Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl
Celnicy przechwycili dopalacze z Chin
6 kilogramów groźnych dla życia dopalaczy zarekwirowali funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu. Przesyłki nadano w Chinach. Miały trafić od odbiorców na Podkarpaciu.
fot. Izba Celna w Przemyślu
W laboratorium Izby Celnej w Przemyślu stwierdzono, że substancja z Chin to groźny dla zdrowia i życia dopalacz.

Podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych, uwagę funkcjonariuszy Służby Celnej
z Przemyśla zwróciło 5 prawie identycznych przesyłek z Chin. Celnicy postanowili sprawdzić ich zawartość korzystając z pomocy urządzenia do prześwietlania przesyłek pocztowych oraz psa specjalizującego się w wykrywaniu substancji psychoaktywnych.

Jak się okazało, w paczkach znajdowały się biało-szare kryształy o intensywnym zapachu, które trafiły do badań laboratoryjnych w tutejszej Izbie Celnej. Tam stwierdzono, że substancja to groźny dla zdrowia i życia dopalacz.

– Wszystkie trefne przesyłki miały trafić do mieszkańców Podkarpacia – informuje Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu. – Co ciekawe, w toku trwających czynności, 3 odbiorców nie odebrało zawiadomień wysyłanych przez pocztę o konieczności określenia rodzaju towaru i dokumentów potwierdzających ich wartość. Jeden z nich poinformował, że przesyłka zawiera „proszek do tonera do drukarki”. 2 osoby odmówiły przyjęcia paczek – dodaje.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
lucek89 180.253.7.146 22.01.2016

Dopalacze to najgorsze co może być a w chińskich fabrykach to norma używać jak najwięcej chemii, dlatego może wiele firemek z chin przenosi biznes do nas...co za tym idzie większe zapotrzebowanie na ten język ku czemu wychodzi Preply http://preply.com/pl/lodz/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-chińskiego i jego oferty pracy nauczyciel chińskiego w Łodzi

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium