Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przemyśl
Wykładowca WSPiA wśród 100 najlepszych młodych naukowców w Polsce
Dr Lech Żukowski, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów znalazł się w gronie 100 osób zakwalifikowanych do programu "TransFormation.doc". W konkursie startowało ponad 2 tys. osób z całej Polski. Dzięki wygranej wykładowca WSPiA wyjedzie na intensywny 3-tygodniowy kurs trenerski w ośrodku szkoleniowym Ivey Business School w Kanadzie.
- To ogromne wyróżnienie – mówi dr Lech Żukowski. – Aby zakwalifikować się do grona najlepszych, trzeba było przejść wieloetapowy, skomplikowany konkurs. Organizatorzy wymagali przesłania wielu stron materiałów. Każdy z kandydatów musiał udokumentować swoją karierę naukową oraz doświadczenie, jako trenera personalnego. W drugim etapie konkursu prowadzono z nami wideokonferencje i rozmowy rekrutacyjne. To był żmudny i bardzo długi proces. Dla mnie szczególnie trudny, bo w tym samym czasie przygotowywałem się do obrony rozprawy doktorskiej – mówi dr Żukowski.
Dodaje, że jego wysiłek się opłacił, bo znalazł się w gronie 100 osób z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie. - Dzięki temu w październiku tego roku wyjeżdżam na trzytygodniowe szkolenie do prestiżowej Ivey Business School w Kanadzie. Będzie to szkolenie trenerskie z zakresu tak zwanych kompetencji miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką. Po powrocie zdobytą wiedzę będę przekazywał studentom WSPiA podczas zajęć m.in. z Psychologii, Psychologii Stresu czy Komunikacji werbalnej i niewerbalnej - wylicza dr Lech Żukowski.
Dr Lech Żukowski od wielu lat pracuje w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Z wykształcenia jest psychologiem i prawnikiem. Zatrudniony jest w Katedrze Nauk o Zarządzaniu i Ekonomii WSPiA. W lipcu tego roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych w WSPiA.
Projekt "TransFormation.doc" realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gość 79.188.221.27 05.08.2015
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium