Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław
Radny i jego brat usłyszeli prokuratorskie zarzuty
Dziś Prokuratura Rejonowa w Przemyślu postawiła zarzuty Adrianowi i Radosławowi R. Drugi z mężczyzn jest radnym pow. jarosławskiego, a obaj to synowie wójta gminy Wiązownica.
fot. Roman Kijanka
Jeśli sąd podzieli wnioski prokuratury, dopiero co rozpoczęta kariera samorządowa Radosława R. może się zakończyć.

Sprawa jest dalszym ciągiem wydarzeń, które rozegrały się w nocy z 28 na 29 listopada. Według zeznań R. poseł Mieczysław Golba miał potrącić Adriana samochodem. Polityk z kolei tłumaczył, że młody mężczyzna podbiegł do jego auta, kopnął w drzwi, a następnie symulował wypadek.

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu uznała, że prawda stoi po stronie posła Golby. (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
37 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.226.249 17.07.2015

Stary wójtem, syn radnym, szwagier sędzią, wujek prokuratorem, córki matki wnuczki siostry urzędniczkami a chrzestny dziadka parkingowym... i tak się kręci ten nepotyzm w najgorszym wydaniu.

Kto ich wybiera???

Dlaczego normalni ludzie na taką hucpę pozwalają i na strzyżenie ich jak stado owiec - to jest zastanawiające.

user
katol 31.128.12.170 22:01:50 18-07-2015

okłamywał ludzi, ale te prokuratorskie zarzuty dla synków i wcześniejszy wyrok sądu dla wójta da dużo do myślenia ludziom - prawnicy ...  

user
muniek 31.128.8.161 17.07.2015

wreszcie przyszedł czas i sprawiedliwość na wiązownicką rodzinę R !!!!! z wójtem na czele !!!!

user
kasander 31.183.226.249 22:12:11 17-07-2015

Ja tam mógłbym się założyć, że wcale ten czas nie przyszedł.

user
Jarosław 31.128.14.10 17.07.2015

Ludzie czy wy jesteście normalni???? Który wójt jest tak.dobrym gospodarzem i prężnie rozwija gminę

 Jestem mieszkańcem Jarosławia w każdym roku widzę jak.gmina się zmienia.

user
jolka 185.25.120.237 22:46:40 17-07-2015

Przepraszam, że co? No właśnie mieskańcem Jarosławia a nie gminy Wiązownica. Wy spoza gminy widzicie to co w Radawie bo wójt o nią właśnie się troszczy i o Wiązownice a zwłaszcza miejsca blisko swojego domu. Na wydatki w Szówsku była przeznaczona kwota a wójt ją uszczuplił by kupić kolejny drogi domek w Radawie dla mieszczuchów. Mam dziecko i gdzie niby mam z nim chodzić się pobawić? Na ten pożal się Boże "plac zabaw" o który nawet pracownicy gminy nie dbają czy na ten, który w ekspresowym tempie, byle jak powstał przed wyborami bo wójt chciał pokazać jaki to on szczodry i dobry dla "idiotów z Szówska"? Bo na tych wiązownickich sprzątaja i naprawiają ile wlezie. No ale to przecież Wiązownica nie?

user
szolanka 185.25.120.237 08:53:40 18-07-2015

Jolka ja jestem mieszkanką  szówska i mam takie same zdanie jak Jarosław. Wójt inwestuje w Radawe bo to przynosi zyski to chyba oczywiste. Uszczuplił droge powiadasz- dobrze że miał z czego uszczuplać. Masz dziecko? Tyle placów zabaw zbudował-korzystaj! A jak jest brudno to zwracaj uwage brudasom. Jakby nie on to byś nawet tego nie miała. W Wiązownicy sprzątają i naprawiają? Najwyraźniej zostało to zgłoszone i trudno nie zauważyć takich spraw skoro Wiązownicy jest gmina i urzędnicy wcześniej to właśnie zobaczą tam niż  w innych miejscowościach. 

Wyobraź sobie że też możesz usterki takie zgłosić! Z pewnością zostaną rozpatrzone.
Najlepiej jest narzekać, wymagać. A  w twojej wypowiedzi widać jakąś starą zażyłość jak to pomiędzy sąsiednimi wsiami bywa Tuzy-Szówsko? Ogarnij się i poczytaj dziecku książke.

user
normalny szolan 95.49.230.137 10:59:12 18-07-2015

Szolanka a co Ty wiesz?? Z czego korzystasz tutaj w Szówsku?? Z tego co piszesz to masz w dupie i siedzisz w domu. Powiedz mi jak największa wiocha na cała gminę, która płaci najwięcej podatków do gminy nie ma porządnego orlika dla dzieciaków nawet. Wszystko tutaj robione jest przed wyborami, przykład chodnik w stronę Koniaczowa nawet rowów nie powykładali nie zabezpieczyli ważne że zrobione po wyborach i do przodu. A Radawa mnie nie obchodzi w zalewie woda syf za wjazd płacisz za domki też to co z tego mam że jestem mieszkańcem tej gminy i kasa tam jest ładowana. Najważniejsze ze zlot był i wójt ich na motocyklu poprowadził. To są jaja

user
Jola 31.128.12.170 22:08:40 18-07-2015
Człowieku zobacz jak inne gminy  rozwijają się, a nie mają takiego budżetu jak gmina Wiązownica 30 a nawet 40 mln zł. Też byś był dobrym z taką kasą, też byś umiał je wydać, a jestem przekonany, że lepiej i wiem że byłbyś człowiekiem 
user
coco 31.128.9.9 08:08:57 26-07-2015

jedź do Tryńczy i zobacz jak powinien wyglądać dobry gospodarz

user
Krycha 24.188.65.145 04:51:09 30-07-2015

Jaroslaw -masz racje ! Wiazownica i przylegle wioski zmieniaja sie nie do poznania, i to dzieki Wojtowi, powinnismy byc wszyscy dumni z tak dobrago Gopodarza! i to jest najwazniejsze dla nas mieszkancow gminy! A jak wiadomo Polak slynie z narzekania i zazdrosci, wiec Szolanie zazdroszcza Tuzom ze maja wiecej, Tuzy zazdroszcza Radwianom ze tam wiecej sie dzieje i tak w kolko.... oby to wszystko krecilo sie tak jak najdluzej, tego mozna zyczyc Wojtowi i nam mieszkancom:)


P.S do "Jola" a ty jestes ona czy on, bo widze tu pewne niespojnosci w wypowiedzi hihihi a moze mamy w gminie obojniaka hihihi

user
bbb 31.128.8.147 17.07.2015

Golbie też garb rośnie od różnych nieprawidłowości moja opinia jako mieszkanki Wiązownicy  są siebie warci jeszcze dorzucić księdza Adama R. to mamy kolejne Ranczo, Ranczo Wiązownica. Panowie powinni razem współpracować, a nie kłody sobie rzucać nawzajem pod nogi,  wtedy może by coś wspólnymi siłami więcej zdziałali. Pragnę dodać to iż Pan Golba przyjaźnił się z Panem Ryznarem lecz gdy polityczna sodówka uderzyła do głowy przyjaźń  najwyraźniej się skończyła choć nie wiem czy między nim nawet nie ma jakiś więzi rodzinnych 


user
h;/ 31.128.8.147 17.07.2015
Pan Ryznar jest najlepszym gospodarzem w Wiązownicy ma  swoje humorki ale wole Ryznara niż Golbę ponieważ Golba mimo ze jest Posłem nic nie wniósł dla Wiązownicy jedynie co blokuje postęp. Dla mnie Golba to krętacz ze sztucznym uśmiechem i myśli ze wszystko załatwi kasą.
user
R....ud. 31.128.8.1 17:35:12 18-07-2015

Zasłuchane z propagandy ryznara? Jak ma coś wnieść jak jest tylko jednym z wielu posłów, i nie może nic bez zgody gminy zrobić, która za sprawą Ryznara króci jego działania dla gminy. Narazie to mu wolno dawać prace wielu mieszkańcom w firmie, a nie tylko synalkom jak Ryznar

user
Gość 31.128.8.31 18.07.2015

ryznary to krętacze posadzić ich !

user
Expert 5.172.247.201 18.07.2015

Wiązownica, Wiązownica....   gdy by nie pijaki, była by stolica  ;)     Tylko tam biją dzwony o 2 w nocy  :)

user
gosc 78.146.22.97 18.07.2015

Dobrzy jestescie tuzu banda oszolomow

user
kasander 31.183.226.249 15:23:36 18-07-2015

Jak widać z wpisów mam już odpowiedź na pytanie z pierwszego wejścia: kto ich wybierał?
Przestaje cokolwiek dziwić choć wydawałoby się, że średniowiecze już było dawno.

user
Iza 31.128.12.170 18.07.2015
mają co chcieli kto za wszelką cenę chce zdobyć władzę ten kończy jak widać
user
xxx 31.128.12.170 18.07.2015
Tak to prawda ludziom oczy trochę otworzą się  synowie zarzuty prokuratorskie ojciec z wyrokiem sądowym za kłamstwa
user
karol 31.128.12.170 18.07.2015
- ale jaja prawnicy wpadli po same jaja
user
Henek 31.128.12.170 18.07.2015
Jacy to prawnicy ilu w gminie ukończyło takie i lepsze studia zaznaczam że dzienne nie jak wójt wieczorowe a prawnik to musi mieć aplikacje a który z nich ma ??????
user
Ala 31.128.12.170 18.07.2015

Każdy cwaniak wyda nie swoją kasę łatwo nie trzeba być słabym prawnikiem ale co z ośmioma zarzutami Prokuratury Apelacyjnej z Lublina może wójt powie więcej bo taka cisza może załatwił coś a może nie - nic nie wiem !

user
Karol 31.128.12.170 18.07.2015
Dadaj że to chodzi o  zarzuty kryminalne dla wójta Ryznara min dotyczące przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz oszustwa. 
user
Jagoda 31.128.12.170 18.07.2015
Może teraz Radosław R. wystąpi o uchylenie immunitetu posłowi Golbie jak na konferencji prasowej bo ma poważne dowody - stosowne nagrania  na Golbę  ale ponoć przed Prokuratorem nie chciał pokazać - to masz chłopie czy nie masz broń się bo po karierze twojej a tatuś też nie lepszy i gmina jako korytko skończy się za chwilę
user
Krycha 24.188.65.145 04:59:15 30-07-2015
Negatywny TUMANIE nie widzisz ze poakzuje sie IP tojego kompa, przestan sie kompromitowac  Jagoda<karol<Iza itd to jest jedna osoba hahaha  JAK WIDZICIE I NIEUKOW W GMINIE NIE BRAKUJE hahhaah
user
Iza 31.128.12.170 18.07.2015
Radosław R. to może ten co nie wiedział jak oświadczenie radnego wypełnić
user
Karol 31.128.12.170 18.07.2015
Urząd Kontroli Skarbowej pokaże mu jak to się robi
user
Janek 31.128.12.170 18.07.2015
Czy to prawda że tyle co szkołę skończył a już dom wybudował ?              i teraz UKS czepia się nie wiadomo po co. Przecież on dobrze uczył się i naskładał ze stypendium
user
felek 91.237.160.1 08:49:35 19-07-2015

oj naskładał Janek,oj Janek ubogie to twoje słownictwo.

user
Jolaciagniedtutatomkowi 94.254.193.235 19.07.2015

Mafia a tak przynajmniej im się wydaje to Pan Marian z US  który zmusza innych do korzystania z usług księgowych swojej córeczki inaczej będzie na kontroli  szukał. .....szukał twierdząc że  paragraf na każdego się  znajdzie.... 

user
Tomek 79.187.195.97 20.07.2015

Któremu Tomkowi tym razem?


user
Iza 31.128.12.170 20.07.2015

ktoś pisze że wójt jest dobrym gospodarzem ty byłbyś lepszym za taką kasę jak on bierze a jeszcze dzieci korzystają jeden to nawet stare koparki i kosiarki kupił byleby przerób godzin był a studnia w gminie głęboka

user
Mateusz 176.110.153.7 17:19:39 21-07-2015

Iza a jaką kasę bierze Twój tatuś a może to ten co go wszyscy wyrzucają bo każdego chce oszukać

user
Iza 194.41.12.3 21.07.2015

Mój tato zmarł kilka lat temu nie zarabiał dużo, ale zarobki nie są najważniejsze choć pieniądze są potrzebne do życia, ale było fajne jak tato był z nami. Natomiast nie mogę zrozumieć tej walki za wszelką cenę by być wójtem.  

user
Jan 194.41.12.3 22.07.2015

ZARZUTY KARNE NATURY KRYMINALNEJ POSTAWIONE RADOSŁAWOWI R. PRZEZ PROKURATURĘ A CO Z JEGO MANDATEM JEST RADNYM ?

user
WB 83.18.52.190 22.07.2015

Jest jeszcze sprawa zastraszania w trakcie kampanii wyborczej.

Chodzi o wizyty o czwartej nad ranem w kominiarkach.

Jeżeli mieszkaniec Szówska złoży doniesienie, to dojdzie jeszcze kilka latek :))

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium