Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Region
Wystartowała kampania „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”
Dzisiaj, 8 lipca, w Warszawie, odbyła się inauguracja ogólnopolskiego projektu „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Na jednej ze ścian budynków pojawił się wielkoformatowy mural promujący trzeźwość za kierownicą. Akcja jest skierowana do kierowców i rowerzystów.
fot. KWP Rzeszów

Wraz z rozpoczynającym się sezonem urlopowym ruszyła druga edycja kampanii apelująca do kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Promuje trzeźwość kierujących, oraz odpowiedzialność jaka na nich spoczywa. Plakaty zostały rozwieszone w Warszawie, Poznaniu, Lublinie. Ogólnopolska Kampania muralowa prowadzona jest przez Komendę Główną Policji we współpracy ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie patronuje Ministerstwo Gospodarki. Opiera się na trzech hasłach - odpowiedzialność, bezpieczeństwo, trzeźwość. Organizatorzy akcji za środek przekazu wybrali wielkoformatowe murale malarskie w przestrzeni miejskiej. Mają nadzieję, że w ten sposób zwrócą uwagę większej liczby odbiorców.

Wielkoformatowe realizacje nawiązują swoją stylistyką do czołówek pasy z lat 50. Swoim wyglądem przyciągają wzrok oraz silnie oddziaływują na odbiorców. Przedstawiają sceny z letniego wypoczynku, nawiązują do odpowiedzialnej i trzeźwej jady. Usytuowane są w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych, oraz skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu. Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, oraz zachowanie czujności przez pasażerów. Nie powinni wsiadać do pojazdu, kiedy kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwym. Powinniśmy dbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo ale również innych. Organizatorzy zachęcają do umieszczania na tylniej szybie samochodu naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium