Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Poznaj kosmos i jego tajemnice – w Galerii Sanowa zbudują planetarium
Wraz z końcem sierpnia zbliża się nieubłaganie koniec beztroskich wakacji. Chcąc uprzyjemnić dzieciom ostatnie dni wakacji i wesoło przywitać rok szkolny Galeria Sanowa organizuje imprezę pt. „Kosmiczny powrót do szkoły”.

– Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, te starsze i młodsze, w dniach 29 i 30 sierpnia 2015r. do Galerii Sanowa od godziny 12.00. Chcemy, aby nasi najmłodsi klienci mieli wielką radość ze spotkania z kosmosem i przynajmniej w tych dniach zapomniały, że to już koniec wakacji. Tematem przewodnim będzie oczywiście kosmos. Dzieci, które odwiedzą Galerię Sanowa  będą mogły poznać jego tajemnice, dowiedzieć się nieco więcej o przestrzeni kosmicznej i planetach. Na pasażu stanie wielkie planetarium, w którym wyświetlane będą seanse dla każdej grupy wiekowej – dla przedszkolaków, dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz dla dorosłych – zachęca Monika Rokita, specjalistka ds. marketingu Galerii Sanowa. 

Kolejną super atrakcją będzie „koło wiedzy”, czyli quiz wiedzy o kosmosie. Na specjalnie przygotowanym stanowisku dzieci poprzez zabawę będą mogły zdobyć upominki związane właśnie z kosmosem, tj. mini planetarium, teleskopy oraz kubki z kosmicznym nadrukiem. Wszystkie dzieci otrzymają również dyplomy na pamiątkę wizyty w naszym planetarium. – W czasie tego kosmicznego weekendu na dzieci czekać będą również niezwykle ciekawe stoiska naukowe. Zagadnienia, które będziemy tam prezentować nawiązują do tematyki związanej z kosmosem. Dzieci będą robić m.in. „powierzchnię księżyca”, zobaczyć na czym polega emisja światła, zbudować rakietę, a także poznać zasadę działania próżni. Wszystkie te doświadczenia będą prezentowane przez animatorów wyglądających jak prawdziwi naukowcy, co zdecydowanie uatrakcyjni nasze warsztaty – dodaje M. Rokita. 

Tego dnia jak zawsze nie zabraknie dmuchańców, waty cukrowej i popcornu. Wszystko oczywiście do dyspozycji dzieci całkowicie za darmo.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium