Życie Podkarpackie nr 37/2017 Życie Podkarpackie nr 37/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 262/2017, Wtorek 19 września 2017 r., Januarego i Konstancji
Opublikowano
Przemyśl
Młodzież i media, czyli jak wygląda praca redakcji od kuchni
O tym, że dziennikarstwo to misja ze sporym bagażem odpowiedzialności, dowiedzieli się podczas ubiegłotygodniowej wizyty w naszej redakcji pierwszoklasiści z Gimnazjum w Żurawicy i Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.
fot. Paweł Bugira
Młodzi sportowcy z klasy I c w SP nr 14 w Przemyślu w dziale technicznym naszej redakcji.

Pierwsi z wymienionych gości, czyli uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy, realizują w swojej szkole program „Włącz się. Młodzi i media”, prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Evens. Dzięki temu przedsięwzięciu poznają język i sposób działania mediów i analizując medialne przekazy, uczą się świadomego odbioru generowanych przez nie treści. Edukują się również w zakresie odpowiedzialnego uczestnictwa w komunikacji na różnego rodzaju portalach. Mądrego obcowania z mediami uczą się przy pomocy nauczycielek: Marty Lubas i Anny Pstrąg-Fac. Wizyta w redakcji ŻP była kolejnym punktem realizacji projektu, stąd nie zabrakło w jej trakcie dyskusji o tym, jak w ostatnim czasie zmieniały się media i dziennikarstwo oraz na czym polega kultura dyskusji w sieci.

Kolejni goście, tym razem grupa uczniów klasy I c z przemyskiej „czternastki” z wychowawczynią Joanną Weredą, z zainteresowaniem słuchali nowinek dotyczących dziennikarskiego fachu. Nie tylko poznali pracę redakcji od kuchni, ale też zwiedzili gabinet redaktora naczelnego, pokój dziennikarzy i dział techniczny, gdzie mieli możliwość przyglądania się temu, jak poszczególne elementy w postaci tekstów i zdjęć układają się za sprawą naszych grafików w zgrabną gazetową stronę.

fot. zbiory własne
Gimnazjaliści z Żurawicy z nauczycielkami Martą Lubas i Anną Pstrąg-Fac w ramach realizowanego w swojej szkole programu poznają język i sposób działania mediów, stąd wizyta w naszej redakcji.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
lipik 83.28.44.86 01.02.2015

Fajnie ;)

user
Iwooleek 83.28.44.86 01.02.2015

Media się zmieniają a to dlaczego - glownie internet?  Wiadomo coraz wiecej agresji wśród ludzi, zobaczmy jak sie młodzież komunikuje i traktuje trzeba cos z tym robic a to zadanie dla nauczycieli i pedagogów a zmuszanie uczniów do reprezentacji szkoły to chyba nie tędy droga....

Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 37/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium