Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Region, Chotyniec
Rowerem dookoła Polski z przystankiem w Chotyńcu
Młody podróżnik Remigiusz Kübler i jego towarzysze chcą przejechać na rowerach ponad 3 tysiące kilometrów, pokonując trasę wiodącą dookoła Polski. Jednym z przystanków ich podróży będzie Chotyniec w gminie Radymno i znajdująca się w nim Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy.
fot. archiwum organizatora
Podróżnik Remigiusz Kübler chce przemierzyć na rowerze wraz ze współtowarzyszami ponad 3 tys. km. Na trasie przejazdu znajdzie się m.in. Chotyniec ze słynną cerkwią.
fot. archiwum organizatora

Rowerzyści chcą pokonać dystans zbliżony do tegorocznego Tour de France. Ich podróż przez najsłynniejsze regiony kraju rozpoczęła się w środę, 8 lipca, a zakończy 8 sierpnia.
W tym czasie pięciu uczestników Rowerowej Wyprawy Dookoła Polski przejedzie ponad 3 tysiące kilometrów. Na trasie przejazdu znajdzie się m.in. Chotyniec ze słynną cerkwią. 

– To wyjątkowy budynek. Nie tylko z powody unikalnej formy, ale też przez fakt, że znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – mówi Remigiusz Kübler, organizator wyprawy. – Dla nas jest jednym z obowiązkowych punktów na trasie – dodaje.

Zanim rowerzyści dotrą do Chotyńca, skierują się na południe, by wejść w pierwszy, górski etap wyprawy. Przetnie on województwa dolnośląskie, opolskie i śląskie, a zakończy się w Zakopanem. Potem pojadą do Terespola. Trzecim i przedostatnim etapem podróży będzie jazda w kierunku Władysławowa. Aktualne informacje na temat wyprawy można śledzić na stronie www.dookolapolski.cba.pl i na facebookowym profilu facebook.com/rowerpolska.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium