Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 23/2020, Czwartek 23 stycznia 2020 r., Ildefonsa i Rajmunda
Opublikowano
Przemyśl
Kawiarnia Libera – cichy zakątek w sercu przemyskiej starówki
Jest takie miejsce na mapie Przemyśla, gdzie przecinają się ścieżki miłośników literatury, wybornej kawy i smakowitej kuchni.
fot. Marcin Łabuda
Kawiarnia Libera, cichy zakątek w sercu przemyskiej starówki (Rynek 26), powstała w 2009 r. Na początku działalności pełniła funkcję dodatku do księgarni Libera, gdzie każdy miłośnik dobrej książki przy filiżance wyśmienitej kawy mógł zagłębić się w lekturze. Na szczęście to co dobre, szybko zostaje dostrzeżone. Bezpretensjonalność i sposób, w jaki Libera łączy wyjątkowy klimat kawiarni literackiej z przytulną domową atmosferą szybko podbiły serca przemyślan. Początkowo skromny lokal, po latach rozwoju stał się miejscem wyjątkowym.
W tym roku, dzięki przychylności dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Władysława Bukowskiego, udało się powiększyć lokal o dużą część na wolnym powietrzu. Powstały kawiarniane tarasy, gdzie pośród bujnej zieleni każdy może zaznać chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku, choć znajdujemy się w samym jego centrum. Projekt tym bardziej godny podziwu, że udało się go stworzyć bez wycinki drzew i naruszania naturalnej zieleni tego miejsca.
Takich pyszności można skosztować w letnim ogródku Libery.
Ewolucję przeszło również menu, w którym prócz typowych kawiarnianych pozycji pojawiły się smakowite dania i przekąski. Pyszne tarty, makarony, sałatki i koktajle, a na deser kuszące domowe ciasta - wszystko skomponowane w oparciu o sezonowe, naturalne i zawsze świeże produkty.

Na tarasie pojawiły się lady z przekąskami na ciepło i zimno, z których każdy może skomponować swój własny, letni zestaw smakołyków. Jest również coś dla smakoszy piw lanych - Brackie Cieszyńskie niepasteryzowane oraz piwa czeskie – Holba i Litovel.

Zapraszamy!

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
huncwot 83.23.244.45 21.08.2015

c zy to prowdzi Lilka Kruk?

user
red. 83.14.14.137 09:38:55 26-08-2015

Nie.

nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium