Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl, BOLESTRASZYCE, Przemyśl
Znana matka i utalentowana córka z wizytą w Przemyślu i Bolestraszycach
W najbliższą środę, 15 lipca, Przemyśl będzie gościł ponownie tancerkę światowej sławy – Krystynę Mazurównę. Tym razem artystka przyjedzie w nasze strony z córką Ernestine Bluteau. Drugi koncert z udziałem duetu matka-córka odbędzie się dzień później w hotelu Villa Bolestraszyce. Będzie miał charakter tanecznego show.
fot. zbiory własne
Tancerka światowej sławy Krystyna Mazurówna tym razem przyjedzie w nasze strony z córką Ernestine Bluteau.
fot. archiwum organizatora
Ernestine Bluteau posiada bogate artystyczne portfolio. To nie tylko utalentowana pianistka, ale też tancerka, aktorka, śpiewaczka i instrumentalistka.

Przemyski koncert pianistyczny Ernestine Bluteau z Paryża zaplanowany jest w sali Towarzystwa Muzycznego, o g. 18 (Rynek 5). Ernestine Bluteau posiada bogate artystyczne portfolio. To nie tylko utalentowana pianistka, ale też tancerka, aktorka (zagrała m.in. u boku Gerarda Depardieu i Yvesa Montand'a), śpiewaczka i instrumentalistka. Koncertowała w wielu krajach, w Polsce odbywa już trzecie tournee. Matka artystki – Krystyna Mazurówna – będzie zapowiadać kolejne utwory stanowiące elementy koncertu.  Z kolei taneczne show, którego miejscem będzie Villa w Bolestraszycach  (g. 17), zatytułowane „Taniec i muzyka – letnie metamorfozy”, oprócz koncertu paryskiej pianistki, będzie także obfitować w dodatkowe atrakcje, m.in.: pokazy tańca w wykonaniu tancerzy z rzeszowskiej szkoły tańca. Podczas spotkania Krystyna Mazurówna opowie też o swojej karierze i życiu. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Photo Szopa 95.117.37.159 10.07.2015

Ooo jak to dobrze że większość czytelników (jak nie prawie wszyscy) pierwszy raz w życiu ma okazję się zapoznać ze światowej sławy gwiazdami.  Przyznajcie się tak szczerze: "ktokolwiek widział ktokolwiek wie"??? Co jak co ale zdjęcie pożal się Boże to raczej antyreklama. Fotograf się zemścił i wybrał chyba najgorsze zdjęcie tej pani. Przynajmniej dlatego ją czytelnicy zapamiętają jeżeli nie ze względu na wybitne osiągnięcia.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium