Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Barszcz Sosnowskiego w Przemyślu. Kto go usunie?
Lato w pełni, więc kto może, korzysta z kontaktu z naturą. Jednak należy być ostrożnym, bo na łąkach i nieużytkach, oprócz kwiatów i ziół, spotkać można barszcz Sosnowskiego, którego pierwsze ofiary już są, w tym jedna śmiertelna. Okazuje się, że ta trująca roślina występuje również na terenie Przemyśla.
fot. Jacek Szwic
Strażnicy miejscy oznaczyli niebezpieczny teren przy ulicy Obozowej.
fot. Jacek Szwic
Barszcz Sosnowskiego na terenie byłej cegielni.

Nie ma przepisu

– O tym, że w mieście rośnie barszcz Sosnowskiego, dowiedzieliśmy się bardzo niedawno – mówi Elżbieta Cielecka z wydziału budownictwa i ochrony środowiska. – Sytuacja jest skomplikowana, bo istnieje luka w prawie. Nie ma przepisu, który pozwoliłby nakazać właścicielowi terenu usunięcie rośliny. Niektóre gminy rozwiązały ten problem i w swoich uchwałach (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Władek 83.28.91.237 15.07.2015

Mam wątpliwości czy na fotografii jest faktycznie barszcz Sosnowskiego. Roślina ta jest dosyć wysoka i ma o wiele większy kwiatostan. 

user
redakcja 83.14.14.141 11:11:49 15-07-2015

W pełnej treści artykułu jest informacja, że pracownicy Arboretum w Bolestraszycach potwierdzili, że jest to barszcz Sosnowskiego.

user
rudiiiiiii 185.13.106.83 23:05:18 24-07-2015

a z kąd się wziąl?


user
Ekolog 185.18.135.219 15.07.2015

Miotacz płomieni i po sprawie

user
Myślenie Niebolesne 77.95.55.98 08:01:18 23-07-2015

BZDURA! Barszcz Sosnowskiego jest tak "sprytny" że potrafi uchować nasionko nawet 5 lat w warunkach niekorzystnych dla życia rośliny a korzenie ma rozłożone tak głęboko i tak szeroko jak część naziemna! Wg Twojego pomysłu musiałbyś spalić ziemię na popiół przynajmniej na 1/2 metra wgłąb! I co ważne - żadna walka z barszczem S. nie likwiduje rośliny. Już zwykłe, letnie koszenie powoduje wysyp nasion, a że roślina kocha cieki wodne, drogi i torowiska to nasiona bez problemu przenoszą roślinę w nowe miejsca.

user
grr 164.126.156.139 15.07.2015

Czas i kasa na jeżdżenie i wywieszanie karteczek jest, a na ścięcie kwiatów tego badziewia, KTÓRE ZARAZ SIĘ ROZSIEJĄ, brak...

user
rock85 185.25.123.252 16.07.2015

takie artykuły, powinny być całe w sieci przecież chodzi o życie i zdrowie ludzkie. Nie wspomnę, że takei ogłoszenia powinny być ogłaszane przez miejski wydział zarządzania kryzysowego.

user
Liza 94.9.139.70 22.07.2015

Już 15 lat temu w Łętowni nad Sanem było mnóstwo tego świństwa,nie rozumiem gdzie do tej pory były służby za to odpowiedzialne a teraz panika.

user
mk 91.193.208.124 24.07.2015

Najprościej , wywiesić karteczkę i  .... plan wykonany . panie komendancie.  A tak swoja drogą , na zdjęciu jest czerwony pojazd SM.  A ,że  dawno nie byłem w P-ślu , to mnie to zastanawia czy oby ta służba nie jest powiązana   ze Strażą Pożarną? Tak dla bezpieczeństwa socjalnego strażników miejskich, bo były , a może i są plany likwidacji tej organizacji w mieście.?

user
rudiiii 185.13.106.83 24.07.2015
nie łatwo go zniszczyc mieszkam w Holandiii i tu jest go pod dostatkiem
nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę