Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Region, Korczowa, Medyka
Fałszywe stemple kontroli granicznej!
Cudzoziemcy podrabiają stemple po to, aby w ten sposób uwiarygodnić swoje terminowe opuszczanie strefy Schengen. Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili łącznie 292 przypadków fałszywych stempli kontroli granicznej.
www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Zatrzymanych zostało  3  cudzoziemców przez funkcionariuszy Bieszcadzkiego Odziału Straży Granicznej, którzy w swoich paszportach mieli fałszywe stemple kontroli granicznej.

Wczoraj funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej zatrzymali 38 – letniego Ukraińca u którego ujawnioon  dwa podrobione stemple, które miały potwierdzać, że Ukrainiec dwukrotnie był odprawiany na lotniczym przejściu granicznym Warszawa – Okęcie. Ukrainiec w tych dniach nie przekraczał granicy zewnętrznej Unii Europejskiej.

Parę godzin później funkcjonariusze SG z Koczowej ujawnili kolejne fałszywe stemple, litewskiej kontroli granicznej. Paszport należał do 37 – letniego obywatela Ukrainy. 

Ostatnią zatrzymaną osobą przez fukcionariuszy Straży Granicznej w Medyce była 48 – letnia Ukrainka, u której w paszporcie znajdowały się dwa podrobione stemple: jeden węgierskiej, a drugi litewskiej kontroli granicznej. Kobieta również nie była odprawiana, ani przez litewskie ani przez węgierskie służby graniczne.

Wszystkich cudzoziemców zatrzymano w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 270 kk tj. fałszerstwo dokumentów. Postępowania karne wobec zatrzymanych osób prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu i Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium