Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 337/2016, Piątek 2 grudnia 2016 r., Pauliny i Balbiny
Opublikowano
Przemyśl
Rondo lub ulica Lecha Kaczyńskiego?
Mieszkaniec Przemyśla Marcin Radochoński wystosował pismo do prezydenta miasta i przewodniczącego rady miejskiej w sprawie nadania jednej z ulic lub rondu imienia tragicznie zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.
fot. Mariusz Godos
Przemyślanin Marcin Radochoński ma pomysł na nazwę dla tego ronda.
Pismo wpłynęło do przemyskiego magistratu 12 stycznia br. Mimo że część mieszkańców odpowiedziała już na apel władz miasta, zgłaszając swoje projekty nazw, M. Radochoński uważa, że pomysł uczczenia osoby prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na przemyskiej ziemi jest bardzo potrzebny, szczególnie w tych niepewnych czasach, gdzie za naszymi granicami toczy się regularna wojna.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
26 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hmm... 83.17.21.107 21.01.2015

A czym to się wsławił za życia ś.p. Lech Kaczyński, żeby nadawać jego imieniem ulicę, czy też rondo. Jakie miał zasługi dla Polski? Jaja sobie robisz kolego?

user
bobofrut 185.38.224.2 21.01.2015
Marcinek niedoszły radny szuka korytka, u Oleszka przydup-asek
pagib!!! no to znowy prubuje lizać pis!!
Przykro tylko że wybrał plecy Lecha do tej wspinaczki!!!
Proponuję nazwać owo rondo , ''Rondem Radochońskiego''
user
ron oczywistek 94.40.75.10 21.01.2015

Nie widzę przeciwwskazań nazwanie jakiejś ulicy czy ronda nazwiskiem Kaczyńskiego, jednakowoż nie jakiegoś tam Lecha tylko Theodora !!!

user
rysik47 83.6.236.13 21.01.2015

jaki związek ma wojna na Ukrainie  i P.Kaczyński z Przemyślem?

user
ktosia ! 83.31.199.165 21.01.2015

Dajcie już spokój z tymi nazwami, co chwilę to nazwa jakiegoś księdza, świętego czy PiSiora. Może by tak nazwał te ulice i ronda bardziej przyziemnymi nazwami a nie tylko swięci i nieudacznicy !

user
Kastrolll 31.182.89.57 21.01.2015

A kim ten Pan jest że przedstawia się go w mediach?

user
Przemysl 24.239.132.97 21.01.2015

ty radochonski nie wymyslaj takich pierdol tylko wez sie do roboty !!!

user
Jestem na NIE dla L.K 176.110.148.129 21.01.2015

hm...  rondo im Lecha  Kaczyńskiego? Czym on się zasłużył wyjątkowym dla naszego kraju ? Czym tak istotnym dla Przemyśla? Czy potrafi odpowiedzieć na te pytania ktoś w sposób jasny i rzeczowy ? Ilu jest ludzi którzy tragicznie zginęli ? Imionami jak wielu nadano nazwy ulicom ?
    Czyż Jan Paweł II nie jest dla nas ważną postacią ? Tak ważny człowiek . POLAK z krwi i kości ! 
Przykładów tak silnych osobowości można wymieniać wiele ...

Wielu zasłużonych bohaterów , którzy oddali życie za to byśmy mogli być dziś wolnymi ludźmi ... 
Szukajmy inspiracji w prawdziwej historii a nie w tak nieudolnej  polityce. . . 

user
Husaria 83.31.187.39 21.01.2015

Ja proponuję nazwać główną ulicę/aleję obwodnicy: Husarska, a na wiadukcie bądź też na rondzie postawić chorągwie by podkreślić Polskość! I nie życzę sobie by ulica/aleja podpisana była nazwiskiem osoby, która podpisała traktat lizboński i tym samym pozbawiła Polskę niepodległości! Tak proszę Państwa to sprawa Lecha Kaczyńskiego.

user
bobofrut 185.38.224.2 22.01.2015

Radochoński do roboty!!????? śmiechu warte!!! kombinatorstwo wyssał od Ole....ka całe

nasze szczęście że zostało to towarzystwo olane przez wyborców!!!!!!!!!!!!!!

user
rys 31.182.94.25 22.01.2015

I co jeszcze mamy swoich bohaterow 

user
Jowisz 79.139.109.73 22.01.2015

"Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami".

Jak czytasz Radochoński jesteś NIEDOJRZAŁY!


user
Gość 83.31.95.249 22.01.2015

Jeszcze tego brakuję żeby w Przemyślu była ulica lub rondo nazwiskiem L  Kaczyńskiego. Dla Polski to on nic nie zrobił i nie zasłużył na to żeby nadawać jego nazwiskiem ul lub ronda.

user
hmm... 46.170.193.226 22.01.2015

...i jeszcze pomnik na środku postawcie...



user
bartekTuono 77.99.66.12 23.01.2015

Radochonski  pajacu syna sobie tak nazwij a nie ulice  w naszym pięknym mieście.

user
m 31.175.217.45 23.01.2015

moim zdaniem rondo nie powinno mieć nazwy pana Kaczyńskiego wystarczy że jesteśmy już miastem pisowskim  

user
j... 79.139.104.75 25.01.2015

Jedyną zasługą Kaczyńskiego było to, że zginął jako prezydent. Nie był nawet prezydentem polski tylko brata, po wyborze jemu skladał meldunek o wykonaniu zadania. Takiego kogoś ma się honorować nazwą ulicy?

user
RAv 83.31.149.164 27.01.2015

A moze nazwac rondo imieniem Roberta Lewandowskiego,na pewno wiecej ma zasług niż L.K,albo Marcina Gortata,ludzie znani w swiecie i mozna by przy okazji otwarcia obwodnicy zrobic promocje miasta......

user
Piotrek 31.182.84.50 31.01.2015

Jeszcze na środku figurę Jezusa postawcie i w rękach niech trzyma nazwy miejscowości do których można dojechać.

user
qwer 185.25.120.246 31.01.2015

Nie jestem mieszkańcem Przemyśla ale proponuję nadać imieniem ulicę, skwer lub w jakiś inny sposób uczcić osobę związaną z Przemyślem, wybitnego uczonego Andrzeja Gawrońskiego. Zasługi i dokonania można znaleźć w internecie. Pozdrawiam

user
Mieszkaniec........ ..jeszcze. 217.99.252.85 02.02.2015

Ile jeszcze nieszczęść i idiotów to miasto i my mieszkańcy wytrzymamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

user
Maria 79.139.107.41 03.02.2015

Nigdy dla Ronda Kaczyńskiego w Przemyślu!

user
ktosia ! 83.31.32.124 04.02.2015

Lepiej nazwać rondo im. Kazimierza Kija Galikowskiego, on więcej zrobił dla Przemyśla niż jakiś pokurcz !

user
jerema 185.73.91.210 06.02.2015

W Przemyślu powinna być ulica starosty przemyskiego Jeremiego Wiśniowieckiego - zasłużył wybitnie na to miano, bo ziemia przemyska była mu bardzo droga.

user
seb 83.6.239.46 27.02.2015

rondo ROberta Chomy proponuje za zasługi dla Przemyśla, za nowoczesny basen, za wielkie kino....

user