Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl, Radymno
Kuba jest już w swoim niebie. Zmarł solista Twojego Nieba
„Do końca dzielny wiarą życia! Czyniłeś niebo na ziemi, a teraz już tam jesteś! Będzie nam Ciebie brakować” – tymi słowami na Facebooku zespół Twoje Niebo żegna swojego solistę Jakuba Kryczyńskiego.
fot. Paweł Bugira
Jakub Kryczyński (1989 – 2015) podczas koncertu Twojego Nieba z okazji 5-lecia istnienia zespołu w czerwcu 2014 r. Już wtedy zmagał się z chorobą.
Mężczyzna miał 26 lat, od pięciu występował z Twoim Niebem. W marcu 2014 r. okazało się, że cierpi na chorobę nowotworową. Mimo cierpienia był pogodny i na miarę swoich możliwości aktywny. – Kuba zawsze żył intensywnie. Był bardzo uzdolniony, otwarty na nowe pomysły. Do choroby podchodził bardzo rozsądnie. Nie negował jej istnienia, nie wypierał ze świadomości, bo wiedział, że jest źle, ale robił wszystko, żeby było dobrze. Mawiał, że nie ma rzeczy niemożliwych – wspomina Kubę o. Mariusz Wójtowicz, opiekun Twojego Nieba.
Kuba działał na wielu płaszczyznach, udzielał się także w Miejskim Ośrodku Kultury. W chorobie przyjaciele cały czas o nim pamiętali. Jeszcze w lipcu występował. Jego stan gwałtownie pogorszył się w sierpniu.
Niestety po kilku dniach, w sobotę, 15 sierpnia, zmarł. Uroczystości pogrzebowe w jego rodzinnym Radymnie zgromadziły w poniedziałek mnóstwo osób. Wielu przyniosło ze sobą białe róże. Kondukt żałobny na cmentarz wyglądał niczym procesja na Boże Ciało. Przed rozpoczęciem mszy św. Twoje Niebo wyśpiewało Kubie swoje najpiękniejsze utwory.
„Wielki, mądry człowiek, zawsze radosny i pełen pozytywnej energii. Wielki szacunek za jego walkę i całe życie”, „Najcudowniejszy Anioł Twojego Nieba”, „Najlepszy sąsiad” – to tylko niektóre głosy po jego śmierci.
24 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ala 37.248.254.222 18.08.2015

To był wspaniały człowiek. Wielką szkoda, że go już nie ma z nami. 

user
S.B. 95.116.211.169 18.08.2015

Najzabawniejszy, najweselszy "Kommiliton" w NKJO. Wierzyć się nie chce że tak młody człowiek nie żyje. Ostatnio widziałem Kubę na Franciszkańskiej w Przemyślu w grupie młodzieży. Jak zwykle wesoły "Dusza Towarzystwa" i już z daleka roześmiany pozdrawiał i pytał co słychać. Takiego Cię Kuba zapamiętam. Szkoda że tak szybko odeszłeś

user
Ozzman 94.40.75.10 19.08.2015

Jeżeli nie dopuścimy do głosu wegetarian/wegan, to ludzie będą padać jak muchy i to coraz młodziej. Taka jest przykra oraz miażdżąca prawda !!!

 

YOUTUBE.COM - ASPEKTY PRZEJŚCIA NA WEGETARIANIZM

user
ewelina 178.43.93.9 10:49:54 19-08-2015

Nawet tu spam.... żal...

user
Radymno 195.47.201.80 19.08.2015

Kuba czyniłeś nie ziemski przykład życia, takich ludzi trudno dzisiaj  spotkać , dane mi było Cię znać rozmawiać i podziwiać. W tak młodym wieku osiągłeś tak wiele. Jednak Stwórca potrzbował Cię  u siebie
 Nikt nie wątpi , że jesteś już w  Domu Ojca ! ulżyj cierpienia Nam Tym którym nie dane jest pogodzić się z Twoim odejściem. Do zobaczenia!!!

user
Adm 46.77.124.168 19.08.2015
Jego przynajmniej bliskie osoby nie zostawiły, wsparcie w nich. A nie jak w Tym przypadku co znam nawet narzeczony odszedł po kilku latach bo Rak się pojawił,  lepiej było zostawić na pastwę losu  w samotności. Niż dać wsparcie....... 
user
Ewa 83.31.33.165 19.08.2015

Świetny jesteś ! Zawsze w naszych sercach [*]

user
Sylwia 185.25.120.229 19.08.2015

:( wyśpiewuje w anielskich chórkach teraz Kubuś.. (*)

user
E. 213.227.108.252 19.08.2015

Kuba, nie rozumiem tego co się stało... Byłeś po prostu dobry... Dobry dla wszystkich... Zawsze się uśmiechałeś, cokolwiek by się nie działo... Ten uśmiech pozostanie ze mną na zawsze...

user
Magda 83.6.12.60 19.08.2015

Kuba byłeś burzą energii, radości i pozoytywnego myślenia... dzielnie zmagałeś się z chorobą.. to takie straszne usłyszeć nagle, że CIę nie ma wsród nas... będziemy CIe zawsze wspominać i pamiętać !!! :*

user
RAD. 95.48.162.106 14:45:09 19-08-2015

CZŁOWIEK ANIOŁ  :-)

user
Rady-nin 95.48.162.106 14:53:41 19-08-2015

Kubusiu , malowałeś nam tyle imprez  :-)

Całe Radymno teraz płacze za Tobą   :-(

user
Ela 95.48.74.122 19.08.2015

To było cuuudne dziecko. 

user
W.W. 46.174.214.4 19.08.2015

Trzeba też zauważyć że jak naprawdę mało kto pozostał w Liturgicznej Służbie Ołtarza do końca naprawdę mało kto tak długo służy. Przy ołtarzu zawsze wiedział co ma robić. Teraz jest już w niebie i patrzy z góry na nas.

user
j.j 46.174.214.4 22:40:07 19-08-2015

Dokładnie, trzeba dodać, że był ministrantem do końca życia i to jakim!

user
Minika 88.199.233.30 19.08.2015

:( wyśpiewuje w anielskich chórkach teraz Kubuś.. (*)

user
Monika Bors 89.100.223.254 19.08.2015

Wlasnie sie dowiedzialam na facebooku o Twojej smierci Kuba.Nigdy nie slyszalam o formacji Twoje Niebo-ale pozwolilam sobie napisac ten tekst.:Jestes jak aniol,posrod latajacych ptakow,Pelen mocy wdziecznosci,dzwiecznosci.Spiewasz pieknie tak,a slowa Twe nosi wiatr,Daleko w przestworza,od gor az do morza/Niech niebo bedzie dzis Twoje,tak jak obiecal Pan,modle sie za Ciebie,bys zasiadl przy nim tam/Za Twa wdziecznosc w trudny czas,Dajesz wiare ,ze Bog przy Tobie trwal,ze trwa przy kazdym z nas,az do konca,drogi Twej czy mej./Ty wybrales zycie w nim do samego konca,Bos wiedzial ,ze on Twoj bedzie obronca,Nie wyparles sie Jego,Mimo ciezaru krzyza Twego/Zyj zawsze w naszych sercach,pamieci i duszy,Badz zawsze Aniolem posrod  ptakow,Pelnym wdziecznosci,dzwiecznosci Kuba.

user
KKK 31.128.8.228 19.08.2015

Będziemy się modlić o proces beatyfikacyjny bo był to człowiek święty i niósł wszystkim Chrystusa :) Kuba jest wzorem dla młodzieży :) 

user
Radymno 195.47.201.80 20.08.2015

Drodzy Radni Miasta Radymna czekamy na " Uchwałę Rady - Kuba Kryczyński Honorowym Mieszkańcem Miasta Radymno" . Dla Nas mieszkańców  był osobą wyjątkową, ponadprzeciętną i oddaną promocji miasta.

user
TOMEK 95.48.162.106 20.08.2015

I poleciałeś nam do NIEBA :-)

user
siostra 83.6.221.225 20.08.2015

NIE BEZ ZNACZENIA JEST DZIEŃ I GODZINA JEGO ODEJŚCIA--WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW.MARYI PANNY.ŚPIEWA JEJ- AVE MARIJA...

user
gggg 91.224.196.180 21.08.2015

user
S.O 46.174.214.18 23.08.2015
Bardzo fajnie prowadził imprezy w naszym miasteczku był zawsze uśmiechnięty i radosny. Kuba będzie nam Ciebie bardzo brakować jesteś wzorem dla moich dzieci !!!
user
krzyś 78.11.191.161 02:00:37 20-08-2016

Mieszkam w Krakowie od wielu lat, pochodzę z Radymna kochanego, jestem organistą w Krakowie, organmistrzem, konserwatorem zabytków... Ale w życiu by się nie spodziewał ze tak Wielki i wspaniały człowiek jest moim krajanem.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium