Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl
– Wyremontujcie Tatarską, taka ulica to wstyd dla miasta – apelują mieszkańcy [ZDJĘCIA]
Ul. Tatarska prowadzi ze starówki wprost do najbardziej reprezentatywnych miejsc miasta: na Zniesienie, Kopiec Tatarski i wyciąg narciarski. Jej stan nie przystoi atrakcji turystycznej.
fot. Paweł Bugira
– Ten wjazd to ogromna pułapka. Trzeba coś z tym zrobić i to jak najszybciej – apelują mieszkańcy.
Tatarska rozpoczyna swój bieg przy murach klasztoru Karmelitanek Bosych. Pnie się stromo w górę, a im wyżej, tym gorzej. Zamiast asfaltu betonowe płyty. Popękane, dziurawe i uszczerbione. Poboczy nie ma, jest za to wysypany żwir i kamienie, na których – jak mówią mieszkańcy – można nogi połamać. Jedna ze starszych kobiet opowiada, że skręciła tu kostkę, gdy robiła miejsce przejeżdżającemu samochodowi.
Po drodze jest raptem kilka latarni, które oświetlają drogę tylko na pewnych odcinkach. – Podobnie jest na wszystkich przyległych ulicach – opowiadają mieszkańcy. (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Okiem wqrwionego 94.40.75.10 20.07.2015

Wyciąg narciarski najbardziej reprez
entatywnym miejscem miasta ?!?!?!?!?!?!?!?!?! A Kopiec Tatarski może był, do czasu kiedy nie został zabetonowany !!!

user
g 81.96.80.201 20.07.2015

ta droga w doł to rozpacz, jakies płyty kolejowe. Jak ci mieszkańcy jeżdżą w zimie?

user
Patryk 178.37.44.26 14:41:48 26-07-2015

W zimie w dół to loteria i masakryczne ryzyko, a w górę to litry wypalonego na darmo paliwa... 

user
Gość 188.191.206.200 20.07.2015

W latach 60-tych XX wieku chodziłem kilka lat tą ulica i ostatnio odwiedziłem te miejsca-niestety, nic się nie zmieniło.

Skansen starego Przemyśla.

user
mieszkaniec 46.170.193.230 21.07.2015

Nawet najgorsza swołocz która rządziłaby tym miastem już dawno  zrobiłaby porządek z tą ulicą.To niewiarygodne że tak można zaniedbać tą dzielnicę miasta.

user
Okiem wqrwionego 94.40.75.10 21.07.2015

Zamiast wyremontować ludziom porządnie ulice to wywalili kupę szmalu na zdewastownie i sprofanownie Zniesienia i Kopca Tatarskiego, co za tumany j e b a n e !!!

user
tyrew 83.24.115.2 21.07.2015

Miała już być wyremontowana przed Eurokoko 2012 tak jak Mickiewicza , Dworskiego , 3go Maja itd a do Medyki miała być 4 pasmówka ze ścieżką rowerową .

user
mieszkanka 83.31.186.186 22.07.2015

w zimie trzy "zdrowaśki" i jedziemy na dół   :)

user
snipp 31.128.9.30 26.07.2015

Przecież aquaparki czy debilne kładki kilkaset m. od mostu są ważniejsze od remontu ulic czy kamienic które są w skandalicznym stanie. Realia przemyskie...

user
tatar 213.205.251.227 27.07.2015

Mieszka tam od urodzenia prawie 30 lat miasto nic nie zrobilo w tych okolicach dla mieszkancow bezinteresownie tatarska i wszystkie jej pidpozadkowane to totalna porazka nikt nie wspomina jak to oddzialywuje na podzespoly w aucie jakie koszty napraw koszty czesci ludzie placa podatki mandaty podatek drogowy wspomne ze najwiekszy w europie policjiantow jest mnostwo i strazy miejskiej chyba tyle co ksoezy i klerykow to jakies chore haszowe boisko przy szkowskiego z jedna tablica do koszykowki zero mozliwoscizabicia nudy  co ma robic mlodziez dzieci gdzie maja spedzac czaswolny wysylalismy mnustwo pidm

user
tatar joe 213.205.251.227 27.07.2015
Mnostwo pism z prozba o naprawe boiskaoferowalismy pozmoc przy pracachvezplatnie  wszystko na marne stok narciarki ktory ledwo zarabia na siebie czemu nie iwestuja w to co namy forty twierdza  przemysl 2 co do wielkosci w europie nie mam pojecia o czym ci radni mysla chyba tylko o sobie elo cisnieniowcom
user
mieszkaniec miasta 83.31.63.6 27.07.2015

Pech w tym, że wieloletni Prezydent Miasta Przemyśl naprzód wyremontował ulicę,  która wiedzie po jego dom, oraz ulice gdzie pomieszkują jego "partyjni" koledzy. No i kasy nie starczyło, a że wstyd dla miasta, no trudno jakość to trzeba przeżyć, koledzy nie dawali żyć,  dzwonili co dziennie więc co miał biedny Pan Prezydent zrobić remontował. Kpiny, marnotrawstwo pieniędzy, nich sprzeda bunkier, który miał być zapleczem gastronomiczne, administracyjnym przy wyciągu, na którego wydał trzy bańki na same mury, brawo za nadzór właścicielki,  jak by tak zarządzał spółka prywatną to dawno by go tu nie było a za tą nie gospodarność powinien odpowiedzieć przed nie zawisły sądem.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium