Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Region, Lesko
Nielegalnie sprzedawał paliwo?
Właściciel posesji w powiecie leskim przechowywał m.in. 78 półlitrowych butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz 288 litrów paliwa. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe, ponieważ istnieje podejrzenie, że nielegalnie sprzedawał paliwo.
fot. serwis IC Przemyśl

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze celni z Krosna przeszukali jedną z posesji w powiecie leskim. Jak się okazało mężczyzna posiadał przedmioty służące do sprzedaży paliwa. Poza nielegalnym alkoholem i paliwem, znaleziono prowizoryczna instalację składającą się m.in. z pompki elektrycznej oraz licznika ilości odmierzonego paliwa. Samo zaś paliwo, głównie olej napędowy, przetrzymywane było w plastikowych pojemnikach bez właściwego zabezpieczenia. Mogło to mieć tragiczne skutki, biorąc pod uwagę, że olej napędowy jest materiałem zapalnym. Właściciel zeznał, że paliwo przywiózł z Ukrainy.

Zwolnieniu od należności przywozowych  podlega jedynie paliwo, które zostało przewiezione do Polski w standardowym zbiorniku pojazdu oraz w kanistrze - do 10 litrów na pojazd. Jednak warunek jest taki, że przewóz nie ma charakteru handlowego. Paliwa zwolnionego z należności przywozowych nie można wykorzystać w pojazdach innych niż te, w których zostało przywiezione, ani nie może zostać usunięte z tych pojazdów i przechowywane, z wyjątkiem okresu niezbędnych napraw tych pojazdów. Korzystając ze zwolnienia, nie można odpłatnie ani nieodpłatnie odstąpić tego paliwa innej osobie.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Polak 83.24.104.247 14.08.2015

Rolnik takie ilości paliwa przerabia w dzień.


To są ilości na własny użytek i wielkie halo . Ordery róbcie dla funkcjonariuszy.


Alkohol, może będzie w rodzinie wesele.


Straż graniczna powinna zająć się kontrolą na granicy i nie wpuszczać produktów rolnych spoza UE , jak porzeczka czarna , czosnek , kukurydza itp.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium