Życie Podkarpackie nr 21/2017 Życie Podkarpackie nr 21/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2017, Niedziela 28 maja 2017 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Region, Mielec, Buszkowice
Nielegalne papierosy o wartości 35 tys. zł w kiosku i samochodzie
663 paczek ukraińskich papierosów ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej w kiosku i mieszkaniu właścicielki w Mielcu. Natomiast w Buszkowicach zatrzymano kierowcę BMW, który przewoził 2767 paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
fot. Serwis SG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa – Jasionki w trakcie wykonywania czynności służbowych przeprowadzili kontrolę kiosku w centrum Mielca. Okazało się, że znajduje się w nim kilkaset paczek papierosów pochodzących z przemytu. Strażnicy graniczni dokonali także przeszukania mieszkania osób prowadzących kiosk. Do przechowywanej kontrabandy poza właścicielką mieszkania przyznał się również 55-letni mężczyzna. Straż Graniczna wszczęła postępowanie karno-skarbowe i prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie. Grozi im kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Natomiast w miejscowości Buszkowice w powiecie przemyskim funkcjonariusze prowadzący kontrolę drogową zatrzymali BMW na brytyjskich tablicach rejestracyjnych. Mieszkaniec Podkarpacia czasowo przebywających w Anglii przewoził w samochodzie 2767 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość kontrabandy wynosiła ponad 35 tys. zł. Kierowca przyznał się do nabycia i przewożenia papierosów, jednak twierdził, że zakupił je od nieznajomych osób na własne potrzeby. Poddał się karze dobrowolnie. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Kiedy musisz skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, to...
  • Decyduję się na NFZ, czekam w kolejce
  • Nie czekam, idę do lekarza prywatnie
  • To zależy. Raz NFZ, raz prywatnie
nr 21/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium