Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Lubaczów, Basznia Dolna, Basznia Górna
Zmiana organizacji ruchu podczas Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła
W związku z organizacją Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła w Kresowej osadzie w Baszni Dolnej, w niedzielę, 2 sierpnia, nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w Baszni Górnej i Baszni Dolnej.
fot. archiwum
Festiwal Kultur i Kresowego Jadła co roku gromadzi kilka tysięcy osób.
W czasie trwania imprezy będą obowiązywały następujące zasady:
1)   na drodze wojewódzkiej nr 867 relacji Sieniawa – Oleszyce – Lubaczów - Hrebenne w km 46+870 do 48+150 w Baszni Dolnej i Baszni Górnej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się;
2)   wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na drodze gminnej nr 132511R ulica Kolejowa w km. 0+000 do 1 + 545 w Baszni Dolnej;
3)   w związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Kolejowej w Baszni Dolnej nastąpi zmiana organizacji ruchu w ciągu drogi powiatowej Basznia Dolna - Wólka Horyniecka polegająca na zakazie wjazdu na ul. Kolejową z w/w ciągu drogowego.
„Nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w dniu imprezy czuwać będą strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej JS 2033 we współpracy z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim gościom i uczestnikom festiwalu apelujemy o stosowanie się do wskazówek w/w osób.
Prosi się również wszystkich wystawców, producentów oraz Koła Gospodyń Wiejskich o korzystanie z głównego wjazdu na plac festiwalowy, tj. wjazd przy przejeździe kolejowym” – pisze w komunikacie wójt gminy Lubaczów.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium