem
  • Nie mam zdania
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
39 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
w 94.40.44.230 25.08.2015

a nie można prościej np. kładka pokoju...anioł stróż już tu dawno nie mieszka 

user
hehe 185.25.123.251 19:37:24 27-08-2015

Słyszałem propozycję "Pinokio" bo drewniana ;))

user
realista 46.45.78.160 25.08.2015

Po wyborach to i tak będzie kładka smoleńska...


user
Prezes 88.156.133.184 25.08.2015

dawać mi tu kładkę do delegacji Dudy

user
stróż 31.183.207.48 25.08.2015

Ale JAJA!! a ile parafia dołożyła do kładki?

user
xxx 94.254.193.185 09:29:08 28-08-2015

Ile dołozyła??....wysłannik kleru do jej poświecenia, ktoro odbedzie sie to bez 2 zdan jeszcze zawinie swoja dole :)

user
Marcin 178.37.54.162 25.08.2015

Kościół wszędzie.... 

 

user
lala 31.183.228.47 25.08.2015

Naprawdę trzeba robić aferę z pomysłu wąskiej grupy ludzi? Nie lepiej to zignorować zamiast rozdmuchiwać?

A jak już jakoś reagować, to najlepiej konstruktywną kontrpropozycją. "Kładka Przemyskiego Niedźwiadka" chociażby.

user
diabeł 31.183.199.129 25.08.2015

Anioła stróża a raczej ciecia czy gospodarza domu z "Alternatywy 4". Jestem za:)

user
siostra Joanna 31.183.226.249 25.08.2015

Nazwę należy wydłużyć i powinna brzmieć:

"Kładka pieszo-rowerowa im. Świętego Anioła Stróża Niepodległej Polski".


user
Promyk 31.61.137.130 22:50:20 26-08-2015

A może "Kładka pieszo-rowerowa im. Świętego Anioła Stróża  Polski Podległej Watykanowi"?


user
JP 92.238.64.84 25.08.2015

Oto, jak upały źle wpływają na niektóre mózgi, bo niczym innym takiego pomysłu wytłumaczyć się nie da!A jeśli już tak miałaby się kładka nazywać, to koniecznie musi przy niej powstać jakaś kapliczka ''dziękczynna". Przydałyby się też dwa konfesjonały, w których korzystający z kładki musieliby się- najlepiej obowiązkowo- wyspowiadać!

user
wyrocznia 95.117.28.2 25.08.2015

Prędzej czy później skończy się ta błazenada tak jak skończyła się komuna chociaż nikt w to nie wierzył. Nie dziś to jutro nie za 2 to za 20 albo za 50 lat ale i tak się skończy. Wszystko się kiedyś kończy i nastaje nowe. Wtedy te śmieszne głupkowate nazwy wyimaginowanych naprędce świętych i wydumanych pseudo patriotów nadmuchanych pod niebiosa zostaną zmienione z dnia na dzień. Nie wierzycie??? Nie zbadane są wyroki Boskie

user
feliks 79.185.36.108 26.08.2015

Dlaczego co druga ulica/most/rondo w Przemyślu ma nazwy religijne? Mieszkamy w Watykanie czy w Polsce? Nazywajcie obiekty po bohaterach wojennych i intelektualistach polskich!

user
Promyk 31.61.137.130 22:58:13 26-08-2015
Ja nie mam wątpliwości, że żyjemy w Watykańskim RAJU!  I nie mam wątpliwości, że w Polsce nie było nigdy żadnych bohaterów wojennych, żadnych intelektualistów polskich.  TYLKO sami "święci", a co jeden - to bardziej święty...Chyba nikt w to nie wątpi?... ;)
user
ktosia ! 178.43.123.70 26.08.2015

Nie no to się w pale nie mieści, głupota i katotalibanizm w Przemyślu był zawsze, ale takich cepów jeszcze świat nie widział ! 
Co ulica święci, co rondo nazwa świętym, ludzie czy na świętych kraj stoi , już dawno ci święci rozsypali się i robaki ich zjadły a wy dalej o świętych. Czy jak ateista będzie jechał tą kładką to anioł będzie go strącał do wody ?? Żenada i brak innego spojrzenia na rozwój Przemyśla, wracamy do średniowiecza i niedługo nastanie inkwizycja !!

user
Promyk 31.61.137.130 23:08:25 26-08-2015
Ufff...a już wydawało mi się, że większość ludzi w Przemyślu skretyniała. Na szczęście jak widać jest jeszcze garstka mieszkańców, którzy zachowali  zdrowe zmysły, nie pozwolili wyprać swoich mózgów. Pozdrawiam 
user
www 79.185.220.89 26.08.2015

Każdy kraj ma swego anioła stróża? Korea Północna czy Kuba także?

A Rosja? Jak to jest, może grupa inicjatywna wyjaśni ten problem, bo ciekaw bardzo jestem.

user
inż 194.30.179.83 26.08.2015
Kładka będzie tylko jedna. Jeśli ktoś powie szedłem (jechałem) kładką będzie wiadomo o jaką chodzi. Po *uj wszystko nazywać.
user
gosc 31.183.209.75 26.08.2015

KLADKA
A A morze by tak  braci  KACZYNSKICH I  RYDZYKA

 TA  kladka jest jeden wielki  BUBEL 21 WIEKU

a jakby tak powstala na RZecznej to co by bylo  dzieci mialy by dojscie do  wyciagu lodowiska  akla parku  a tak co tylko dlamiasta

dzieciom z ZASANIA NIC to jest jedna kompromitacja nie wiedza jak robic pieniadze tak  RZADZI PIS

user
;-) 81.161.204.29 26.08.2015

To są skutki fanatyzmu religijnego. Z autentyczną, dojrzałą wiarą ma to niewiele wspólnego.

user
taie 83.6.145.57 26.08.2015

Watykańskie Państwo wyznaniowe!

user
Zaniepokojona 62.233.212.15 26.08.2015

Ta kładka to jak dla mnie wielkie marnowanie naszych pieniędzy. W Przemyślu spokojnie da się przejechać rowerem przez chodnik na moście nie przeszkadzając nikomu.Zrobić "coś", a "coś pożytecznego" to różnica. I słusznie niektórzy zauważyli, że w Przemyślu wszystko robione jest pod kościół. A szkoda,bo to nie przyciągnie tu nikogo. Nie lepiej by było nazwać ją "Kładka Przemyskiego Niedźwiadka" jak ktoś już zasugerował? 

user
Gosia 83.6.164.32 16:44:39 26-08-2015
Chrzanienie, Przemyśl jest coraz ładniejszy a kładka potrzebna. Niestety w mieście mamy za dużo malkontentów - i to jest problem...Coś pożytecznego... to znaczy co?
user
Kania 62.233.212.15 18:30:46 26-08-2015

Park technologiczny,który otworzy Przemyśl na kreatywne branże? Coś,co da miejsca pracy? 

user
Zaniepokojona 62.233.212.15 18:31:22 26-08-2015
tfu,no i weszło pod innym nickiem.
user
Gosia 83.6.164.32 26.08.2015

Ja mam już tej "świętości" powyżej uszu. Pani Podhalicz niech się wypowiada w bardziej istotnych sprawach niż kładka rowerowa, no ale idą wybory i poparcie parafii  oraz proboszcza musi być :(

A kładka jest OK i uważam, że nazwa powinna być prosta - chociażby "Zielona kładka" - nic nie chcę za pomysł ;)

user
mieszkaniec 185.25.123.251 19:15:17 27-08-2015

Nawet ładna nazwa :)) Ja myślałem np TARASOWA bo obok tarasu jest

user
Ron Oczywistek 94.40.75.10 26.08.2015

A ja bym proponował jednak tego Kaczyńskiego, jednakowoż nie jakiegoś tam pijaczka Lecha tylko Theodora, bo ten ma większe zasługi i też nasz rodak tyle że amerykańskiego pochodzenia. Ale z drugiej strony Anioła Stróża Polski też jest niezłe i dość zabawne w sumie i co za tym idzie byłaby ogólno krajowa śmiechawa i może by więcej turystów przyciągnęło do Michalikowa, żeby się pośmiali trochę z tej kładki i mieli dobry humor na cały dzień, jak sądze ?!?
 

user
Gosia 83.6.164.32 20:29:54 26-08-2015

Ach rozumiem.... nazwa atrakcją turystyczną, poruszone media krajowe i zagraniczne, sesje zdjęciowe pod napisem, jak tak to OK ;)

user
KOLEGA 31.183.209.75 11:32:12 31-08-2015

A CO TE dwa  DUPKI  zrobili dla POLSKI  [KACZYNSKI]

user
w 94.40.44.230 26.08.2015

każdy ch.j na swój strój

user
MAMA 5.70.230.4 27.08.2015

Blazenada to slabo powiedziane!Umowimy sie kolo kladki Aniola Stroza na Bulwarze Swietych Lecha i Marii na lawce Sw Andrzeja przy latarni Sw ....O CZASY NASTALY SWIETEGO MIASTA PRZEMYSLA.....

user
Bojarski 83.24.79.81 27.08.2015

Może kładka im.wysiedlonych w różne strony świata?

user
zenek,. 83.24.69.96 27.08.2015

A ja chcę aby kładka nazywała się LA COSTA. Bo z zasania przejdę kładką wprost do LA COSTY i tam się upiję "na smutno.Dziwne miasto i dziwne nazwy ulic. Pewnie grupie czarnych, zależy aby nazwy ulic były trudne do zapamiętania. Tylko się upić...

user
mania 31.183.231.215 30.08.2015

Ja proponuję nazwę  DWA BRZEGI   też ładnie !!!!11

user
Fagot 178.43.95.67 31.08.2015

Zawłaszczanie przestrzeni publicznej, świeckiej, przez wspieraną przez ciemnogród władzę kościelną.  Władze w Przemyślu otoczone zewsząd klerem poddały się zupełnie. Ad : czy kładka MUSI mieć nazwę ? Nie może być po prostu kładką ??

user
przemyslanka 178.43.116.226 05.09.2015

Nazwa nie jest związana z regionem? Bzdura. To znaczy, że nie znamy historii swojego miasta! Anioł Stróż Polski objawił się właśnie w Przemyślu i to w 1863 r. Mówią o tym publikacje. Więc warto najpierw zdobyć trochę wiedzy, a potem głosować...

user