Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Jarosław
Na dworcu powstanie Punktu Informacji Turystycznej
W lipcu rozpoczną się prace remontowe na parterze ratusza. Ich zakończenie przewidziane jest na koniec sierpnia br. W planie jest przebudowa pomieszczeń po lewej stronie korytarza, przy którym mieści się m.in. Ewidencja Ludności. Rozważane jest również utworzenie biura podawczego na dworcu PKP.
fot. Roman Kijanka
Mirosław Twardowski, inspektor w wydziale Organizacyjno-Administracyjnym Urzędu Miasta w Jarosławiu pokazuje, w którym miejscu planowane jest utworzenie kancelarii, kasy i innych miejsc przyjęć interesantów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Waldemara Palucha niebawem ruszą prace remontowe obejmujące pomieszczenia na parterze ratusza. Chodzi o to, by interesanci mogli w jednym miejscu załatwiać wszystkie sprawy urzędowe. – W ramach reorganizacji na parterze ratusza planujemy przygotowanie trzech pomieszczeń, również kasy. Prace remontowe zostaną przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku, czyli w sezonie urlopowym, by wykorzystać czas nieobecności pracowników i nie dezorganizować im pracy – mówi włodarz Jarosławia.

Biuro podawcze

Bierze również pod uwagę utworzenie specjalnej komórki poza ratuszem. Będzie to biuro podawcze oraz centrum informacji turystycznej, które ma się znajdować na wyremontowanym dworcu PKP. Mieszkańcy mogliby korzystać z niego przez cały tydzień i składać w nim dokumenty. Z planowanego w poprzedniej kadencji wynajęcia około 700 m kw. na potrzeby MOPS na piętrze dworca obecne władze zrezygnowały. Powierzchnia ta ma zostać przeznaczona dla innych celów.

Punktu Informacji Turystycznej 

– Jeśli chodzi o dworzec PKP, planujemy utworzenie na parterze tego obiektu, na powierzchni około 40 metrów kwadratowych, Punktu Informacji Turystycznej i punktu kancelaryjnego (biura podawczego do składania pism urzędowych – przyp. aut.). Ma on mieć formę tak zwanej wyspy. Rozmowy trwają, do tej pory nie została jednak podpisana żadna umowa w tej sprawie – dodaje burmistrz. – Zakończenie remontu dworca PKP przewidziane jest na koniec br. W lipcu i sierpniu interesanci chcący załatwić sprawy urzędowe w ratuszu mogą napotkać na utrudnienia wynikające z remontu. Później obsługa będzie znacznie sprawniejsza – zapewnia. 

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Monia 178.43.40.182 12.07.2015

Kolejny remont Ratusza za grube pieniądze. Przecież kolegom  biznesmenom trzeba dać zarobić.

user
gosc 94.254.192.13 12.07.2015

No...  pomysł przed którym klękają narody . Już widzę jak na dworzec zasuwają tabuny mieszkańców z kombatantów , tysiąclecia i Piłsudskiego,by załatwić sprawę urzedowa dzięki takiemu udogodnieniu. A być może punktu podawczego będą korzystać mieszkańcy którzy pracują poza Jaroslawiem przed odjazdem busa lub pociągu o godzinie 6 rano. Nalewki zrobią to po powrocie z pracy np o 17.00.Komuś tu się sufit na głowę zawalił. Nie wiem co władza obecnie bierze ale to nizle wali po resztkach zwojów mózgowych

user
killer 94.254.193.228 12.07.2015

super nowatorskie rozwiazanie ,tylko kto i co tam bedzie podawal,gospodyni z Kidałowic - jajka i śmietane,kibole z Polonii i Orła serdeczne zyczenia dla JKS-u,mamy XXI wiek , internet i pocztę elektroniczną i nie przysoi organizować filii urzędów jak w carskiej Rosiji. Na dworcu to sobie moze zorganizowac punkt IN POST a nie urzad miasta.

user
Ma Rysia 80.50.125.86 13.07.2015

Pani Bogusławo, to są skutki kopiowanie tekstu na " pałę" i nie czytanie tego co się piszę:  "Na dworcu powstanie Punktu Informacji Turystycznej"

user
bo Gusław 178.42.241.161 19:28:03 13-07-2015

To są skutki  pisania na pałę. I nie czytanie tego, co się piszę???nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium