Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Region
Ukradł samochód, grożąc właścicielowi nożem
Decyzją sądu mężczyzna, który w czwartek ukradł samochód, grożąc właścicielowi nożem, spędzi w areszcie tymczasowym dwa miesiące. Do zdarzenia doszło w Soninie na parkingu sklepu samoobsługowego. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego mężczyznę na Śląsku. Odzyskano również samochód.
fot. KPP Łańcut

Kiedy mieszkaniec podłańcuckiej miejscowości  wsiadł do samochodu, nieznajomy mężczyzna zapytał go o podwózkę do Łańcuta. Słysząc odmowną odpowiedź, zażądał kluczyków od samochodu, przytrzymał na siedzeniu próbującego uciec kierowcę i zagroził mu nożem. Kazał również oddać portfel. Wystraszony mężczyzna oddał kluczyki i wysiadł z pojazdu. Napastnik wsiadł do opla i odjechał w kierunku Łańcuta, a następnie Krakowa.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą całego zdarzenia jest 25-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany na terenie Jaworzna i przewieziony do Łańcuta, gdzie postawiono mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd uwzględnił wniosek, orzekając dwumiesięczny okres środka zapobiegawczego.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium