Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 57/2017, Niedziela 26 lutego 2017 r., Mirosława i Aleksandra
Opublikowano
Przeworsk
Już sprzedają walentynki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku wraz ze szkolną biblioteką po raz kolejny przygotowali kiermasz rękodzieła, by owoce swojej pracy móc zainwestować w szczytny cel. Podobnie jak przy okazji kiermaszu bożonarodzeniowego celem jest zakup kanapy.
fot. Beata Olejarka
Bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Marta Piróg cały czas pracuje nad tym, by uczniowie „jedynki” ciągle się rozwijali. Kiermasze rękodzieła, które zasilają budżet pracowni artystycznej i pozwalają na zakup materiałów, by dalej tworzyć, są ozdobą i tradycją szkoły, a zakupione na nich drobiazgi niepowtarzalnym prezentem, który ucieszy obdarowanego i wszystkie dzieci aktywnie pracujące na zajęciach, by w ich bibliotece pojawiła się kanapa. 
– W tym roku zimowa przerwa od nauki wypada w czasie dwóch pierwszych tygodni lutego, dlatego my wcześniej zaczynamy walentynkową akcję, by dzieci mogły celebrować sympatyczne święto zakochanych nieco wcześniej, a ich rodzice, znajomi i ludzie szukający kreatywnych prezentów dla swojej drugiej połówki znaleźli taki drobiazg u nas na kiermaszu – mówi M. Piróg.

(fot.)
Nad rękodziełem pochyliły się nie tylko dziewczynki, ale też chłopcy, którzy skrupulatnie skręcali tulipany z bibuły. Wszystkie walentynkowe gadżety można zakupić w „jedynce” w godzinach pracy szkolnej biblioteki. 
fot. Beata Olejarka
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium