Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2017, Sobota 23 września 2017 r., Tekli i Bogusława
Opublikowano
Region, Rzeszów
Czy humaniści znajdą pracę?
Bycie humanistą to nie grzech. Pracodawcy zaczynają dostrzegać, że humaniści potrafią myśleć, pisać, rozmawiać – posiadają przydatne kompetencje miękkie. Do odniesienia rynkowego sukcesu potrzeba jednak czegoś więcej – wiedzę humanistyczną, należy połączyć z użytkową wiedzą z obszaru informatyki.

Informatyzacja zawodów humanistycznych to jedyna szansa na zachowanie ich atrakcyjności, a często nawet istnienia w ogóle! Trudno dziś wyobrazić sobie administrację publiczną, dziennikarstwo, komunikację społeczną czy filologię bez stosowania nowoczesnych technologii informatycznych. Takich specjalistów kształci Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która trend ten dostrzegła kilka lat temu. Rozumiejąc dynamikę zmian i zapotrzebowanie rynku, dba o to, aby każdy humanista czuł się swobodnie i był efektywny w obszarze IT.

 – W trakcie nauki nasi studenci kierunków humanistycznych przechodzą zaawansowane szkolenie informatyczne, dostosowane do branży którą wybrali. Np. dziennikarze oprócz tradycyjnych narzędzi mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia z obszaru multimediów. Do dyspozycji studentów oddane jest studio radiowe, telewizyjne, fotograficzne, czy zaawansowane laboratoria graficzne (motion capture, eye tracking, grafiki 3D) – wyjaśnia dr Maciej Ulita, Dyrektor Biura Prasowego, który również prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

 Studenci administracji poznają najnowsze zdobycze techniki wykorzystywane i stosowane w rozwijającym się sektorze e-administracji. Mają również szansę zdobyć np. certyfikaty COI e-DOK. Ci, którzy wybrali filologię angielską uczą się m.in. w nowoczesnym laboratorium językowym, co zapewnia optymalizację procesu nauki języka obcego.

 Fuzja humanistyki i nowoczesnych technologii, choć z pozoru może wydawać się trudną, w rzeczywistości jest czymś niezbędnym, a dodatkowo, może być niezwykle interesująca przygodą, dzięki której można się nie tylko dobrze bawić, ale i dobrze zarabiać.

 Wybierz Wydział Administracji i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie. Rekrutacja trwa do 31 lipca 2015 roku.

 Dołącz do nas! wsiz.rzeszow.pl

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium