Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl, Przemyśl
Zostawił psa w nagrzanym, szczelnie zamkniętym aucie. Zwierzaka wyciągnęli policjanci
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (10 bm.), koło południa, kiedy termometry za oknem były rozgrzane do czerwoności. Bezmyślny właściciel czworonoga zaparkował swoje audi na podwórku pomiędzy kamienicami przy ulicy Dworskiego w Przemyślu, w pełnym słońcu i oddalił się, zostawiając w części bagażowej golden retrievera.
fot. archiwum
Jeżeli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Psa „uwięzionego” w nagrzanym samochodzie dostrzegła kobieta, która natychmiast zaalarmowała miejscową policję. Temperatura w rozgrzanym aucie może sięgnąć nawet 60 stopni Celsjusza, tymczasem wszystkie okna w pojeździe były szczelnie zamknięte, dlatego funkcjonariusze, którzy przyjechali we wskazane przez kobietę miejsce, podjęli akcję ratunkową. Ponieważ poszukiwania właściciela auta i nawoływanie go przez megafon nie przyniosły rezultatu, zdecydowali się na wybicie szyby i wyciągnięcie zziajanego zwierzęcia. Psu podano wodę i przewieziono do weterynarza. Po wykonaniu niezbędnych badań wrócił w ręce 34-letniego właściciela, który pojawił się przy samochodzie niedługo po tym, jak wyciągnięto z niego czworonoga. Właściciel golden retrievera będzie się musiał liczyć z odpowiedzialnością karną w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami podobnych sytuacji i widzimy wycieńczonego psa, zamkniętego w samochodzie na parkingu, powinniśmy zareagować, na przykład dzwoniąc pod numer 112. W ten sposób uratujemy go przed przegrzaniem, odwodnieniem, udarem słonecznym, a w najgorszym przypadku uduszeniem.

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium