Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Lubaczów
Koncert charytatywny „Pomóżmy Eli” w Lubaczowie
24 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem „Pomóżmy Eli”.

Nim doszło do wykrycia wczesnej postaci choroby Alzheimera, Ela była młodą, piękną i energiczną dziewczyną z długimi blond włosami. Tak w trakcie studiów medycznych, tak w pracy w szpitalu w Lubaczowie na oddziale rehabilitacji. W 2009 r. zaczęły się poważne problemy z pamięcią świeżą, zauważyły jej koleżanki w pracy, które poinformowały o tym psycholog pracującą na tym oddziale. Rozpoczęły się poszukiwania przyczyny utraty pamięci. Matka rozpoczęła walkę o zdrowie córki. Szukała lekarzy neurologów, którzy mogliby zdiagnozować przyczynę choroby córki. Wszelkie kontakty w klinikach w Łodzi i Krakowie nie przyniosły większych rezultatów, a stan dziewczyny się pogarszał. W Warszawie, w klinice neurologii, lekarze wreszcie zdiagnozowali chorobę.

W 2012 r. znalazła się na oddziale rehabilitacji, tam gdzie wcześniej pracowała. Tu zaczęła gorączkować. Okazało się, że do jej organizmu dostały się bakterie. Po 6 tygodniach wróciła do domu, ale już nie o własnych siłach. Mięśnie przestały pracować. Od września 2012 r. nie mówi i nie chodzi.
Wspomniany koncert, podczas którego odbędzie się sprzedaż cegiełek (12 zł.) odbędzie się 24 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Zagrają na nim: Soul Assassins, S23, Backstage z Lubaczowa oraz zespoły rockowe i punkowe: Bełkot Szewca, SkaCzak, Brutalna Kontrola oraz Cztery Kilo Obywatela z Przemyśla. Inicjatorem całej akcji jest Marcin Szczepanik z przyjaciółmi, a organizatorem zbiórki jest stowarzyszenie Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” oraz Młodzieżowa Rada Miasta Lubaczowa
Jeśli ktoś nie będzie mógł pojawić się na koncercie, to nic straconego aby wesprzeć Elę. 25 stycznia br. wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek po każdej mszy świętej pod kościołem św. Stanisława oraz św. Karola Boromeusza. Dodatkowo, od 26 stycznia do 28 lutego br. będzie można wrzucać pieniądze do puszek w następujących miejscach: delikatesach „Centrum” (ul. Słowackiego 2, Unii Lubelskiej 3b, Nowa 15), sklepie „Domus” (ul. Kazimierza Wielkiego 2), szpitalu w Lubaczowie, koło portierni (ul. Mickiewicza 168), sklepie „Elektro-Max” (ul. Mickiewicza 105), sklepie z opałem „Panmar” (ul. Kolejowa), salonie kosmetycznym „Prestiż” Jolanta Rychlewska (ul. Kościuszki 12).

Podajemy również dane oraz nr konta Eli, na który można wpłacać darowizny:
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu
ul. Barska 15; 37-700 Przemyśl
nr konta: 48 1020 4274 0000 1902 0060 3738 z dopiskiem w tytule przelewu: Elżbieta Woszczak oraz nr KRS 0000020967.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie