Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Przemyskie święto ulic zmieni starówkę już w ten weekend [PROGRAM]
– Dzięki tej imprezie ulica Kazimierzowska zaczyna żyć – tak święto Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej ocenia Jan Teuchman, właściciel cukierni Fiore. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 i 13 września.
fot. Paweł Kostiuk
fot. Paweł Bugira
O atrakcjach tegorocznego święta Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej organizatorzy opowiadali w cukierni Fiore. Na zdjęciu od lewej: Mateusz Rybienik i Robert Bal z komitetu organizacyjnego oraz Dominika Teuchman i Jan Teuchman z cukierni Fiore.
– To święto ma na celu pobudzenie ruchu na ulicy Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej, ale także na wszystkich okolicznych ulicach. Chcemy przywrócić dawne tradycje kupieckie, jakie tu obowiązywały – mówi Mateusz Rybienik, dyrektor tegorocznego Przemyskiego Święta Ulic, bo tak brzmi oficjalna nazwa imprezy.
Pierwszy dzień to zawody streetball, tworzenie graffiti, warsztaty tańca breakdance oraz koncerty Hip-Hop JAM. – Gwiazdą wieczoru będzie grupa Dwa Sławy. To absolutnie górna półka, jeśli chodzi o polski hip-hop – mówi M. Rybienik. – W tym roku zainteresowanie Hip-Hop JAM jest ogromne. Zaczynaliśmy, poszukując artystów, teraz oni sami zgłaszają się do nas z chęcią wystąpienia – dodaje Kamil Niklewicz.
Drugiego dnia święto rozpocznie królewski korowód, który o godz. 15.00 wyruszy spod Zamku Kazimierzowskiego. Na głównej scenie, zlokalizowanej u zbiegu ul. Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej, wystąpią: Cztery Kilo Obywatela, Reggae Gang System oraz Aleksandra Mielcarek. – Na sam koniec zawitają do Przemyśla wielcy królowie muzyki: Michael Jackson i Freddie Mercury – zapowiada Stanisław Karszyń.
– Święto ulic powoli dorasta do rangi dużej przemyskiej imprezy i mamy nadzieję, że zagościmy z nią w mieście na długi czas – mówi wiceprzewodniczący rady miejskiej Robert Bal. – Liczymy na otwartość przemyskich kupców i mieszkańców tych ulic. Zapraszamy ich do udekorowania okien i balkonów swoich mieszkań oraz witryn sklepowych – dodaje. 
– Jest to impreza, która wnosi dużo ciepłego nastroju. Dzięki niej w podświadomości ta ulica pozostaje jako ulica ciekawa. Kazimierzowska zaczyna inaczej żyć, coraz więcej ludzi ją odwiedza – mówi Jan Teuchman, który prowadzi cukiernię Fiore.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
g 93.105.181.79 24.08.2015

a ten bal co budza w Przemyślu? Wszędzie go widzę w mediach, może niech weźmie się za pracę na rzecz Przemyśla, a nie B jak Bal.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania