Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Region
Apel naukowców, artystów, polityków do Polaków i Ukraińców
Po fali medialnych informacji o dewastacjach ukraińskich upamiętnień „Komitet Solidarności z Ukrainą”, na którego czele stoi była posłanka, europosłanka z ramienia Unii Wolności i senator Grażyna Staniszewska, przygotował petycję do Polaków i Ukraińców. Do 12 lipca podpisało się pod nią ponad 700 osób. Wśród nich są: politycy, posłowie, naukowcy, artyści, dziennikarze oraz dyplomaci.

„My, niżej podpisani, apelujemy do Polaków i Ukraińców, aby nie ulegali jakimkolwiek prowokacjom i próbom podsycania wrogości między naszymi narodami i społeczeństwami. Potępiamy wszelkie formy niszczenia pomników polskich na Ukrainie i ukraińskich w Polsce.
Nie dajmy się znowu skłócić. Tyle razy w naszej historii dochodziło do konfliktów podsycanych z zewnątrz przez siły wrogie Polsce i Ukrainie (co potwierdzają kolejne świadectwa). Kończyło się to dramatem narodów i śmiercią wielu niewinnych ludzi.
Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy decyzję o powołaniu przez Instytuty Pamięci Narodowej obu naszych państw wspólnej komisji historycznej, a także postanowienie Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy o powołaniu zespołu, który przygotuje deklarację pojednania Narodów Polskiego i Ukraińskiego.

Chcemy otwartej dyskusji o trudnej przeszłości, aby pojednać się w prawdzie w imię braterskiej współpracy, biorąc pod uwagę europejskie wartości: współpracę w miejsce walki między narodami; tolerancję i zrozumienie w miejsce szowinizmu. Aby już bez obciążeń móc współpracować i razem wpływać na bieg spraw w Europie. Polskę i Ukrainę łączy historia, doświadczenie braku niepodległości i własnego państwa oraz ciężki czas represji obcych hegemonów. Mamy podobną kulturę i język. Chcemy budować przyszłość w oparciu suwerenność naszych państw, demokrację i rządy prawa. O taką szansę walczyli Polacy w 1980 r., rozpoczynając wprowadzanie ich w życie w 1989 i o to też chodziło Ukraińcom, gdy proklamowali niepodległość w 1991 r., wyszli na Majdan Niepodległości w 2004 i gdy przelewali krew na Euromajdanie w roku ubiegłym. Oba nasze narody i społeczeństwa są wręcz skazane na współpracę teraz i w przyszłości dla dobra i bezpieczeństwa naszych państw i Europy. To konieczność i wielkie wyzwanie.”

  1. Jerzy Buzek, b. premier, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2004 r., przewodniczący PE 2009–2011, Polska

  2. Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO, Marszałek Sejmu RP

  3. Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України
  4. Elżbieta Radziszewska, posłanka PO, wicemarszałek Sejmu RP, współprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Polska – Ukraina

  5. Marek Kuchciński, poseł PiS, wicemarszałek Sejmu RP

  6. Jerzy Wenderlich, poseł SLD, wicemarszałek Sejmu RP

  7. Wanda Nowicka, posłanka niezrzeszona, wicemarszałek Sejmu RP

  8. Оксана Іванівна Сироїд, wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy, współprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Polska – Ukraina

  9. Jan Wyrowiński, poseł PO na Sejm RP, senator, wicemarszałek Senatu RP

  10. Grażyna Staniszewska, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą, b. posłanka, senator, poseł UW do Parlamentu Europejskiego 2004–2009

  11. Piotr Tyma, Prezes Związku Ukraińców w Polsce

  12. Krzysztof Stanowski, Fundacja Solidarności Międzynarodowej, b. wiceminister edukacji i spraw zagranicznych

  13. Andrzej Urbanik, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą

  14. Martyna Bogaczyk, Fundacja Edukacja dla Demokracji

  15. Dariusz Rosati ekonomista, b. minister spraw zagranicznych, poseł na Sejm RP i poseł SLD do Parlamentu Europejskiego 2004–2009 oraz z ramienia PO od 2014r.

  16. Bogdan Zdrojewski, b. senator, poseł na Sejm RP, b. minister kultury, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  17. Michał Boni, b. wiceminister pracy, b. minister administracji i cyfryzacji, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  18. Julia Maria Koszewska, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą

  19. Izabella Chruślińska, Fundacja Solidarności Międzynarodowej

  20. Michał Laszczkowski, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego

  21. Adam Sauer, Poland-Canada Democracy Support Program

  22. Jan Piekło, Fundacja PAUCI

  23. Jolanta Kurska, Fundacja im. Bronisława Geremka

  24. Olga Popowycz, Fundacja "Nasz Wybór"

  25. Mariola Abkowicz, Związek Karaimów Polskich

  26. Piotr Kadlcik

  27. Yehoshua Ellis, rabin

  28. Monika Krawczyk, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego

  29. Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka

  30. Володимир Михайлович В'ятрович, Голова Українського інституту національної пам'яті

  31. Андрій Степанович Павлишин, журналіст, громадський діяч, історик та перекладач

  32. Софія Романівна Федина, голова Світової Федерації Українських Лемківських Об'єднань

  33. Paweł Zalewski, b. poseł na Sejm, poseł PO do Parlamentu Europejskiego 2009–2014

  34. Konrad Szymański, prawnik, b.poseł PiS do Parlamentu Europejskiego 2004–2014

  35. Jarosław Wałęsa, poseł na Sejm RP 2005–2014, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  36. Jan Olbrycht, b. marszałek woj. śląskiego, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  37. Julia Pitera, posłanka na Sejm RP, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  38. Adam Szejnfeld, poseł na Sejm RP, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  39. Marek Plura, b. poseł na Sejm RP, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  40. Krzysztof Hetman, b. wiceminister rolnictwa, b. marszałek woj. lubelskiego, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  41. Bogdan Wenta, piłkarz ręczny, selekcjoner reprezentacji Polski, poseł PO do Parlamentu Europejskiego od 2014

  42. Witold Waszczykowski, b. wiceminister spraw zagranicznych, poseł PiS

  43. Maciej Łopiński Łopiński, poseł PiS na Sejm RP

  44. Piotr Naimski, poseł PiS, b. wiceminister gospodarki

  45. Adam Lipiński, poseł PiS

  46. Ryszard Terlecki, poseł PiS

  47. Rafał Grupiński, poseł, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO

  48. Kazimierz Płocke, poseł PO, wiceminister rolnictwa

  49. Janusz Cichoń, poseł PO, wiceminister finansów

  50. Elżbieta Achinger, posłanka PO

  51. Mirosława Nykiel, posłanka PO

  52. Paweł Papke, poseł PO

  53. Miron Sycz, poseł PO

  54. Roman Kaczor, poseł

  55. Ryszard Górecki, senator PO

  56. Marek Konopka, senator PO

  57. Kazimierz Kliena, senator PO

  58. Czesław Czechyra, poseł PO

  59. Ірина Ігорівна Подоляк, депутат Верховної Ради України

  60. Оксана Василівна Юринець, депутат Верховної Ради України

  61. Сергій Іванович Кіраль, депутат Верховної Ради України

  62. Лев Теофілович Підлісецький, депутат Верховної Ради України

  63. Мико́ла Леоні́дович Княжи́цький, депутат Верховної Ради України

  64. Віктор Євгенович Єленський, депутат Верховної Ради України

  65. Дмитро Анатолійович Ярош, депутат Верховної Ради України

  66. Ярослав Васильович Лесюк, депутат Верховної Ради України

  67. Павло Миколайович Кишкар, депутат Верховної Ради України

  68. Остап Єднак, депутат Верховної Ради України

  69. Ігор Володимирович Гузь, депутат Верховної Ради України, заступник голови комітету Верховної Ради України у закордонних справах

  70. Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej"

  71. Jana Stępniewicz, ukraińska redakcja Polskiego Radia dla zagranicy

  72. Mirosław Rowicki, redaktor naczelny "Kuriera Galicyjskiego"

  73. Rafał Dzięciołowski, redaktor "Gazety Polskiej"

  74. Jerzy Wojcicki, redaktor naczelny "Słowa Polskiego"

  75. Олег Ігорович Панькевич, Заступник Голови ВО "Свобода"

  76. Андрій Іванович Хомицький, депутат Львівської міської ради

  77. Сергій Іванович Подолинний, депутат Львівської міської ради

  78. Артем Анатолійович Луцак, Начальник штабу 8-ї Окремої Роти ДУК ПС, керівник “Правого сектора” Львівщини

  79. Володимир Правосудов, боєць 2 афганськоі роти 24 ОШБ ,,АЙДАР''

  80. Michał Dworczyk, Fundacja "Wolność i Demokracja"

  81. Robert Czyżewski, Fundacja "Polonia Ruthenia"

  82. Rafał R. Suszek, Katedra Metod Matematycznych Fizyki, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski

  83. Grzegorz Skrukwa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  84. Michał Kertyczak

  85. Roman Kryk

  86. Roman Hnatiuk, OUP

  87. Aneta Balcerzak

  88. Dariusz Łencio

  89. Jan Chimiak

  90. Michał Paluszek

  91. Ewa Michna, Uniwersytet Jagielloński

  92. Joanna Szymanska-Godard

  93. Andrzej Rosiński. b. wicekonsul RP we Lwowie, Towarzystwo Gospodarcze Polska-Ukraina

  94. Roman Biłas, Prezes Zarządu Fundacji DEKA

  95. Bogdan Sadowy, Stowarzyszenie Kalnikow Moja Mała Ojczyzna

  96. Katarzyna Chimiak, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą

  97. Anna Trusz

  98. Marzena Kłapcia, osoba prywatna

  99. Paweł Zbierski, dziennikarz telewizyjny, filmowiec, reżyser

  100. Ірина Федець

  101. Maciej Gorywoda

  102. Iga Harwas

  103. Karol Kuhn, Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą

  104. Piotr Bentkowski

  105. Віктор Пірог

  106. Wojciech Mańkowski, KOSzU

  107. Paweł Bobołowicz, dziennikarz

  108. Przemysław Żurawski vel Grajewski, prof. UŁ, członek Rady Programowej PiS

  109. Роман Сташко, Депут Сокальської м/р Львівської обл.

  110. Jakub Morgiel

  111. Петро Кінзерський, Приватний підприємець

  112. Олександр Черноморець Лікар, просто не байдужа людина.

  113. Іван Парнікоза, с.н.с. Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"

  114. Іван Кульчицький, Президент ГО "Агенція Європейських Інновацій"

  115. Галина Кушнір, Call Centre of Embassy groups

  116. Юрій Семашко, мешканець львова

  117. Myroslava Keryk, Fundacja Nasz Wybór

  118. Viktoria Boyko, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą (KOSzU)

  119. Mariusz Cysewski, Wolny Czyn pismo KPN Obszaru V redaktor

  120. Андрій Дещиця, Посол України в Республіці Польща

  121. Jarosław/Ярослав Prystasz/Присташ, redaktor naczelny tygodnika "Nasze Słowo" / головний редактор тижневика "Наше слово"

  122. Mirosław Skórka, Dyrektor Programu STP, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

  123. Наталія Панченко - голова громадського комітету Євромайдан-Варшава

  124. Julia Demko

  125. Przemysław Fendrych, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Szczecinie

  126. Krystyna Kluczyńska

  127. Jarosław Hyk

  128. Arkadiusz Kluczyński

  129. Іван Бігунов

  130. Олександр Бережний

  131. Stanisław Koziej, generał brygady w st. spoczynku, prof.

  132. Andrii Boichuk, student

  133. Tadeusz Szczepanik

  134. Evgen Dovgoborets

  135. Ryszard Petru, NowoczesnaPL

  136. Aleksandra Kosior

  137. Witold Bobryk, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

  138. Олександр Зінченко, історик, радник Голови Українського інституту національної пам'яті

  139. Петро Стороженко / Piotr Storozenko, przedsiębiorca

  140. Anton Marczyński, filozof, tłumacz

  141. Marcin Rey

  142. Олексій Комар, Національна академія наук України

  143. Наталія Влашинович

  144. Anna Krystkiewicz

  145. Олена Третякова, Національний університет"Києво-Могилянська академія", викладач

  146. Vadim Stepanovicz

  147. Ігор Пушкар / Igor Puszkar, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie; muzyk

  148. Oksana Klimchyk, psychoanalyst

  149. Sebastian Biront, budżetówka

  150. Jerzy Partyka

  151. Paweł Piwowarczyk

  152. Jerzy Darowski, Asocjacja Agencyj Regionalnego Rozwoju Ukrainy - Kijów

  153. Jan Król, b. wicemarszałek Sejmu RP, członek Rady Fundatorów Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej

  154. Larisa Martynyuk, psycholog

  155. Swietlana / Світлана Kowpak / Ковпак, Координатор / ГС "Рада громадських ініціатив"

  156. Тарас Завадовський, асистент ЛНУ ім. Ів. Франка

  157. Myroslav Basarab

  158. Olga Solarz

  159. Андрій Василенко, Подільская археологічна експедиція Національной Академії наук Україні (м. Київ). Співробітник

  160. Łukasz Słotwiński

  161. Валентин Шашин

  162. Vaclav Ganyuk (Waclaw Haniuk)

  163. Małgorzata Grausam

  164. Włodzimierz Dubiniewicz / Володимир Дубіневич, Zjednoczenie Obywatelskie Centrum Polsko-Ukraińskie Podola

  165. Stanisław Durka, sekretarz Gminy Ulan-Majorat

  166. Michał Wojciechowski, artysta

  167. Agnieszka Bieniek-Wydrzyńska

  168. Dariusz Hutman

  169. Mirosław Feculak / Мирослав Фецуляк

  170. Konrad Ziembicki

  171. Olga Komova

  172. Oleksandr Kulyasha

  173. Marian Panic, artysta plastyk

  174. Aleksandra Błaszczyk

  175. Zbigniew Rokita, Nowa Europa Wschodnia

  176. Mirosław Złoczański

  177. Agnieszka Korniejenko

  178. Andrzej Beksiak

  179. Lyudmyla Kozlovska, ODF

  180. Людмила Суптело

  181. Igor Sulim

  182. Igor Keleberda, entrepreneur

  183. Martyna Szostek, Uniwersytet Warszawski

  184. Monika Pokrywka

  185. Artur Jacek Gruszkowski, emeryt

  186. Piotr Pipka, OUP Przemyśl

  187. Krzysztof Kolanowski

  188. Karolina Kaszuba

  189. Oleksandr/Олександр Volyanyk/Воляник, Студент

  190. Miron Sulim / Мирон Сулим

  191. Paweł Barański

  192. Ewa Kocemba-Gumowska

  193. Mariusz Suchcicki

  194. Denys Huchenko, student

  195. Stanisław Faliński, dr hab. prof. w Collegium Civitas

  196. Nelia Petechel

  197. Ruslan Martsyn

  198. Artur Grossman, Polak, mieszkaniec Lwowa, przewodnik turystyczny

  199. Przemysław Wierzbowski

  200. Oleg Zabolotnyi, dean at Lutsk National Technical University

  201. Marcin Celiński, publicysta, Liberte!

  202. Mateusz Bajek, doktorant Uniwersytet Warszawski

  203. Jan Syrnyk

  204. Anna Pocztar, b. przewodnicząca Przemyskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce

  205. Łukasz Kotulak, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Jasło Nasz Dom

  206. Лю Би, гражданин

  207. Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz, dziennikarka

  208. Михайло Даньків, Провізор, ТОВ "УРФНМ"

  209. Anna Kertyczak, Związek Ukraińców w Polsce

  210. Natalia Kertyczak, Fundacja Edukacja dla Demokracji

  211. Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka, zastępca prezesa Fundacji Bonum et Sapienti

  212. Mirosław Popkowski, konsultant/informatyk

  213. Неля Дещиця, вчитель ЛВПУ технологій та сервісу

  214. Adam Łoziński, Warszawa

  215. Barbara Stanowska, Lublin
  216. Maria Chomyn

  217. Roman Drozd, Przewodniczący Ukraińskiego Towarzystwa Historycznego w Polsce

  218. Petro Smertenko, Senior Research Fellow, Institute od Semiconductor Physics

  219. Jan Pluciński

  220. Петро Гудко, священик

  221. Tomasz Sikora, Fundacja "Hermetyczny Garaż", muzyk zespołu Karbido

  222. Rusłan Sałamatin, Warszawski Uniwersytet Medyczny

  223. Stefano Ruggeri

  224. Igor Hałagida, profesor nauk humanistycznych / Uniwersytet Gdański

  225. Тетяна Вертелецька, психолог

  226. Ольга Ярош, перекладач

  227. Piotr Marcinkowski

  228. Валерія Володимирівна Іваненко, Генеральний директор в Slavonic Channel International.

  229. Rostysław Kramar Wykładowca, Uniwersytet Warszawski

  230. Олександра Максимович

  231. Артемій Кравцов

  232. Nick Deychakiwsky

  233. Yaroslava Lazarenko

  234. Małgorzata Niewiada

  235. Юрій Грицюк, підприємець

  236. Степан Красовський, член ради дерокторів Бизнес Агроцентр

  237. Katarzyna Wypich

  238. Roman Czajka, TV 5 kanal

  239. Oleh Hanchenko

  240. Anna Jurecka

  241. Stanisław Panteluk, Станіслав Пантелюк Redaktor naczelny pisma "Dziennik Kijowski"

  242. Володимир Паливода, колишній І секретар Посольства України в РП

  243. Євгеній Гречківський

  244. Yurieva Mariia

  245. Іван Матковський, Депутат Дрогобицької районної ради

  246. Дмитро Весоловський, Вчитель

  247. Henryk Wujec, Doradca Prezydenta RP

  248. Євгеній Мусієнко

  249. Przemyław Pawul, zwykły obywatel

  250. Tomasz Lewiński, PomagajUkrainie.pl

  251. Patrycja Trzeszczyńska-Demel, Uniwersytet Jagielloński

  252. Tomasz Lewiński, PomagajUkrainie.pl

  253. Agnieszka Komorowska, Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne

  254. Dariusz Materniak, dziennikarz

  255. Łukasz Wenerski, Instytut Spraw Publicznych

  256. Степан Золотар, Голова Координаційної ради студентського самоврядування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (нині - Сєвєродонецьк, раніше - Луганськ)

  257. Igor Rozkładaj, медіа-юрист

  258. Rafał Marcinkowski, Klub Przyjaciół Ukrainy

  259. Marek Kielanowski, Członek Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, przewodniczacy Sekcji Wschodnioeuropejskiej KIK

  260. Marcin Dziedzic

  261. Lidiya inaya

  262. Danuta Zarzeczna

  263. Przemek Raczek 

  264. Ірина Овчпренко, начальник Відділу державного архіву МЗС України

  265. Zbigniew Zaborowski, poseł SLD na Sejm RP

  266. Mariusz Kamiński, poseł PIS na Sejm RP

  267. Urszula Pasłowska, posłanka PSL na Sejm RP
  268.  Miła Szymczak 
  269. Микола Сенько, Львівський національний університет імені Івана Франка
  270. Olga Trofimenko 
  271. Andrii Kudriashov, Klub Ukraiński w Krakowie
  272. Zdzisław Kaczorowski 
  273. Walentyn Dubrowskij, muzyk, aranżer
  274. Michał Pliszka 
  275. Tomasz Gładych 
  276. Олексій Полегкий Філософ, політолог
  277. Олександр Янковський Головний редактор Чорноморської телерадіокомпанії
  278. Witold Piecuch 
  279. Lyudmyla Chernyaha, Ivan Franko National University of Lviv
  280. Andrij Fil, grafik
  281. Tomasz Mickiewicz, profesor ekonomii
  282. Janina Okrągły, posłanka PO na Sejm

  283. Roman Kaczor, poseł PO na Sejm

  284. Agnieszka Hanajczyk, posłanka PO na Sejm

  285. Agnieszka Pomaska, posłanka PO na Sejm

  286. Aldona Młyńczak, posłanka PO na Sejm

  287. Alicja Dąbrowska, posłanka PO na Sejm

  288. Alicja Olechowska, posłanka PO na Sejm

  289. Andrzej Biernat, poseł PO na Sejm

  290. Andrzej Gałażewski, poseł PO na Sejm

  291. Andrzej Kania, poseł PO na Sejm

  292. Arkady Radosław Fidler, poseł PO na Sejm

  293. Artur Dunin, poseł PO na Sejm

  294. Artur Gierada, poseł PO na Sejm

  295. Barbara Czaplicka, posłanka PO na Sejm

  296. Beata Bublewicz, posłanka PO na Sejm

  297. Beata Rusinowska, posłanka PO na Sejm
  298. Bożena Kamińska, posłanka PO na Sejm

  299. Bożena Sławiak, posłanka PO na Sejm

  300. Bożena Szydłowska, posłanka PO na Sejm

  301. Brygida Kolenda-Łabuś, posłanka PO na Sejm

  302. Czesław Mroczek, poseł PO na Sejm

  303. Damian Raczkowski, poseł PO na Sejm

  304. Domicela Kopaczewska, posłanka PO na Sejm

  305. Dorota Niedziela, posłanka PO na Sejm

  306. Elżbieta Achinger, posłanka PO na Sejm

  307. Elżbieta Gapińska, posłanka PO na Sejm

  308. Elżbieta Królikowska-Kińska, posłanka PO na Sejm

  309. Ewa Czeszejko-Sochacka, posłanka PO na Sejm

  310. Henryka Siedlaczek, posłanka PO na Sejm

  311. Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka PO na Sejm

  312. Irena Tomaszak-Zesiuk, posłanka PO na Sejm

  313. Ireneusz Raś, poseł PO na Sejm

  314. Iwona Guzowska, posłanka PO na Sejm

  315. Izabela Leszczyna, posłanka PO na Sejm

  316. Jacek Brzezinka, poseł PO na Sejm

  317. Jacek Rostowsk, poseł PO na Sejm

  318. Jadwiga Dzięcioł, posłanka PO na Sejm

  319. Jakub Rutnicki, poseł PO na Sejm

  320. Jan Kazimierczak, poseł PO na Sejm

  321. Jan Kulas, poseł PO na Sejm

  322. Jarosław Pieta, poseł PO na Sejm

  323. Jerzy Borowczak, poseł PO na Sejm

  324. Killion Munyama, poseł PO na Sejm

  325. Krystyna Kłosin, posłanka PO na Sejm

  326. Krystyna Sibińska, posłanka PO na Sejm

  327. Krystyna Skowrońska, posłanka PO na Sejm

  328. Krzysztof Gadkowski, poseł PO na Sejm

  329. Leszek Jastrzębski, poseł PO na Sejm

  330. Leszek Korzeniowski, poseł PO na Sejm

  331. Lidia Gadek, posłanka PO na Sejm

  332. Ligia Krajewska, posłanka PO na Sejm

  333. Maciej Orzechowski, poseł PO na Sejm

  334. Magdalena Kochan, posłanka PO na Sejm

  335. Małgorzata Woźniak, posłanka PO na Sejm

  336. Marcin Święcicki, poseł PO na Sejm

  337. Marek Hok, poseł PO na Sejm

  338. Marek Krząkała, poseł PO na Sejm

  339. Marek Wójcik, poseł PO na Sejm

  340. Maria Janyska, poseł PO na Sejm

  341. Mariusz Grad, poseł PO na Sejm

  342. Michał Stuligrosz, poseł PO na Sejm

  343. Michał Szczerba, poseł PO na Sejm

  344. Miron Sycz, poseł PO na Sejm

  345. Mirosław Pluta, poseł PO na Sejm

  346. Mirosława Nykiel, poseł PO na Sejm

  347. Monika Wielichowska, posłanka PO na Sejm

  348. Norbert Wojnarowski, poseł PO na Sejm

  349. Paweł Arendt, poseł PO na Sejm

  350. Piotr Brejza, poseł PO na Sejm

  351. Piotr Cieśliński, poseł PO na Sejm

  352. Radosław Sikorski, poseł PO na Sejm

  353. Rajmund Miller, poseł PO na Sejm

  354. Renata Zaremba, posłanka PO na Sejm

  355. Robert Kropiwnicki, poseł PO na Sejm

  356. Robert Maciaszek, poseł PO na Sejm

  357. Robert Tyszkiewicz, poseł PO na Sejm

  358. Roman Kosecki, poseł PO na Sejm

  359. Ryszard Zawadzki, poseł PO na Sejm

  360. Stanisław Chmielewski, poseł PO na Sejm

  361. Stanisław Lamczyk, poseł PO na Sejm

  362. Stanisław Żmijan, poseł PO na Sejm

  363. Stefan Niesiołowski, poseł PO na Sejm

  364. Tadeusz Jarmuziewicz, poseł PO na Sejm

  365. Teresa Hoppe, poseł PO na Sejm

  366. Tomasz Lenz, poseł PO na Sejm

  367. Tomasz Nowak, poseł PO na Sejm

  368. Tomasz Tomczykiewicz, poseł PO na Sejm

  369. Urszula Augustyn, posłanka PO na Sejm

  370. Piotr Van der Coghen, poseł PO na Sejm

  371. W. Karpiński, poseł PO na Sejm

  372. Waldemar Sługocki, poseł PO na Sejm

  373. Waldy Dzikowski, poseł PO na Sejm

  374. Wiesław Suchowiejko, poseł PO na Sejm

  375. Witold Pahl, poseł PO na Sejm

  376. Wojciech Ziemniak

  377. Zbigniew Pacelt, poseł PO na Sejm

  378. Ewa Bobińska, Ośrodek Rozwoju Edukacji

  379. Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce
  380. Roma Grabowska, Polka

  381. Валентин Тарасов, режиссер, письменник, драматург, актор

  382. Sergiusz Mały

  383. Вячеслав Міщенко' підприємець, Львів

  384. ольга Войтюк' викладач історії

  385. Iryna Yakymiv, TPU
  386. Anna Bentyn, Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie
  387. AlicjaDerkowska, Małopolskie Towarzystwo Oświatowe
  388. Albert Mandrov

  389. Tomasz Kosiek, Instytut Historii UR

  390. Денис Біляков

  391. Wanda Kościa

  392. Paweł Półchłopek, przyjaciel Ukrainy

  393. Natalia Iżycka, NGO "T-Helpers"

  394. Liudmila Zhitomirskaya

  395. Олександр Перегончук, Командир формування з охорони громадського порядку "СКІФ"

  396. Jacek Juzef Mogila-Stankiewicz, żołnierz zawodowy Rzeczpospolitej

  397. Галина Синєока, волонтерка Безкоштовних курсів української мови

  398. Paweł Matus 

  399. Jakub Zdzisław Nowykiw-Krzemiński, lekarz

  400. Zbigniew Mączka, obywatel RP

  401. Maciej Mączka, obywatel RP

  402. Maria Jurczyszyn, wokalistka, zespół TOŁHAJE

  403. Viktor Sharko, Stadion Narodowy

  404. Ірина Сердюк, журналістка

  405. Олена Фiлонова, модельєр

  406. Damian Kuleta

  407. Katarzyna Jamroży

  408. Jan Lityński

  409. Mariusz Dymiński

  410. Paweł Miłosz, dziennikarz

  411. Paweł Murszał

  412. Hubert Blaszczyk 

  413. Agnieszka Romaszewska - Guzy, dyrektor telewizji Biełsat

  414. Michał Kozak, prezes Polsko-Ukraińskiej Fundacji Wolności i Rozwoju, radny Rady Miasta Stołecznego Warszawy 1998-2002

  415. Jan Graczyk

  416. Jakub Król

  417. Serhiy Leonidov, ГО "Громадський захист"

  418. Zofia Kulesza

  419. Włodzimierz Demianienko, kierownik wydziału PrJSC "Renaissance Life"

  420. Andrzej Hamerski, Teatr Nowy, Poznań

  421. Olena Kifenko, civil society activit

  422. Alfred Znamierowski
  423. Bartłomiej Tomalik, NGO manager
  424. Oksana Tkachenko
  425. Andrzej Pochodyła
  426. Ігор Тодоров, професор, Ужгородський національний університет
  427. Grzegorz Majewski, historyk/politolog
  428. Myroslava Dyka, nauczyciel
  429. Piotr Jan Hlebowicz, działacz antykomunistyczny
  430. Віктор Остапець, підприємець, генеалог
  431. Зоя Дзержинская, частный предприниматель
  432. Іван Думенський
  433. Kazimierz Michalczyk, radiolog
  434. Tomasz Arendarczyk, obywatel RP
  435. Світлана Голуб, Журналіст
  436. Jarosław Leśkiw
  437. Bartosz Borkowski, Nieruchomosci-Borkowscy
  438. Юрій Опир, пенсіонер
  439. Marek Wawrzyszko
  440. Jan Sołek
  441. Krzysztof Trzaska
  442. Paweł Baca, Szef Sztabu Komendy Głównej Związku Strzeleckiego "Strzelec"
  443. Krzysztof Ulanowski, dziennikarz - freelancer
  444. Maria Przełomiec
  445. Oksana Zabużko, pisarka
  446. Radosław Dzikliński, konserwatysta
  447. Roman Zahoroda, przewodniczący Koła w Stargardzie ZUwP
  448. Rostysław Łużecki, malarz
  449. Maciej Stanisław Karasiński, prezes Sportowo-Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu
  450. Roman Zahoroda, przewodniczący Koła w Stargardzie ZUwP
  451. Ігор Тодоров, професор, Ужгородський національний університет
  452. Dagmara Gregorowicz, muzyk. Polsko-Ukraiński Zespół DAGADANA
  453. Сергій Болтівець, Голова Бюро ЮНЕСКО "Освіта дорослих України", професор
  454. Krzysztof Kurowski
  455. Jarosław Reczek
  456. Marzena Pieńkosz-Sapieha, wiceprzewodnicząca Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego
  457. Jaroslaw / Ярослав Wojcicki / Войціцький, Straż Graniczna / ДПСУ
  458. Nedim Useinow, Solidarity Fund PL
  459. Володимир Чорновус, aрхітектор
  460. Jacek Staruch
  461. Kateryna Novikova, academic teacher, PhD
  462. Krzysztof Wojciechowski, urodzony w Warszawie
  463. Михайло Хміль, Народний депутат України, член міжпарламентської асамблеї України та Республіки Польща
  464. Maciej Dąbrowski
  465. Alena Muravska
  466. Jan Andrzej Dąbrowski, prezes Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  467. Danuta Wróbel
  468. Natalia Kościńska
  469. Olena Akkash
  470. Сергій Позняков
  471. Ольга Свідзинська, редактор
  472. Андрій Тіщенко, художник-фрілансер
  473. Alexander / Олександр Chepizhko / Чепіжко, Profesor, Uniwersytet w Odessie / професор, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
  474. Ihor Orżycki, Charkowski Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Karazina, docent, doktor (PhD)
  475. Catherine Kushch, professor
  476. Mykhaylo/Михайло Antonyk/Антоник, wykładowca/Lwowski Kolegium Poligraficzny UAD/Викладач/Львівський поліграфічний коледж УАД
  477. Лідія Данильчук, aкторка заслужена артистка України ТМ "Театр у кошику”
  478. Ігор Степанов, Приватний підприємець, ІТ
  479. Katarzyna Barczyk
  480. Andrzej Kania
  481. Тарас Андрухович, Журналістика
  482. Юрій Банахевич, журналіст, Укрінформ
  483. іра трачук
  484. Марія Кауц, музикознавець
  485. Сергій Седих, Психолог / Благодійна організація "Центр соціально-психологічної реабілітації „Зоря"
  486. Ірина Рубанова
  487. Jerzy Kopyra
  488. Witalij Jarmolenko, M.A. in international relations
  489. Анатолій Буряченко, Стоматологічна поліклініка зав. лабораторії по протезуванню
  490. Renata Langa
  491. Iwona Moskalik-Tyma
  492. Олександр Шевченко, Аспірант ОНУ ім. І.І. Мечникова, м. Одеса
  493. Ігор Воробей, кандидат медичних наук, лікар-хірург КМКЛШМД
  494. Emil Majuk, Stowarzyszenie Panorama Kultur
  495. Михайло Мешканцев, бізнес-аналітик, телеком сектор
  496. Віктор Ярема
  497. Віктор Кушніренко, Голова ради правління фонду "Підгорецький замок”
  498. Katarzyna Ksenicz, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne POLSKA-UKRAINA
  499. Krzysztof Młodawski, przedsiębiorca
  500. Tomasz Gonciarz, operator pras CNC/ filozof
  501. Krystian Kelles-Krauz
  502. Daria Matuszewska
  503. Mateusz Wiąckiewicz, architekt
  504. Radosław Żurawski vel Grajewski, dr hab. prof. Uniwersytetu Łódzkiego, historyk
  505. Mikolaj Lewkowicz, muzyk, wiolonczelista
  506. br Waldemar Czarnocki OFM
  507. Тетяна Тєлькінєна, доцент, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
  508. Daria Lewicka, Ambasada RP w Kijowie
  509. Olga Karol, pryvatna osoba
  510. Michał Kuc
  511. Тетяна Єщенко, доцен, завідувач кафедри українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
  512. Piotr Piszko 

  513. Przemysław Lis Markiewicz, Polska

  514. Jerzy Halbersztadt, historyk i muzealnik

  515. Анжеліка Кобиляцька, держслужбовець

  516. Rafał Bartochowski

  517. Андрій Валерійович Морозов, Інженер-будівельник,дізайнер,волонтер,боець батальону территоріальноі оборони краю"Полісся"

  518. Iryna Oliinyk

  519. Віктор Бабин, командир взводу

  520. Oleksii Lionchuk, doktorant Instytut Historii UJ w Krakowie

  521. Emilia Wawryniuk

  522. Bogna Chmielewska Helsińska Fundacja Praw Człowieka

  523. Andrzej Podgórski, polsko-ukraiński aktywista, "Porozumienie Wschodnie"

  524. Zbigniew Cierpiński, obywatel RP

  525. Karolina Feliniak

  526. Daniel Szeligowski, Fundacja Centrum Badań Polska-Ukraina

  527. Bartosz Kramek, Fundacja Otwarty Dialog

  528. Людмила Прокопенко

  529. Lilia Kowalska

  530. Вiкторiя Лакотiй, приватна особа

  531. Elzbieta Reszotnik, nauczyciel emeryt

  532. Ihor Mahas

  533. Łukasz Kobiec

  534. Andrzej Przemyski, doradca w Kancelarii Premiera RP

  535. Robert Kostro, Dyrektor Muzeum Historii Polski

  536. Nadiya Lysak

  537. Jan Wacław Babczyszyn, zwykły obywatel

  538. Jarosław Rauza

  539. Aleksander Gontarz

  540. Svetlana Fedak

  541. Anna Rytel

  542. Hubert Bożek

  543. Олексій Ільїн

  544. Jacek Łęski, współautor książki "Pokochać Ukrainę"

  545. Наталія Іщук, викладач кафедри українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

  546. Igor Biłokur

  547. Ігор Журавель, видавництво Біблос альфа

  548. Igor Kaczor

  549. Роман Баськов, Інститут фізики НАН України

  550. Alina Woźniak

  551. Ryszard Kupidura, koordynator festiwalu " Ukraińska Wiosna"

  552. Олексій Ільїн

  553. Aleksander Makiejew / Олександр Макєєв, profesor na Politechnice Donieckiej/ професор Донецької Політехніки

  554. Oleksiy Volynets, Musicien (indépendant)

  555. Barbara Włodarska-Fabisiak

  556. Валерій Фіртич, інженер

  557. Людмила Усаненко, жителька м. Київ

  558. Артур Рудзицький президент, Асоціація Європейских журналістів

  559. Aleksander Peredrij, Prezes Sp. z o.o. Estrella

  560. Олександр Ободовський

  561. Tadeusz Kensy

  562. Małgorzata Tarasiewicz, Prezes, Fundacja Współpracy Kobiet, NEWW

  563. Paweł Zariczny

  564. Krzysztof Jabłoński, założyciel Klubu Gazety Polskiej w Pabianicach

  565. Володимир Демчак, директор фонду "Надбужжя"

  566. Tetyana Szewczuk

  567. Сергій Шахов, Президент Інституту демократичного суспільства

  568. Тарас Носик

  569. алла серветник, перинатальний центр м.Рівне

  570. Magdalena Hirna-Budka

  571. Józek Śreniowski, socjolog

  572. Едуард Тарасюк

  573. Andriy Андрій Kabarivskyy, Кабарівський Лікар

  574. Yuriy Shevchuk

  575. Людмила Чучуй

  576. Володимир Трофанюк

  577. Krzysztof Gnat

  578. Yuriy Taran, socjolog

  579. Dorota Stańczyk

  580. Valeriia Popova

  581. Володимир Денисевич, вчитель історії Новозаводської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів Червоноармійського району Житомирської області

  582. Natalia Bryżko-Zapór

  583. Hanna Vorobiova, Polka i żona Ukraińca

  584. Maciej Gawlikowski, dziennikarz

  585. Vadim Vorobiov, nauczyciel historii

  586. Ihor Polishchuk, Head of LATCA

  587. Elżbieta Skrzyszowska, obywatelka Polski

  588. Elżbieta Wawrzyńczak

  589. Piotr Otto, Przedsiębiorca

  590. Piotr Tyszko-Chmielowiec, Wiceprezes Fundacji EkoRozwoju

  591. Antoni Stefanowicz, Prezes Związku Polaków na Ukrainie

  592. Laura Di Scala

  593. Олена Куровська художник

  594. Natalia Pervinenko

  595. Алла Валериевна Грищенко

  596. Ксенiя Тимко

  597. Jan Grzegorz Kamiński

  598. Tomasz Szczepański, historyk

  599. Mikołaj Terefenko

  600. Mykhailo Dobrochaiev, Сообщество "Типичная Польша"

  601. Pavlo Novykov

  602. robert stępień

  603. Anna Streżyńska, Członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji RP

  604. Anna Wachowiak, teatrolog

  605. Ярослава Тарасова, Директор агенції детекції брехні

  606. Nataliya Merenger

  607. Тетяна Платонова

  608. Maksym Salo

  609. Artur Ryszard Deska, Dyrektor Centrum Wolontariatu Caritas SDE UGKC

  610. Filip Andracki

  611. Jerzy Sulim

  612. Emilia Sulim

  613. Tomasz Kowal

  614. Przemysław "Kaczucha" Sobański, Pisarz Grodzki - Kraków

  615. Ludwik Gaca

  616. Wiktor Swerediuk

  617. Michał Gumienny

  618. Szymon Modrzejewski, Stowarzyszenie Magurycz

  619. Michał Tyras

  620. Bartosz Konieczka
  621. Jarosław Kostyk
  622. Adam Słomka, KPN-Niezłomni
  623. Вікторія Платонова, Провідний фахівець / ДТЕК, Ладижинська ТЕС
  624. Irena Piszko
  625. Люта Кожина
  626. Юрій Іванів, професор, завідувач кафедри Львівського медичного університету
  627. Дмитро Гаркавченко
  628. Joanna Janas
  629. Bogdan Domaradzki, Urząd Gminy w Reszlu
  630. Тетяна Iржавська
  631. Paweł Świrta
  632. Jan Skrutek, PiS
  633. Катерина Хома, СУМ, СУБ,ОУЖ Great Britain
  634. Андрій Салюк, Голова Ради ЛОО Українського товариства охорони пам'яток історії та культури
  635. Paweł Czwarno
  636. Marek Zięba
  637. Богдан Роменський
  638. Віктор Степанов, Пересічний громодянин
  639. Artur Mielnik
  640. Sebastian Dolinski, High Town Polish Community
  641. Krystyna Gumienna
  642. Марія Матіос, Верховна Рада України
  643. Лілія Білик
  644. Świętosław Chmielów, nauczyciel
  645. Piotr Kempski, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Sekretarz Zarządu Oddziału Warszawa
  646. Adam Stec, Łemkowska Fundacja
  647. Роман Кабачій // Roman Kabaczij, Журналіст, історик, Інститут масової інформації
  648. Monika Szewczyk, Galeria Arsenał
  649. Mariya Strilka
  650. Anna Łazar, filolożka
  651. Andrii Polishchuk
  652. Julia Łapkowska
  653. Олег Осуховський, народний депутат України
  654. Maria Kałuska
  655. Anna Łazar
  656. Андрій Давидов
  657. Maria Dobrzańska
  658. Jerzy Dobrzański
  659. Оксана Каліщук, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, доктор історичних наук, професор
  660. Magdalena Gałkowska
  661. Krzysztof Sawczuk
  662. Сергій Махун, оглядач, "Архїіваріус", щотижневик "Дзеркало тижня. Укріїна”
  663. Наталя Рудакевич
  664. Aleksander Jan Giedroyć, prezes, Dom Polonii na Wschodzie z siedzibą w Charkowie (Ukraina Wschodnia)
  665. Wojciech Jankiewicz
  666. Anna Chraniuk / Анна Хрнаюк
  667. Artur Pelczar
  668. Maria Przełomiec, Studio Wschód TVP Info
  669. Taras Czubaj, ukraiński muzyk rockowy, wokalista, kompozytor, tekściarz, lider zespołu "Płacz Jeremiji”
  670. Jan Bartmiński, członek KOSzU
  671. Dariusz Łencio
  672. Iwo Magierski, Centrum Edukacji Obywatelskiej, "Класна школа”
  673. Oleh Apichuk, engine driver
  674. Wiesław Romanowski, dziennikarz
  675. Oксана Kіселичик, викладач форепіано,трускавецька дшм
  676. Marek Malewski, obywatel polski
  677. Яків Яковенко
  678. Michał Tadeusz / Міхал Тадеуш Handzel / Гандзель, wykładowca WSD ZP (filia UPJP II), OSPPE / викладач в Вищому Духовному Семінарію Закону Паулінів, Орден Святого Павла І Пустелника
  679. Lubomira (Любомира) Tchórz (Тхір), dyrektor Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach
  680. Iwona Michalik
  681. Норберт Іван
  682. Mirosław Cymbałko, prywatny przedsiębiorca
  683. Tomasz Truskawa, Stowarzyszenie Wolnego Słowa
  684. Jarosław Wujcik/ Ярослав Вуйцик,    Ukraiński Chór Męski "Żurawli"/Український чоловічий хор "Журавлі"
  685. Tetiana Paszkiewicz, redaktor naczelny "Miasto", director КП "Інформаційно-видавничий центр ЖМР"
  686. Krystyna Demkowicz-Dobrzańska
  687. Григорій Сподарик, "Наше слово" - український тижневик у Польщі
  688. Bartosz Piechowicz, Fundacja Solidarności Międzynarodowej
  689. Анатолій Івченко, Директор видавництва "Урбіно", Львів
  690. Ігор Кулик, Директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України
  691. Jacek Jaroszewski, Dagadana
  692. Iryna Musiienko, historian, PhD, Kharkiv
  693. Andrzej Kraśnicki
  694. Ewa Waplak
  695. Jan Zapłatyński
  696. Beata Paluszek, instytucja
  697. Robert Ziemkiewicz
  698. Уляна Паньо, музейно-виставковий центр м. Калуша
  699. Olena Gutenko
  700. Геннадій Кройчик, Обраний Губернатор Дистрикту 2232 Ротарі Інтернешнл (Білорусь-Україна)
  701. Wiktor Sajuk, wykładowca szkoły pielęgniarek
  702. Тарас Бонд
  703. Przemysław Jucha, historyk
  704. Adam Łoziński, Warszawa
  705. Yuliya Kravchenko, Wykładowca
  706. Дмитро Бородулін, Президент Волинської Федерації Дартсу, приватний підприємець
  707. Andrzej Szeptycki, Uniwersytet Warszawski
  708. Ruslan Wojtowicz
  709. Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej"
  710. Jacek Kucharczyk, prezes, Instytut Spraw Publicznych
  711. Lech Aleksy Suchomłynow, profesor, prezes Polskiego Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa "Odrodzenie" w Berdiańsku
  712. Halyna Keller
  713. Kasjus Gregory, prawnik
  714. Kamil Grober, prawnik
  715. Ігор Марчук
  716. Sławomir Konicki
  717. Bartłomiej Janusz, Ukraińskojęzyczny przewodnik po Krakowie i Beskidach
  718. Katarzyna Skrijka
  719. Eugeniusz Wołoszyn, Polak, student
  720. Алла Шведа
  721. Dominika Abramczyk
  722. Igor Isayev, redaktor Polskiego Radia
  723. Piotr Kościński
  724. Piotr Długosz
  725. Аліна Сіренко
  726. Віктор Пастушок
  727. Марина Забіян, журналіст
  728. Ольга Макуха, редактор газети "Весть", Чернігів
  729. Aleks Mikhaylenko
  730. Jarosław Grytka, osoba prywatna, nauczyciel historii w szkole podstawowej
  731. Magdalena Gibiec
  732. Anna Polenik-Junko
  733. Iryna Gładkowska
  734. Nadija Malashcuk
  735. Віталій Горшков, Громадянин України
  736. Олександр Вірник   
  737. Сергей Баглюк   
  738. Dariusz Wojciech Grześkowiak
  739. Віктор Добош
  740. Юрій Боденчук
  741. Olha Zahirniak, Студентка
  742. Agnieszka Klimczewska, Polka
  743. Юрій Марущин, службовець Волочиської районної державної адміністрації Хмельницької області
  744. Edward Blinowski, przewodnik, Lwów
  745. Cezary Marcinkowski
  746. Igor/Ігор Hrywna/Гривна, dziennikarz/журналіст
  747. Анатолий Храмов, водиель
  748. Олександр Олійник
  749. Ольга Вальдман Вальдман, Музыкант, педагог фортепиано
  750. Lenka Víchová, Ukrajinský žurnál
  751. Олександр Піцик
  752. Ilona Jucha, geolog
  753. Sylwia Owsińska
  754. Bernard Eugeniusz Baniak, Pracownik U.M.st.Warszawy
  755. Oksana Krawczyszyn
  756. Людмила Олініченко, генеральний директор та засновник "Науково-виробниче підприємство "OMiTex", м. Київ, вул.Богдана Хмельницького, 51-Б
  757. Mirosław Cymbałko, prywatny przedsiębiorca
  758. Наталія Черняк, Верховна Рада України консультант
  759. Katarzyna Gwóźdź
  760. Ewa Markocka
  761. Михайло Кравець
  762. Станіслав Куделя
  763. Nina Strzalka
  764. Maxym Tkacz
  765. Bogusław Spiwak
  766. Jolanta Szydło
  767. Karolina Jacak
  768. Katarzyna Pilipowicz
  769. Antoni Florczak, fotograf, członek Rotary International
  770. Karina Rutkowska
  771. Юлія Стиркіна, ПДПУ імені В. Г. Короленка
  772. Sebastian Ahajdak
  773. Leonid Koliadenko
  774. Myroslav Zinkevych, osoba prywatna
  775. Wawrzyniec Żbikowski
  776. Dariusz Łencio
  777. Тамара Кравченко, кореспондент чернігівської міської газети "Весть" та Чернігівської обласної газети "Вісник Че"
  778. Оксана Колісник, Експерт проектів МГО "Інститут демократії імені Пилипа Орлика", журналіст
  779. Nadija Łomanowa-Barańska, nauczyciel języka angielskiego
  780. Зоя Ліпська, бухгалтер
  781. Маріанна Яра / Marianna Jara, muzykolog
  782. Lena Stankiewicz
  783. Barbara Maniakowskabar
  784. Arkadiusz Jełowicki, etnolog
  785. Ярко Подворський / Jarek Podworski
  786. Leszek Kania, prof. dr hab. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
  787. Oleksandr Pavlyuk
  788. Olga Zbrytska
  789. Witold Monkiewicz, Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej
  790. Arkadiusz Gardaś
  791. Igor Chodań
  792. Mariusz Cysewski, redaktor - "Wolny Czyn" byłej KPN Obszaru V (Śląsk)
  793. Оксана Шевцова, ГО"Я- Жінка!"
  794. Едуард Лозовий    шеф-редактор, канал "Україна"
  795. Руслан Володимирович Кошулинський, бувший заступник голови Верховної Ради  - зараз артилерист сержант ЗСУ
  796. Kinga Kamińska
  797. Adriana Kałuża
  798. Eugeniusz Tiemnikow, osoba prywatna, rencista
  799. Konrad Walczuk, Komitet Obywatelski Solidarności z Ukrainą
  800. Ryszard Gawrys
  801. Piotr Krzysztof Dusyn, samorządowiec/sołtys
  802. Marek Kozubel
  803. Tomasz Siemoniak, Wicepremier, Minister Obrony Narodowej
  804. Lidia/Лідія Kowalczyk/Ковальчик
  805. Michał Pulkowski
  806. Danuta Kopeć
  807. Андрій Голоско
  808. Małgorzata Frymus, dziennikarz Radia Szczecin
  809. Олександр Семенюк, mенеджер
  810. Herman Popov
  811. Piotr /Петро Tabaka/Табака, nauczyciel języka ukraińskiego
  812. Irena Arapowa, Вінницька культурно-просвітницька спілка поляків
  813. Przemysław Ciołek
  814. Wojciech Abramowicz
  815. Mirosław Gurtowski, robotnik
  816. Krzysztof Kaczmarski
  817. Bożena Sobolewska
  818. Roma Zabłocka
  819. Nataliya Merenger
  820. Vira Konyk
  821. Роман Гвоздецький
  822. Tadeusz Szczepanik
  823. Marcelina Jakimowicz, etnolog
  824. Taras Yasinsky, freelancer
  825. Nina Nowakowska, dziennikarka
  826. Mirosław Kwaśniewski
  827. Władysława Łuczka, prof. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  828. Milena Karlińska-Nehrebecka, prezes Polskiej Federacji Psychoterapii
  829. Józef Galiński, Związek Polaków w Niemczech T.z. OR B-B spod znaku Rodła
  830. Володимир Олександрович Чуприна, Інженер
  831. Mykola Berestiuk
  832. Петро Ярмола
  833. Галина Кравець, Комерційний Директор в приватному підприємстві
  834. Włodzimierz Ferenc, prywatny przedsiębiorca
  835. Mirosław Lewandowski, redaktor portali www.konfederat.pl oraz www.earchiwumkpn.pl
  836. Igor Chraniuk, Obolon-Polska s.c.
  837. Igor Cependa / Ігор Цепенда, rektor Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu imienia Wasyla Stefanyka
  838. Evhen Tsybulenko, professor of International Law, Kyiv International University, Tallinn University of Technology
  839. ...


4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czysty Polak 83.24.220.48 16.07.2015

Skoro Staniszewska od 1947 tak się nazywa to popieram.......

user
Punisher 46.250.168.18 17.07.2015
Nieaktualna mapa Ukrainy. Krym jest rosyjski a Donbas jest niezależną republiką!
user
kresowiak 31.183.232.54 17.07.2015

a nas jest ponad 30000000 którzy mają odmienne zdanie .

user
maxxx 91.233.112.106 19.07.2015

Tu pagórek, tam dolina, w d-pie będzie ukraina.

Kto się ze mną solidaryzuje - niech podpisuje! :)

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium