Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
W Przemyślu rozpada się prawie połowa małżeństw
Ponad 40 procent małżeństw zawieranych w Przemyślu kończy się rozwodem. Przyczyny to: alkohol, nieporozumienia na tle finansowym, różnice światopoglądowe oraz dłuższa nieobecność. – Głównym tego powodem jest brak komunikacji i dbałości o związek – wskazują psycholodzy.
fot. Paweł Bugira
W naszym regionie liczba rozwodów jest mniejsza, niż w innych częściach kraju. Wyjątkiem jest Przemyśl, gdzie stosunek rozwodów do zawieranych małżeństw przekracza 40 procent.
Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego za lata 1999 – 2013, liczba rozwodów systematycznie rośnie. Najwięcej par rozstaje się na zachodzie i północy Polski. Enklawą jest wschód i południe: Lubelszczyzna, Świętokrzyskie, Podkarpacie oraz południe i wschód Małopolski. Gdy na zachodzie rozwodzi się od 27 do 59 procent par, u nas na ogół nie przekracza 20 procent. Wyjątkiem jest Przemyśl, gdzie liczba rozwodów waha się w granicach 37,9 – 48,2 proc. W 2013 r. w mieście ślub wzięło 269 par. W tym samym czasie rozwiodło się 117 (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
13 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
w.b. 83.24.170.119 11.08.2015

bo nigdy Ukrainiec nie będzie zgodny z Polakiem

user
oZZMAn 94.40.75.10 11.08.2015

Zgadza się, alkohol to raz, ale jest jeszcze jedna gorsza oraz bardziej znacząca przyczyna takiego stanu rzeczy, a mianowicie regularne spożywanie i zatruwanie ciała, umysłu i ducha szczątkami bestialsko pomrdowanych zwierząt z zasyfiałych, obskurnych rzeźni czyli siedlisk najrozmaitszych plag nękających całą ludzkośc !!!

 

YOUTUBE.COM - GAGA - ALKOHOL I MIĘSO

 

YOUTUBE.COM - ZIEMIANIE (NAPISY PL)

 


 

user
Ozz 94.40.75.10 11.08.2015

 Mięso - Sai Baba mówi do Zachodu - lordaster.republika.pl

 

Radziłbym powyższy tekst, dla dobra sprawy, przeczytać dokładnie i uważnie nawet kilka razy, bo właśnie tu tkwi prawdziwe sedno całego zagadnienia !!!

user
Polak 83.31.11.34 12.08.2015

Obecnie mamy politykę antyrodzinną.

lepiej się rozstać wziąć rozwód , wnieść o alimenty, założyć nową rodzinę . Kobieta będzie w takiej samej sytuacji , jak wcześniej plus alimenty.


Dobrym rozwiązaniem jest mieć kilka dzieci z różnymi mężczyznami. Wówczas alimenty się kumulują i można nawet sobie pracę odpuścić . A w wolnych chwilach bawić się na Darling.pl lub Sympatia.pl , ewentualnie co dla bardziej odważnych roksa.pl.


user
ooo 81.161.204.7 13.08.2015

Bida z nedza przez Przemysl pedza.To jak tu zyc?

user
OZZman 94.40.75.10 13.08.2015

'' Bieda ludzkości będzie trwała tak długo, jak długo jęk zwierząt będzie słyszalny w niebie'' - JOHANN KOSSNER

user
iw 31.183.234.248 13.08.2015

Brak rynku pracy...to główny powód! 

user
OlaP 83.6.161.159 13.08.2015

Wszystko przez biedę i beznadzieję tego regionu. Jak żyć, skoro trzeba wyjeżdżać daleko aby na chleb zarobić? Stare lata też nie przedstawiają się ciekawie - wielu nie dostanie emerytur bo na jakiej podstawie - śmieciówek czy zatrudniania na czarno? Najlepiej zabrać rodzinę i wyjechać poza granice kraju, u nas niewiele jest miejsc, gdzie godnie się żyje. Ja od dwóch lat szukam pracy, coraz intensywniej myślę o spakowaniu walizki i wyjeździe jak najdalej i jak najdłużej, a jak Bóg da na zawsze. To państwo olewa obywateli, zero szans na skromne życie a co dopiero na godnym poziomie. 

user
Afryka 164.126.90.61 15.08.2015

Przyczyna jest efekt cieplarniany

user
ja 178.43.103.89 19:02:58 15-08-2015

Brak pracy to głowna przyczyna i dalej nikt z tym nic nie robi

user
ja 178.43.103.89 19:13:48 15-08-2015
Ten co pisze o efekcie cieplarnianym to jakis wesołek pewnie siedzi u mamusi na garnuszku i ma wszystko w dupie a tak naprawde w Przemyslu jest tragedia z praca ile juz ludzi popełniło
user
bolec 83.8.9.95 16.08.2015

skoro tyle samotnych i nie dopieszczonych kobiet to pakuje walizę i jadę na wyzerke

user
zenek,. 83.31.178.20 20.08.2015

A ile rozwodów jest  z powodu gotującego się miodu w dupie żony? Mąż zapier...la  w dzień, a wieczorem zostaje  z dziećmi w domu, bo wyzwolona żona idzie z koleżankami z tej samej paczki, na tzw. piwo do miasta. Oczywiście koleżanki "kryją" gdy któraś zrywa się z towarzystwa z tzw. kolegą męża. To jest dopiero plaga!!!!

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę