Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Opublikowano
Jarosław
Agresywny pitbull zaatakował i pogryzł sześciolatka
– Pies szczerzył zęby, aż charczał w naszą stronę. Widać było, że zaatakuje. Zeskoczyłem z roweru. Próbowałem osłaniać syna. Zwierzak na chwilę odpuścił i znienacka zaatakował od tyłu. Przewrócił Igora i jednym szarpnięciem wyrwał dziurę na jego ręce. Ugryzienie było tak głębokie, że widać było mięśnie i tkankę tłuszczową – wspomina Leszek Stachowicz, ojciec sześciolatka.
fot. Paweł Bugira
Do agresywnego ataku doszło w ubiegłą środę, 15 lipca, wieczorem na osiedlu Kombatantów w Jarosławiu.

Agresywny atak


– Przed godziną 20 młodszy syn chciał pojeździć na rowerku. Wyszliśmy przed blok i tyle co zdążyliśmy ujechać kawałek, gdy usłyszeliśmy ujadanie psa. Wybiegł na wprost nas. Nie jestem kynologiem, ale rasą przypomina pitbulla. Szczerzył zęby, charczał, to była typowa agresja psa, widać było, że chce nas zaatakować. Zeskoczyłem z roweru i próbowałem nas osłonić – opowiada wzburzony ojciec. – Myślałem, że już odpuścił, bo przestał atakować, kiedy nagle od tyłu chwycił Igora za rękę i przewrócił – relacjonuje mężczyzna dramatyczną sytuację. – Szarpnięcie psa było jednak na tyle silne, że na przedramieniu wyrwał dziurę o długości około 7 centymetrów. Rana była tak głęboka, że widać było mięśnie i tkankę tłuszczową dziecka. Na szczęście bluza z długim rękawem, którą miał na sobie syn uchroniła go przed znacznie poważniejszymi obrażeniami. Po chwili przybiegł właściciel. Widać było, że jest pod wpływem alkoholu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
www 185.25.120.246 22.07.2015

Pies ma wieksze prawa niż człowiek. Może sobie biegać bezkarnie i polować na swoje ofiary. I nie ma na to paragrafu.

user
mama Igorka 185.25.120.246 22.07.2015

pies i jego pan ponad prawem... smutne ale prawdziwe

user
szogun z bulem wD 199.227.86.21 22.07.2015

nie wszyscy powinni miec dzieci,nie wszyscy powinni miec psy czy inne zwierzeta,nie wszyscy powinni miec samochody,sczegolnie te z gornej polki......no coz jaki pan taki kram.....

user
siwa 82.176.28.33 22.07.2015

"Nie jestem kynologiem, ale rasą przypomina pitbulla"

czyli równie dobrze mógł być to kundel a nie pitbull ,ale lepiej sie sprzeda w artykule "premium" bo to przecież pies morderca . Ale pies jest odbiciem właściciela i niestety jestesmy odpowiedziali za TO co WYCHOWAMY I Jak

user
mama igora 185.25.120.246 20:32:08 22-07-2015
kundel to pół biedy,  dostanie z buta i ucieknie, a takiemu psu trudno dać radę, szczególnie jak sie broni jeszcze dziecka....zresztą zapraszam można go sobie obejrzeć obejrzeć...
user
s 94.40.44.230 22.07.2015
no to pitbull czy rasa przypominająca jego- pewnie to drugie i zapewniam że atak pitbulla skończyłby się o wiele gorzej, są to wspaniałe psy ale z dobrej hodowli i mało ludzi na nie stać co nie umniejsza że właściciel to idiota i nawet kundelka mu nie można dać pod opiekę jeżeli wszystko tak wyglądało jak opisane w tym żałosnym periodyku.., no i na pierwszej stronie...
user
mama Igora 185.25.120.246 20:33:50 22-07-2015
ale nikt nie ma pretensji do psa, wiadomo jak go wychowamy, tak się będzie zachowywać.. chodzi o to, żeby zabrać psa i zapewnić mu lepsze życie niż to co teraz ma....
user
LOLO 185.25.120.242 22.07.2015

to 9 atak tego psa  i nadal nic, panowie czają się w krzakach i czekają na śmiertelne pogryzienie

user
siwa 82.176.28.33 20:07:46 22-07-2015

jeśli jest to prawda to są odpowiednie instytucje dla zwierzat które moga psa zabrać a jeśli nie imie nazwisko i adres Pana jak mu dobrze ktoś nogi połami to sie na drugi raz zastanowi

user
no_comment 95.116.255.136 23.07.2015

Do czego komuś potrzebne jest takie agresywne bydle w mieście??? Poszedł bym siedzieć ale bym właściciela zajebał jak Boga kocham. Połamał bym ręce i nogi skurwysynowi to by inni zoofile się zastanowili zanim wyjdą na miasto ze swoimi bydlakami ludzi straszyć i stwarzać zagrożenie. Humanizacja psów, kotów itp. osiągnęła swoje apogeum. Członkami rodziny i towarzyszami śpiącymi w łóżkach są psy liżący sobie jaja którym pancio lub pancia daje ciumka. Wielką obrazą dla właściciela jest nie życzenie sobie w gościach wyliniałego kundla albo śmierdzącego kocura. Zakompleksieni ludzie rekompensują sobie psami i kotami swoje staropanieństwo albo bycie nikim. Przynajmniej psa się będą ludzie bali jak pana maja w szerokim poważaniu. Kto to widział żeby ludzie bali się chodzić po ulicach i narażali swoje dzieci na coś takiego? Kundel zdechnie a dziecko będzie miało traumę do końca życia. Głupia chora moda z Zachodu podchwycona przez stare prukwy i łysych kiboli. Dziki biedny kraj gdzie się gnębi ludzi. Brak przepisów a jak są to każdy ma je wiadomo gdzie bo co takiemu zrobią...?To co wszystkim do tej pory czyli ...h_ _a

user
Baranek 83.31.183.121 17:45:38 23-07-2015

Po tym co piszesz to pewnie masz kompleks malego ptaka wyszczekany tylko i wylacznie przed Znajdz sobie kobite i przestan sie on......ac

user
MMM 164.126.63.35 12:39:40 28-07-2015

PRAWDA! PRAWDA! PRAWDA!

user
Gogo 194.181.88.214 23.07.2015

A czy to tak trudno kupić trutkę na szczury powtykać w kiełbasę i  dać psu do żarcia.  (porozrzucać pod balkonem) a skoro ani miasto a ni sm, policja nic nie robi to trzeba wziąć sprawe w swoje rece

user
lokator 178.43.37.129 23.07.2015

Należy zapytać Policję, ile musi być interwencji i ile pogryzień przez tego psa żeby temu pijakowi odebrać to bydle ? Przecież to nie jest pierwszy raz. Były kilkakrotne interwencje i nic.

user
mik 185.25.120.242 08:16:48 23-07-2015

policja intensywnie pracuje w krzakach z suszarkami

user
marek 81.210.81.98 23.07.2015

właściciela do psychitryka

user
Olo 31.128.8.65 23.07.2015

Oddac sprawe do sadu, zazadac gigantycznego odszkodowania aby tych popierdolen..cow, ktorzy trzymaja takie psy nauczyc rozumu.

Poza tym na posiadanie psa zaliczanego do agresywnych nalezy wprowadzic pozwolenie ( jak na bron ),  i nie stosowac wytrycha w postaci - pies bez rodowodu jest kundlem a wtedy nie wiadomo czy jest agresywny. Wlasciciele kazde bydlaka przypominajacego pitbulla, wilczura, boksera itd maja miec przy sobie pzowolenie na jego posiadanie.

user
siwa 82.176.28.33 19:18:05 31-07-2015
Na twoją tempote powinni zezwolenie wydać tak samo jak na idiote wlaściciela nie psa wina że pan jest niedorobiony w takich rekach to i z ratlerka morderce zrobisz .
user
mmm 164.126.63.35 28.07.2015
Biedny chłopczyk! Współczuję jemu i jego rodzicom! Igorkowi życzę dużo zdrowia, psu - natychmiastowego uśpienia, a "panu" - wyroku za narażenie chłopca na utratę zdrowia lub życia.
user
qaz 77.254.233.213 01.08.2015

no właśnie skończy sie królestwo pana zastyr...... a stojącego pod groszkiem pod torami i chodzącego do pana janusza

user
ANNA 77.254.233.213 01.08.2015

masz rację qaz pies lata jak samopas nikt tym panem nie zainteresuję się i jeszcze się szczyci tym psem na fcb będziemy zbierali podpisy do urz miasta i zlikwidowanie tego smierdziela

user
drop 185.25.120.235 02.08.2015

panie tomasz zastyr pare dni temu ten sam pies latal kolo tego sklepu kolo osiedla i za chwile kolejnie nieszczéscie bo pijany pan z lezy na lawce i to w dupie ma az

user