Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Amfetamina, extasy, czerpanie korzyści z nierządu, broń palna...
Od ponad 1,5 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Przemyślu prowadzili akcję wymierzoną przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni przejęli ponad 21 kilogramów amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 sztuk tabletek „extasy”, broń palną oraz fałszywe banknoty studolarowe.
fot. Serwis SG
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przejęli ponad 21 kilogramów amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 sztuk tabletek „extasy”, broń palną i fałszywe banknoty studolarowe.

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się nielegalnym sprowadzaniem  z zagranicy narkotyków, ich obrotem  i rozprowadzaniem było nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Do tej pory zarzuty usłyszało, zostało tymczasowo aresztowanych lub objętych dozorem policji  10 osób w wieku od 22 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby pochodzą z terenu całej Polski. Na czele grupy stał 42-letni, bezrobotny mieszkaniec Przemyśla, który organizował, nadzorował i kierował przestępczym procederem. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 750 tysięcy złotych.

Nielegalnie sprowadzane narkotyki m.in. z Holandii były rozprowadzane w Polsce oraz odsprzedawane w celu dalszego przemytu poza granicę Polski. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku w rejonie Wrocławia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali głównego organizatora, który przewoził narkotyki z Holandii,  a także 24-letnią kobietę. Obecnie oboje przebywają w zakładzie karnym.

Z dotychczasowych ustaleń zgromadzonych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że grupa ma również na koncie czerpanie korzyści z nierządu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium