Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Poufne meldunki wyciekły z policji. Trafiły do internetu (aktualizacja)
Prokuratura Rejonowa w Przemyślu sprawdza w jakich okolicznościach jeden z pracowników tutejszej Komendy Miejskiej Policji ujawnił poufne meldunki operacyjne. Dokumenty trafiły do internetu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu sami wpadli na trop nieprawidłowości i powiadomili o nich Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. To skierowało doniesienie do prokuratury.

– Prowadzimy czynności w tej sprawie – potwierdził przed chwilą prokurator Jacek Staszczak, szef  Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. – Chodzi o pracownika cywilnego policji. Został już przesłuchany, ale jeszcze nie przedstawiono mu zarzutów – dodaje.

Według naszych ustaleń mężczyzna wczoraj, 29 bm. został zwolniony z pracy. Był długoletnim pracownikiem tutejszej KMP.

Meldunki, o których mowa są dostępne, m.in. na profilu Zbigniewa Stonogi na Facebooku, który zapowiedział: „Z uwagi na ludzkie życie i zdrowie a także dobro toczących się postępowań karnych na terenie całego kraju dziś o godzinie 18.00 przekażę Komendzie Głównej Policji tajne i jawne raporty policyjne, które wyciekły z kilku jednostek policji mogące doprowadzić do realnego zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego w tym policjantów, informatorów lub zniszczenie kilkuset śledztw na terenie całej Polski. Postanowiłem jednak po uprzednim usunięciu wszelkich danych mogących komukolwiek lub czemukolwiek zagrozić pokazać Państwu skalę bezkarności kierownictwa Policji, która to bezkarność i kretyństwo mogły doprowadzić do tragicznych skutków. Żądam dymisji Komendanta Głównego policji”.

Stonoga określany jest przez media mianem „kontrowersyjnego przedsiębiorcy”, prowadzącym „prywatną wojnę z policją i państwowymi instytucjami”. W czerwcu br. ujawnił na portalu społecznościowym akta ze śledztw w aferze podsłuchowej.

Na razie nie wiadomo w jakich okolicznościach wszedł w posiadanie meldunków z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

– Pracownik, który miał do nich dostęp w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi zrobił skany tych dokumentów i przechowywał je na zewnętrznym nośniku pamięci (tzw. pendrive) – tłumaczy prokurator Staszczak. – Niestety, później nie wykasował ich, a nośnik przypadkowo zgubił. Wówczas, ktoś wszedł w jego posiadanie i skopiował znajdujące się tam materiały – mówi.

Meldunki (prawdopodobnie kilkadziesiąt sztuk), które trafiły w niepowołane ręce zawierały dane personalne funkcjonariuszy i osób będących w kręgu ich zainteresowania.

– Obawiam się, że może to poważnie utrudnić prowadzenie pracy operacyjnej przez funkcjonariuszy – uważa prokurator Staszczak.

– W związku ze sprawą natychmiast podjąłem decyzje personalne i organizacyjne adekwatne do zaistniałego zdarzenia – informuje inspektor Krzysztof Pobuta, komendant miejski policji w Przemyślu. 

 

26 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
... 83.15.191.210 30.07.2015

Ble ble ble... ŻP odwieczny obrońca UM Przemyśl i KMP Przemyśl czasem także PSP Przemyśl... te instytucje są jedynym żywicielem ŻP, gdyby nie informacje z tych instytucji ta marna gazeta dawno by padła, więc jasne jest, że teraz będzie bronić swojego chlebodawcę. Jeśli coś jest nie tak, to niech poniosą tego konsekwencje.

user
Fenek 77.253.231.13 30.07.2015

Tak to jest jak dostęp do takich danych dano cywilom!!!

user
jaakub 79.185.219.98 30.07.2015

na tej stronie są skany  http://zstonoga.pl/

user
yar 86.42.132.152 17:53:16 30-07-2015

wlasnie zablokowali strone ktora podales.smutne

user
yar 86.42.132.152 17:54:40 30-07-2015
otworzyla sie za 5tym razem ;)
user
GRZEe 89.78.173.253 13:31:05 31-07-2015

...już nie ma strony...a szkoda bym poczytał...

user
Stalówka 78.11.188.80 30.07.2015

Zamiast dymisji bandytów na stanowiskach, oni będą szukać podrzędnego urzędnika - skandal!!!

user
kazek 188.146.80.139 17:54:50 30-07-2015

Czemu skandal?

Nie może być tak, że nauczycielka matematyki brała w łapę za bdb na świadectwie, a do odpowiedzialności jest pociągany dyrektor szkoły. Od kiedy to ktokolwiek ma brać odpowiedzialność za czyjeś czyny?

Ja zawiniłem = ja odpowiadam, a nie mój szef etc

user
Stalówka 78.11.188.80 18:20:25 30-07-2015

Człowieku, chodzi o to co jest w tych dokumentach. Najpierw poczytaj, a potem komentuj.

user
Adam 178.37.80.188 18:47:23 30-07-2015
A co takiego jest w tych dokumentach? O.o
Istotą sprawy jest to, że te dokumenty wyciekły i być może dostały się w niepowołane ręce. Odpowiedzialność powinien ponosić ten kto się do tego przyczynił, kto zaniedbał lub celowo do tego dopuścił.
user
maciarek PO 82.160.110.198 30.07.2015

Polecam profil Zbigniewa Stonogi na Facebooku  wiele ciekawych informacji o których media  milczą - póki facet żyje za to co publikuje...

user
jeremiasz 31.61.139.68 30.07.2015

coś czuję , że stonoga partia polska wejdzie do sejmu i zrobi porządek w tym kraju...

user
Choma 94.254.198.176 30.07.2015

Najebany krymuszek  pewnie zgubił gdzieś pendriva xDD

user
bbb 31.128.8.156 30.07.2015
user
kosiarz 83.31.182.85 31.07.2015

a i Tak na Kopernika 6 handel kwitnie fajka.

user
:) 83.15.191.210 31.07.2015

@kosiarz idź donieś do policji co wiesz... następnym razem i ty będziesz sławny ;)

user
klemens 93.89.196.206 31.07.2015

Nie zgubił a na pewno sprzedał 100nógowi i tak będzie korumpował biednych idiotów którzy wierzą największemu złodziejowi ,który się dorobił na ludzkiej krzywdzie.Dlaczego to robactwo jeszcze nie siedzi ?Przecież on sam świadomie pcha się do pierdla bo musi,ponieważ jak go zamkną to nie odda pieniędzy za rzekome udziały w gównianych spółkach i zgoni to wszystko na rząd a pelikany to łykną ku wielkiej radości robala,on wszystkich nagrywał i nagrywa a tępe pelikany nie wiedzą że robal to wykorzysta i wskaże idiotów którzy kazali mu to robić poprzez fejsa z hasłem zbyniu jedziesz z k.....i-żenada ,zamknijcie wreszcie to komunistyczne złodziejskie ścierwo .

user
Stalówka 78.11.188.80 18:31:23 01-08-2015

Do budy piesku!

user
klemens 93.89.196.206 15:10:15 07-08-2015

Stalówka do budy to niedługo pójdzie twój guru obleśny skorumpowany czerwony robal 100nóg  :-), a i jeszcze jedno nie jestem pieskiem ,ale żyję zgodnie z prawem i dlatego mam szacunek do Policji pelikanie lub gimbie ,interpretacja dowolna .


user
nocki 37.47.43.14 31.07.2015

  każdy może coś zgubić i to sie zdarza.

 i co karą śmierci go ukarać?! a może więcej wyroków śmierci bo jakieś nic nie znaczące papiury ktoś zajumał....a nikogo nie interesują tak naprawde co w nim jest:)

user
G.Oryl 80.189.84.68 15:27:59 01-08-2015

noooo.... nic nie znaczące :) z minimum 4 skanów zainteresowani mogą się dowiedzieć kto strzelił z dupy :)

user
Nikodem 65.175.190.110 01.08.2015
Maślane artykuły zero śledczego dziennikarstwa.
user
no name 83.0.195.2 08:23:28 06-08-2015

A czego się tu chłopie spodziewałeś?! To artykuł informacyjny, a nie duży reportaż, którego autorzy próbują wnikać - kto, jak i dlaczego. Zresztą tzw. dziennikarstwem śledczym zdecydowanie częściej para się prasa centralna, a nie lokalna.

user
hr 178.43.99.15 06.08.2015

Komendant jest jeszcze komendantem? O zgrozo.

user
jaro 31.128.8.7 06.08.2015

W państwie prawa, wszyscy odpowiedzialni za skandal, bo to jest skandal, zostaliby odwołani. MYŚLĘ, ŻE W NIEDŁUGIM CZASIE TO NASTĄPI, ale pod innym pretekstem.

user
Filon 31.174.51.28 22.12.2015

Ten cały ku menda nt z PRzemyśla jeszcze nie dostał kopa w zad za brak nadzoru i zadawanie się z banderowcami?

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę