Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Wjazdy na ścieżki rowerowe są za wysokie
Około 7 centymetrów mają uskoki na zjazdach ze ścieżek rowerowych przy nowej obwodnicy Przemyśla. Aby przez nie bezpiecznie przejechać, rowerzyści i rolkarze muszą się niemal zatrzymywać.
fot. Paweł Bugira
Uskoki na wjazdach i zjazdach ze ścieżki rowerowej mają wysokość ok. 6 – 7 centymetrów.

– Nawierzchnia na ścieżce jest świetna, nie można sobie wymarzyć lepszej. Ale uskoki są zdecydowanie za wysokie. To tak jakby na drodze ustawić co kilometr progi zwalniające – mówi Tadeusz Samotach z Przemyśla (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
15 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jery 46.215.5.49 16.08.2015

ludziom nie dogodzi !

user
adsf 83.6.158.219 22:53:49 16-08-2015

Tu nie chodzi o dogadzanie tylko o fuszerkę za publiczne pieniądze .

user
s 94.40.44.230 16.08.2015

strasznie ważna sprawa

user
thl 31.183.199.129 00:06:22 17-08-2015
Ważniejsza niż jakieś brednie na temat Kalwaryjskich dziadów czy innych religijnych pierdół
user
brak slów 31.128.9.7 16.08.2015
TO niech się dziadek przesiądzie na kombajn to nie bedzie czuł uskoków. . . żałośni ludzie ....
user
Maciek 83.28.89.141 21:42:05 16-08-2015

Kolego ten starszy Pan na zdjęciu ma z pewnością lepsza kondycję niż Ty.  

Pisząc takie postacie komentarze dajesz tylko do zrozumienia,że sam niedawno zszedłes z kombajnu,cze też innego sprzętu rolniczego. 

Sam jeżdżę tą trasą i chociaż mam 30 lat to również denerwują mnie te uskoki. Problemu nie zauważą tylko ludzie siedzący przed komputerem i krytykujących innych.Fajnie że ktoś poruszył ten temat.



user
kombajnista 31.183.199.129 00:07:09 17-08-2015
Brak słów na taki komentarz jak twój prostaku
user
ijk 31.183.228.248 16.08.2015

Ważne, że na otwarciu były wszystkie lokalne szychy i każdy mógł szczerzyć swój zakłamany pysk do zdjęć, podobnie jak ostatnio z prysznicami dla dzieci przy ulicy sanockiej. Nie wiem jak jest na nowej obwodnicy, ale na lwowskiej lepiej w ogóle na ścieżkę rowerową nie wjeżdżać, chyba że ktoś ma twardą d... albo dobry amortyzator i sporo nerwów.

user
szofer 83.6.158.219 16.08.2015

Dla rowerzystów bardzo ważna sprawa można połamać koła , można wybić zęby , nie mówiąc  o kostce na tzw ścieżkach na Lwowskiej , która już się rozłazi na boki tak , że kołem można wpaść , dlaczego nie wylano asfaltu ,Kto te kostki zatwierdził ?????? Rzygać mi się chce jak mam jechać tą kostką wolę jezdnią między autami ryzykując zdrowiem . Pojedźcie sobie do Holandii czy chociażby Niemiec zobaczyć jak wyglądają ścieżki rowerowe . O tej na Sanem już nawet nie wspominam bo to kompletna porażka .

user
7cm 31.183.245.12 16.08.2015

Widze ludzie sie pusza piszac ze nie dogodzi. Nie chodzi oto kto komu czym i jak dogodzi ale zapewne oto ze ktos zarobil kase za sciezki w europejskim standardzie a takie nie sa do rwklamacji !

user
szofer 83.6.158.219 22:37:01 16-08-2015

Nie o to chodzi ażeby coś zrobić aby zrobić wstęgę przeciąć i niech się ludzie odwalą . Tak było kiedyś . Albo coś zrobić dobrze i solidnie albo nie robić tego a pieniądze przeznaczyć na inny cel . Te ścieżki to porażka , Kostki pofałdowane , po deszczu , kałuże , rozłażą się na boki wypadają kostki . Czy żal było trochę asfaltu , chyba tańszy od kostki , o co chodzi  z tymi kostkami . Wracając do ścieżki na Obwodnicy , wszystko fajnie , pięknie asfalcik jak marzenie ale progi faktycznie mają po 7 cm a niektóre po 10 . Po jednej przejażce koła trzeba prostować . Kto zatwierdza i odbiera te kostki to woła o pomstę do nieba . Ludzie przejeździe się do Niemiec , Belgi i Holandii i zobaczcie jak ścieżki rowerowe wyglądają . Po co wywalać ciężkie pieniądze jak i tak potem trzeba jeździć drogą np Lwowska , Mogielnickiego 22 Stycznia bo roweru i nerwów szkoda 

P. S Na 22 Styczni przytnijcie te drzewka bo jak już się jedzie tą pseudościeżką rowerową to się można zabić o nisko zwisające gałęzie .

user
też rowerzysta 31.183.199.129 17.08.2015

I aż dziw bierze, że takie niedogodności w mieście gdzie sam prezio Choma zapalonym rowerzystą jest (ponoć) i jego nadworny propagator wszechobecnych sukcesów prezia - Witold Wołczyk też. 

user
feliks 83.6.11.43 17.08.2015

Też jeżdżę rowerem po tej ścieżce i również zauważyłem te uskoki. W niektórych miejscach są prawie niezauważalne, a w innych muszę "podskakiwać" przednim kołem aby w miarę komfortowo na ścieżkę wjechać.


PS. Założę się, że te głupie komentarze co niektórych są autorstwa osób, które rowerem jeżdżą co najwyżej do lokalnego sklepu po piwo...

user
ANKA 83.24.215.66 17.08.2015

 A JA JUZ UPADLAM  Z ROWERU Z TEGO USKOKU HAHA WKURZONA BYLAM OKROPNIE DLACZEGO TAK ZROBILI

user