Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Czy i kiedy w przemyskich autobusach pojawią się biletomaty?
– Zakup biletu godzinnego u kierowcy staje się przymusem – denerwują się mieszkańcy Przemyśla. Punktów dystrybucji biletów MZK ubywa, biletomatów brak. Nie pozostaje nic innego, jak przekonać się do zakupu biletu w formie elektronicznej.
Bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Po upływie 60 minut od skasowania biletu godzinnego stajemy się „gapowiczem”.

– Nie zawsze planuję przejazd autobusem, co za tym idzie niekoniecznie mam w portfelu bilet. Nie mogę go kupić w okolicy przystanku, na którym wsiadam. Zmuszony jestem za kwotę 3 złote nabyć u kierowcy bilet godzinny. Za usługę płacę w tej sytuacji 1 złoty i 30 groszy więcej, jako że posiadam uprawnienia do ulgi. Nie przesiadam się, nie spędzam również w autobusie godziny – przedstawia swe racje klient.

Narzekaliśmy, narzekamy, narzekać będziemy?


– Zadaniem głównym kierowcy nie jest sprzedaż biletów, lecz dowiezienie pasażera z punktu A do B zgodnie z rozkładem jazdy – podkreślają władze MZK. Był czas, kiedy kierowca sprzedawał pełen wachlarz biletów. Na skutek licznych skarg osób niezadowolonych z takiego rozwiązania (kolejki po bilet, opóźnienia autobusów) zmieniono uchwałę rady miejskiej. Kierowca sprzedaje dziś wyłącznie bilety czasowe (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
dd 31.183.201.19 23.07.2015

Po pierwsze kto nauczy ludzi obsługiwac te automaty?szkoda pieniedzy na ich zakup,po drugie zawsze mozna kupic bilet wieloprzejazdowy,a po trzecie jakoś nie widze problemów z zakupem biletów,skad ten "problem"?po czwarte przecież 80% ludzi jeżdżi za free

user
brrr 178.43.89.27 21:40:00 23-07-2015

Obsługa biletomatu jest niby skomplikowana? A colę z atomatu albo batonika umiesz kupić? Może zakup biletu komórką jest prosty?  Nie wydaje mi się.  Najprościej jeździć za free.  Niech mzk padnie, ludzie stracą robotę.

user
OlaP 83.6.161.159 13.08.2015

Owszem jest większy problem z możliwością zakupu biletów niż dawniej, ale wielu pasażerom po prostu nie chce się kupić biletu przy okazji, na wypadek gdyby był potrzebny. Ani finansowo nie polegnie zakupem 1 biletu ani się nie podźwiga nosząc go w portfelu. Od kilku lat intensywnie korzystam z MZK. Widywałam już scenki, że osoby CODZIENNIE korzystające z przejazdów autobusami, CODZIENNIE kupują bilet u kierowcy i to niemal w centrum miasta. Paranoja.  Dobrze, że są jacyś przytomni ludzie i jakoś starają się tę sprawę ułatwić obu stronom. Jest dobrze tak jak jest. Kierowca ma jakieś bilety, ale skupia się na jeździe i nie bawi się w handlowca.

user
Wawiak 188.146.75.236 04.11.2015

Zadu....ie się zrobiło z tego Przemyśla.

user
Karoll 178.42.3.228 31.01.2018

Na rynku nie ma problemu z dystrybutorami urządzeń do sprzedaży i ich serwisem to kwestia czasu kiedy się pojawią

http://abcporady.pl/awaria-biletomatu-urzadzenia-samoobslugowego-lista-firm-serwisujacych-automaty-biletowe-i-inne-urzadzania-samoobslugowe/

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium