Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Miśka pilnie szuka nowych właścicieli
Przed tygodniem do redakcji zadzwoniła anonimowa pani i powiedziała, że na jednej z posesji (podała dokładny adres do wiadomości redakcji) w piwnicy, w bardzo złych warunkach przetrzymywany jest pies, a powiadomiona o tym straż miejska i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nic nie robią.
fot. Jacek Szwic
Miśka, sympatyczna suczka, czeka na nowego właściciela.

Tego samego dnia, po południu pojechaliśmy ze strażnikiem miejskim pod wskazany adres. Faktycznie z piwnicy przez uchylone okienko słychać było szczekanie, ale nikogo w domu nie było. Okazało się jednak, że miesiąc wcześniej były tam wolontariuszki ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” i kiedy potwierdziły złe warunki, w których przetrzymywana była trzyletnia suczka, zobowiązały właścicieli psa, aby do 24 lipca poprawili to, gdyż w przeciwnym razie sprawa będzie skierowana na drogę prawną. Po kilku dniach, kiedy minął ten termin w towarzystwie strażników miejskich i wolontariuszek ze Stowarzyszenia „Nadzieja” pojechaliśmy sprawdzić, co zostało zrobione.

Miśka

Młoda kobieta przyznała, że podczas nieobecności jej i męża Miśka (bo tak się wabi trzyletnia suczka) jest zamknięta w piwnicy, ale nie wynika to ze złej woli tylko z konieczności. Ze względu na konflikt rodzinny ze współwłaścicielami posesji nie ma możliwości umieszczenia Miśki na zewnątrz w kojcu lub budzie. Kobieta tłumaczyła, że niedawno podjęła pracę, jej mały synek choruje i nie ma za wiele czasu, żeby opiekować się psem, który wymaga codziennych spacerów. – Jestem przywiązana do Miśki i lubię ją, ale naprawdę z wielkim żalem muszę się jej pozbyć. Oddanie do schroniska oznacza dla psa stres, ale chętnie oddam go w dobre ręce. Miśka jest mieszańcem owczarka niemieckiego i owczarka podhalańskiego. Zadbana.  Zupełnie nie jest agresywna, ciekawa świata garnie się do ludzi. Jeżeli ktoś zdecyduje się na adopcję Miśki może dzwonić na numer 792 655 210 albo 796 415 459. Bardzo na to liczę – kończy kobieta.

fot. Jacek Szwic
Losem psa byli zainteresowani strażnicy miejscy.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium