Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Region, Rzeszów
Recepta na zdrowie – studia na Wydziale Medycznym
Współczesna medycyna opiera się na dwóch filarach – leczenie chorób i zapobieganie im. Specjaliści w pierwszej dziedzinie kształcą się na kierunkach lekarskich. Ekspertów od zapobiegania chorobom kształci nowoczesny Wydział Medyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kim chcesz być?

Wybierz coś dla siebie:

Dietetyka

Dietetyka jest dziedziną nauki, która intensywnie rozwija się w ostatnich latach w Polsce, m.in. z uwagi na występujące liczne choroby o podłożu dietozależnym, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z żywnością i żywieniem człowieka zarówno zdrowego, jak i chorego. - Obecnie dietetyk, który kiedyś był zawodem mało popularnym należy do grupy coraz bardziej poszukiwanych zawodów, bez wątpienia wkrótce będzie to jeden z najistotniejszych zawodów na rynku – wyjaśnia Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ.

SPRAWDŹ KIERUNEK>>>


Coraz więcej osób przywiązuje wagę do racjonalnego odżywiania i korzysta z porad dietetyka. Chciałabym pomagać ludziom i promować zdrowy styl życia. Dzięki nowoczesnym laboratoriom już teraz zdobywam na WSIiZ wiedzę, którą inni nabędą dopiero po rozpoczęciu pracy zawodowej.

Angelika, studentka dietetyki w WSIiZ w Rzeszowie

Kosmetologia

Dynamiczny rozwój rynku towarów i usług kosmetycznych sprawia, że w ostatnich latach zwiększyło się zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny kosmetologii. - Dynamiczny rozwój polskiego rynku kosmetyków wiąże się z koniecznością zatrudniania specjalistów zarówno z dziedziny kosmetologii, chemii surowców kosmetycznych, jak też profesjonalnych menedżerów posiadających wiedzę zarówno z zakresu towaroznawstwa kosmetyków, jak również marketingu produktów kosmetycznych – dodaje Barbara Leśniak.

SPRAWDŹ KIERUNEK>>> 

Fizjoterapia

Fizjoterapia to medyczny kierunek związany z ochroną zdrowia oraz przywracaniem utraconej sprawności fizycznej chorego. - Coraz większa dbałość o prowadzenie zdrowego trybu życia, troska o wygląd oraz wzrastająca długość życia powodują, że przedstawiciele zawodów okołomedycznych nie będą mieli problemów z zatrudnieniem. Także w związku ze starzeniem się społeczeństwa coraz bardziej potrzebne będą kierunki związane z opieką społeczną i ochroną zdrowia – wyjaśnia kierownik Biura Karier WSIiZ.

SPRAWDŹ KIERUNEK na studiach licencjackich>>> 
SPRAWDŹ KIERUNEK na studiach magisterskich>>> Jestem altruistką. Pomaganie innym daje mi ogromną satysfakcję, a jako fizjoterapeuta mogę mieć realny wpływ na poprawę ich zdrowia i samopoczucia.

Klaudia, studentka fizjoterapii w WSIiZ w Rzeszowie

Turystyka i rekreacja

Turystyka jest znaczącą dziedziną światowej gospodarki, w ślad za czym rośnie zapotrzebowanie na profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Specyfika zawodu wymaga od absolwenta wiedzy z wielu dziedzin: humanistycznej, przyrodniczej, ekonomicznej, organizacyjno-prawnej i informatycznej. - Ofert pracy w turystyce przybywa, co zdaniem ekspertów tej branży wynika między innymi z coraz lepszej promocji Polski i dynamicznego rozwoju turystyki w naszym kraju – mówi Barbara Leśniak.

SPRAWDŹ KIERUNEK>>> 

Zdrowie publiczne

Kraje wysoko rozwinięte, takie Stany Zjednoczone, od wielu lat przywiązują szczególną wagę do rangi i znaczenia studiów z zakresu zdrowia publicznego. - Aby placówki medyczne były rentowne, przynosiły dochody i odpowiadały na rosnące potrzeby społeczne, zarządzać nimi powinni odpowiednio przygotowani menadżerowie – tłumaczy Barbara Leśniak.

SPRAWDŹ KIERUNEK na studiach licencjackich>>>
SPRAWDŹ KIERUNEK na studiach magisterskich>>>
 

Przyjdź na studia po receptę na zdrowie. Wybierz Wydział Medyczny WSIiZ. Podania można składać do 31 lipca 2015 roku.

Dołącz do nas! wsiz.rzeszow.pl 

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
iwa 94.254.129.138 09.08.2015

Zdrowie publiczne to strzał w 10! Tutaj http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/zdrowie-publiczne na WSEiZ jest taki kierunek i przyznam szczerze, że obecnie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Bo powstaje coraz więcej placówek medycznych.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium